ÜLKÜ OCAĞI BAŞKANI BAŞBUĞ TÜRKEŞ'E BİR SORU SORAR...

Başbuğ Türkeş Ülkü Ocakları İl Başkanları toplantısına çok önem verirdi. Bu toplantıların sık sık yapıldığını çok iyi biliyorum. Bende kendi memleketimi temsilen Ankara'da yapılan toplantıya katılmıştım.

Bu toplantıların birinde ve toplantıda olan bir Ülkü Ocağı Başkanı Başbuğ Türkeş'e bir soru sorar...

Ocak Başkanımızın Sorusu; Başbuğ'um Dokuz Işık Milli Doktrini kaç aşamalı hedefi ihtiva eder ?

Başbuğ Türkeş'in Cevapı; Evladım Dokuz Işık Milli Doktrin Kısa-orta-uzun vadeli plan ve programı olmayan Türkiye cumhuriyeti Devletinin 150 Yıllık hedefine uygun olarak planlanmıştır.

* İlk 50 Yılı milli devlet güçlü iktidar donemi.. * İkinci 50 Yılı Türk Birliği iktidar donemi ... * Üçüncü 50 Yılı Türk cihan hakimiyeti iktidar donemi ...

Dünyanın güçlü ülkelerini. 50-100-150-200... Yıllık planlarına karşı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin programıdır Dokuz Işık milli Doktrin diyerek... Başbuğ Türkeş saatlerce Dokuz Işık'ı detaylı bir şekilde anlatmış ve konuşmasının sonunda anladın mı evladım? Diye sormuş...

Soru soran Ocak Başkanı yüksek sesle Evet Anladım Başbuğum.... Demiş ve yerine oturmuş...

Bu toplantıda üç konuşmacı varmış...

* Merhum Metin Tokdemir...

* Lider Devlet Bahçeli...

* Merhum Başbuğ Türkeş....

Onun için diyoruz ki; üç günlük-beş günlük ikbal-istikbal için makam-mevki için Milliyetçi Ülkücü Hareketin kervanına katılanların 150 yıl ve sonrasını anlatan Dokuz Işık'ı, Başbuğ Türkeş'i, Bilge lider Dr. Devlet Bahçeli yi anlamaları imkansız.... Bizi kısa vadede iktidar bekleyenlerin anlaması mümkün değildir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum