ÜLKÜCÜ DEDİĞİN MHP'DE OLUR!

Bugünkü yazıma, Sadi Şirazi'nin şu sözleri ile başlamak istiyorum. Diyor ki: "Kimsenin senin yanında görünmesine güvenme. Karşına geçmesi için bir adım, düşman olması için bir lafın yeter."

24 Haziran Milletvekili seçimlerinde üzerimize düşen her neyse fazlasıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Bizler sizler gibi menfaat peşinde koşanlardan değiliz. Bizler menfaat için de MHP'li olmadık.

Ama ne acı tecellidir ki, MHP sayesinde bir yerlere geleceksiniz, utanmadan-arlanmadan seçimlerde oyunuzu bir başka partiye vereceksiniz. Sizlerde hakkımız fazlasıyla var olduğuna inanıyorum. Biz hakkımızı ne bu dünyada, nede öbür dünyada helal etmiyoruz. İki elimiz iki yakanızda olacak bilmenizi isteriz.

MHP ve Ülkücü camia için çalışacağım. Herkesin hak ettiğini bulması için çalışacağım! Kimse benim davamdan ve partimden üstün görmesin kendini! Onun için diyoruz ki: Ülkücü dediğiniz MHP'de olur.

Dün; HDP ile MHP'yi koalisyona zorlayanlar, Bugün; Lider Devlet Bahçeli davasını sattı diyerek, ülkücülüğümüzü sorguluyorlar... Haddinizi bilin haddinizi!... Siz kim oluyorsunuz ki, bu davaya ömrünü verenleri sorguluyorsunuz.

Bazılarını toplasanız da, çarpsanız da, bölseniz de karakter olmadığı için sonuç hep sıfır çıkar. Ülkücülük bir ahlâk nizamıdır. Ahlâklı olmayan hiçbir davranışla ülkücülük yapamazsınız.

Bizler, ömrünü davasına adamış ve Yüce Allah’a şükürler olsun ki, her oyun ve hain senaryoya rağmen dimdik ayakta durabilmiş vatan ve millet aşıklarıyız.

Vatan davadır, dava ise inançtır, iddiadır, irfandır, iffettir. Bunlardan nasibini alamayanlar için vatan kuru bir toprak parçasıdır.

İstenen, hesaplanan ve beklenen MHP'nin bitirilmesi idi. MHP düşmanlığı tescilli şahıslar, köşelerinden MHP'ye kin ve nefret kusan tiplemelere 24 Haziran akşamı en büyük anket sonucunu Türk Milleti sandıkta vererek kendi kök ve ruh hücrelerinden doğan Milliyetçi Hareket Partisi'ne sahip çıkıyordu.

Bu vesileyle bir kez daha söylemek istiyorum. Milliyetçi Ülkücü Hareket, Türkiye'nin çimentosu ve sigortasıdır. MHP bu milletin son kalesidir. MHP, Çanakkale'dir. Biz MHP vatandır derken bunu hamaset olsun diye söylemiyorduk.

* İyi ki bu milletin içerisinden çıkan ruh kökünden doğan bir Milliyetçi Hareket Partisi ve onun değerli Lideri Sayın Devlet Bahçeli var.

* MHP'nin olduğu yerde; Vatanın özgürlüğü, Devletin bekası, Milletin mutluluğu vardır.

* MHP'nin olduğu yerde; Türklük vardır, İslamiyet vardır.

* MHP'nin olduğu yerde; Bayrak, Adalet, Hak-Hukuk vardır, 50 yıllık şan ve şeref dolu bir mazi vardır.

Yazımı, Lider Devlet Bahçeli'nin şu sözleri ile bitiriyorum. Lider diyor ki: "Vefa, bizim için yalnızca İstanbul’daki bir semtin veya bir faninin adı değildir. Vefa adam olmaktır, ahlaklı olmaktır, mertliktir, iman ve vicdan alametidir. Dava ve ülkü arkadaşlarımıza karşı bitmeyecek bir vefamız, eksilmeyecek bir muhabbetimiz vardır."

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.