SİZ, BİZ, HEPİMİZ DEMOKRASİNİN YANINDA YERİMİZİ ALMALIYIZ!...

 

Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin, kim ne konuşursa konuşsun, kim ne ifade ederse etsin… Siz, biz, hepimiz demokrasinin yanında yerimizi almalıyız.

İster beğenelim, ister beğenmeyelim, ister sevelim, ister sevmeyelim, ister karşı olalım, ister karşı olmayalım, ister taraf olalım, ister olmayalım... Milletin iradesi her şeyin üstündedir. Üç-beş çapulcu hiçbir zaman millet iradesinin üstünde olamaz ve demokrasiye darbe vuramaz!...

Belki diyeceksiniz ki, Türkiye'de demokrasi, hak-hukuk ve adalet var mı? Bence yoktur. Ama en kötü demokrasi sistemi, en iyi ihtilal sisteminden iyi olduğunu değerli büyüklerimiz her zaman açık bir şekilde ifade etmişlerdir.

Küresel güçlerin en büyük amacı... Türkiye'yi zayıf düşürmek, güçsüz bırakmak ve temelinden sarsmak için büyük gayret sarf ettikleri bir gerçektir.

Türkiye'deki vatan düşmanları her daim küresel güçlerle... El ele, kol kola olmuşlardır. Üzerlerine düşen her ne varsa yerine getirmek için olağan üstü caba sarf ederler. Tıpkı dün yapılan darbe girişimi gibi.

Paralel yapıdan şikâyetçi olan bu hükümet, ne acı tecellidir ki, bu paralel yapıyı büyüten, besleyen bu hallere getiren şimdiki mevcut hükümettir.

Düne kadar paralel dedikleri ile can ciğer kuzu sarması olan mevcut hükümet.. Şimdi ise paralel yapıdan aşırı derece şikâyetçi olduğu her hallerinden ve her konuşmalarından belli oluyor.

Paralel yapıyı eleştiren her kim varsa zarar görüyordu, sıkıntı ve üzüntü yaşıyordu. Hiç kimsede bu kadar sıkıntı yaşayanların dertleri ve sıkıntıları ile ilgilenmez ve ilgilenen varsa da en ağır bir şekilde töhmet altında kalıyordu.

Bu hükümetin, çok günahı vardır, çok hatası vardır ve çok vebal altındadır. Çünkü bu paralel yapı dedikleri yapının temelini atan bu mevcut hükümettir.

Bu hükümet, Devlet kademelerinde Ülkücü olan ne kadar görevli varsa jilet gibi kazıyıp atmıştır. Ülkücülerin yerlerine ise paralel yapının elamanlarını yerleştirmişlerdir.

Şimdi sokaklarda Rabia işareti yapanları görüyoruz. Bu Rabia işareti yapanlar bir ara sokaklarda kefen giyerek dolaştıklarını da gördük. Ama güneydoğuda teröre karşı mücadele eden Rabia işareti yapanı hiç görmedik.

Paralel yapının bu hallere gelmesinin mimarı bu AKP iktidarıdır. Kendileri ekti... Şimdi de biçiyorlar. Her şeye rağmen demokrasinin ve hükümetin yanındayız.

MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli bir kez daha haklı çıkmıştır. Bahçeli paralel yapının lideri ile ilgili eleştirileri yaparken bu hükümet Sayın Bahçeli'ye saldırıyordu.

Şu işe bakın ki, demokrasinin yaşaması için darbecilere karşı olduğunu söyleyen ve Sayın Başbakan Binali Yıldırım'ı bizzat telefonla arayarak, hükümetin yanında olduklarını ilk açıklayan Sayın Devlet Bahçeli olmuştur.

Bu darbe girişimi yapanlara karşı, duyarlı hareket eden Komutanlarımızı, askerlerimizi ve Emniyet Teşkilat mensuplarını tebrik ediyoruz, takdir ediyoruz ve alkışlıyoruz.

Allah Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.