MİLLET AKP'Yİ BAŞA GETİRMİŞ, AKP DEVLETİ FETÖ'YE EMANET ETMİŞ

 

Olan oldu. Ah-vah edecek değiliz. Önümüze bakmalı ve hep birlikte bu cendereden nasıl çıkacağımıza kafa yormalı ve gereğini yapmalıyız. Yeter ki kararlı olalım, yeter ki özel hesaplarımızı bir kenara bırakalım, yeter ki "Önce ülkem" diyelim.

Türkiye göz göre göre 15 Temmuz'da bir kurtuluş savaşı daha vermek noktasına getirilmiştir. Çok şükür ki Türk milleti 15 Temmuz'da kenetlenmiştir ve bu durum siyasete de yansımıştır.

FETÖ'nün PKK'dan, PKK'nın IŞİD'den hiç farkları yoktur. Aralarındaki dehşet dengesi, paylaşım kavgası bir şey değiştirmiyor.

FETÖ'nün, PKK'nın, IŞİD'in hedefi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milletidir. Bu kalleşlerle mücadele etmek ve sonuç almak zorundayız.

Kimin ne dediğine, ne yaptığına, ne istediğine, hatta nerede durduğuna bakmadan, kararlı biçimde bu terörü bitirmek zorundayız. Varlığımızın temini için ne ABD'den, ne Rusya'dan, ne İsrail'den, ne de başka bir ülkeden himmet bekleyemeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin üzerinden silindir geçti. Bunu sadece 15 Temmuz kalleşliğine bakarak söylemiyoruz.

Bu ihanet, bu bozulma çok önceden başladı. Bütün kurumlar temellerinden sarsıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri gibi varlığımızın teminatı olan bir kurum, çökme noktasına geldi. Bu durumdan en çok vatan-millet düşmanları faydalandı ve bütün bunlara bağlı olarak, 15 Temmuz sonrası terör zıvanadan çıktı.

Yargının bir terör örgütü tarafından önemli ölçüde ele geçirilmiş olmasının ne tür sonuçlar doğurduğunu, bütün millet bizzat yaşadı.

FETÖ'nün yerleşmediği, temiz kalan ve kuruluş maksadına uygun hareket eden neredeyse hiçbir kurum, hiçbir yer kalmamış. FETÖ örgütünü, kurum ve kuruluşlardan atmakla bitmiyor, temizlemekle silinmiyorlar.

Kurumlarımızı yeniden ayağa kaldırmak ve işler hale getirmek kolay olmayacaktır. Bütün kurumlarımızla silkinip ayağa kalkmak zorundayız.

Tarihin en zor ve sıkıntılı dönemini yaşıyoruz. Bir varlık-yokluk noktasına getirildik. Millet olarak direnmek ve bu zorluğu atlatmak bir görev haline gelmiştir. Önceliğimiz siyasi hesaplar değil, vatan-bayrak olmak zorundadır.

Millet AKP'yi başa getirmiş, AKP devleti FETÖ'ye emanet etmiş. AKP oy ve iktidar uğruna her şeyi mubah sayan bir zihniyete sahiptir.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.