YATIYORUZ MHP, KALKIYORUZ MHP.

 

Türkiye'de güvenlik krizi almış başını gidiyorken, her yeni güne şehit cenazeleriyle ve şehitler defnedilmeden yeni şehit haberleri geliyor.

Küçük esnafı, büyük iş adamı kan ağlıyor. Adliye sarayları, icra daireleri, cezaevleri adam almıyor. Bunlar yaşanmıyormuş, biz başka bir dünyada yaşıyormuş gibi, yatıyoruz MHP, kalkıyoruz MHP.

Bir uyanıyoruz gazetelerin sürmanşetleri, MHP. Akşam insanlar evlerine kurulup televizyon izleyecekler hangi kanalı açsan tartışma programlarında MHP. İnternet haber sitelerini açıyorsunuz MHP. Sosyal medya sayfalarını açıyorsunuz MHP.

Sorarlar adama, ülkenin her şeyi güllük gülistanlık, bütün sorunlar giderildi geriye tek sorunlu MHP'mi kaldı?

Teröristleri Habur'da davul zurna ile karşılayıp Oslo'da şeref masaları kurarak, dağdaki katil sürüsünün iplerini çözüp şehirlere indirerek, kısacası bilerek ve isteyerek ülkeyi bu hale getirenlerin, şimdi çıkıp ciddi ve kararlı bir şey ortaya koyup bu ihaneti bitirmesini beklemek beyhudedir.

Olan bu millete oluyor. Toplama bir menfaat ortaklığı olarak şekillenen, gerçeklerden uzak, dünyadan habersiz, kof ve güdük zihniyetinin bedelini sadece Türk milleti değil bütün İslam âlemi ödüyor.

Bu gidişin sonunun ne olacağı artık şekillenmiştir. AKP var oldukça, PYD'yi de PKK'yı da bu millete hazmettirecekleri son gelişmelerle birlikte ibret verecek şekilde ve bizzat kendi beyanlarıyla bir defa daha belgelenmiştir.

Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belliydi. AKP ile çıkılan yolun sonunun başka türlü gelmesi hiçbir şartta mümkün değildi.

Bugünlere nasıl geldiğimizi herkes şapkayı önüne koyup düşünmeli ve hesaplaşmayı önce kendi vicdanında yapmalıdır.

Türkiye bir İmparatorluk bakiyesidir. Binlerce yıllık tarihinden süzülüp gelen birikimlerinin üzerine bir Cumhuriyet kuruldu. 93 yıllık Cumhuriyet deneyimi var.

AKP zihniyeti bütün bunları yok saydığı gibi, bir de hesaplaşma içine girdi. Kendisinden önceki her şeyi yanlış kabul edip, hayali, dünya ve bölge gerçekleriyle uyuşmayan, çağ dışı ve tamamen kişisel öngörü ve hesaplara dayalı bir düzen kurmaya uğraştı.

Bunun içerideki bedeli toplumsal huzurun bozulması, bölünme ve ayrışmanın hızlanması ve tahammülsüzlüğün yayılması oldu. Dışarıdaki bedeli ise yalnızlık, itibarsızlık ve üçüncü sınıf bir Ortadoğu ülkesi konumuna düşmek şeklinde tezahür etti.

Memleketin dünyalarca sorunu varken, bu sorunlara kafa yormak, mücadele etmek Varken, neden hep MHP? Çünkü içerideki ve dışarıdaki küresel güçlerin piyonları..

Devlet Bahçeli gitsin de kim gelirse gelsin mantığı yürütmek tamamen hainlerin ekmeğine yağ sürer. Akıllı olun, terbiyeli olun.

 

Zakir TOKDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.