ŞEHİTLER YÜREK YAKIYOR

 

İhanet durmuyor, terör ara vermiyor, şehitler yürek yakıyor. Yalanın talanın sınırı yok. Yalnızlık, çürüme, çözülme, ümitsizlik, güvensizlik, çaresizlik ve çöküş değişmezimiz olmuştur.

Buna rağmen hâlâ plan yapıyor, hâlâ oyun oynuyor, hâlâ milletin aklıyla alay esiyorlar. Nereye kadar böyle gidecek? Bu kadar kaybın, bedelin sonu nasıl gelecek?

İçerideki bu hazin manzara, dışarıdaki Türk ve Türkiye düşmanlarını daha da coşturmuştur.

Yanlışlar, teslimiyetler, iş bilmez, kural tanımaz, dün söylediği bugünü tutmayan bir anlayış, beraberinde büyük ve derin bir yalnızlık getirmiştir.

Medeni dünya yavaş yavaş uzaklaşmakla kalmamış, araya mesafe koyup tavır almıştır.

Almanya gibi bir ülkenin dahi Türk milletini Ermeni iftiralarıyla suçlayacak bir tasarıyı meclisinden geçirmesinin temel sebebi burada aranmalıdır. Açıktan tavır koyuyor, rest çekiyorlar.

Neredeyse bütün dünya medyasında AKP iktidarı alay konusu olmanın dışında hiçbir şekilde yer alamıyor.

Bu yüreğimizi sızlatan manzarayı da, "kalkınıyoruz, gelişiyoruz, yarışıyoruz, bizi çekemiyorlar, kıskanıyorlar ve çelmelemeye çalışıyorlar" gibi akıllara durgunluk veren bir argümanla izah etmeye kalkışıyorlar.

"Değerli yalnızlık" diyerek, bu içler acısı durumu bile bu millete iyi ve doğru bir şeymiş gibi hazmettirmeye uğraşıyorlar.

Oysa akıl ve izan sahibi herkes bilir ki, gelişen, değişen, ilerleyen, kalkınan, demokrasi standardını yükselten, hukuk esas alan ülkelerin saygınlığı, itibarı ve etkisi de o ölçüde ileri gider.

Allah'ın her günü şehit geliyor. Şehitlerimiz yürek yakıyor, gözyaşı sel oluyor.

AKP hükümeti çaresiz, beceriksiz, her yanı yalan, her yanı çürüme her yanı sahte. Utanmadan sıkılmadan hâlâ şehitler üzerinden pirim yapmaya çalışıyorlar.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Zakir TERCAN Arşivi
SON YAZILAR