TANSU ÇİLLER'E VEFA... DEVLET BAHÇELİ'YE VEFASIZLIK...

 

 

Meral Abla, Tansu Çiller'e her daim vefa göstermiştir. Vefasının karşılığını da dolu dolu almıştır. Çünkü; siyasette vefa vardır. Vefa kimlerde var? Satmayanlarda, kaçmayanlarda vardır.

Meral Abla, Tansu Çiller'e gösterdiği vefayı MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'ye göstermemiştir. Çünkü; Meral Ablanın mayasında Devlet Bahçeli'ye karşı vefasızlık ve nankörlük vardır.

Röportajlarıyla meşhur Nuriye Akman'ın geçmişte Sabah Gazetesi'nde Meral Akşener ile yaptığı bir röportaj var. O röportajın içinde soru ve cevap aynen şu şekildedir.

Nuriye Akman: Her şeye rağmen "Çiller'in tetikçisi" konumunda oldunuz. Bu kadarı biraz fazla değil miydi?

Meral Akşener: "Vefa duygum vardı" Beni milletvekili ve GİK listesine Tansu Hanım koydu. İçişleri Bakanlığı'nı ayırıyorum çünkü o, konjonktürün zorladığı bir tercihti ama bu görevleri bana Tansu Hanım vermişti.

Ciddi bir vefa duygum vardı. Tansu Hanım'ı haksızlığa uğrar konumda gördüm. Yetişme şartlarımda şövalyelik ruhu var. Kendini siper etme psikolojisi. (02 Ağustos 1999)

Gördüğünüz gibi Tansu Çiller tetikçiliğini direkt kabullenme var. Meral Akşener Tansu Çiller'e olan vefasını da bu şekilde anlatıyor.

Kendini 3 dönem milletvekili yapan, 2 dönem TBMM Başkanvekili yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye karşı vefa nerde o halde?

Parti içinde "Pusuya yatan muhalefet" şimdi ne diyor? 7 Haziran-1Kasım filan... 7 Haziran'da ne oldu? 1 Kasım'da ne oldu birader? Millet iradesine fidildi... Asıl siz evden çıkıp MHP için neden çalışmadınız onu söyleyin? Eğer oyların düşüşü için sebep arıyorsanız listelere küsüp evinde oturanlara, köyünde MHP'ye oy vermeyin diyenlere sormak lazım...

Böyle bir süreçte MHP içine uzanan elleri görmemek bence "körlüğün en kötüsü nankörlüktür"

Dava adamı olmak ile "Nefsinin esiri" olmayı ayırmak lazım... Bu hassas süreçte davaya ve zor yılların bilge liderine sahip çıkmak "Sınav" olacaktır... Gün kardeşlik günüdür...

 

Zakir TOKDUR

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.