Dr. Abdullah BUKSUR

Dr. Abdullah BUKSUR

FRANSA NE YAPIYOR?

Türkiye Batı ile ilişkilerini Batılı devletlere rağmen devam ettiriyor ve ettirecektir. Fransa'nın Ülkü Ocakları gibi kuruluşlarımızı kapatmasını; bizi öteki ve bütün kötülüklerin anası olarak görmesindendir. "İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın" diyen bu medeniyetin çocukları, "insanı insan olduğu için değerli görür. O nedenle insanlık düşmanı olan bu gibi ülkelerin çıkarlarına, insanlığın gölge düştükçe, daha da vahşileceklerdir.

Bu gün Fransa ile Afrika'dan Akdeniz'e ve Ermenistan'a varıncaya kadar her alanda çıkarlarımız karşı karşıyadır.

Tamamen kanuni ve sivil oluşumlara karşı bu davranışlarını anlamak için Fransızların çaresizliğine bakmak gerekir. Fransa Birinci Dünya Savaşında Ermenilere yaptırdığı insanlık ve uluslararası hukuk dışı eylemleri iyi öğretmiş. Ermeniler 1992 yılı Şubatında işgal ettiği Azerbaycan'ın Hocalı (rayonu) ilçesinde yaptığı, insanların kimliklerinden dolayı katliamı, şimdi sivilleri bombalayarak ve çocukları silah altına alıp asker yaparak devam ediyor.

Türk milleti olarak, medeniyet kodlarımızı yeniden hatırlayıp, enerji bağımsızlığı, yüksek teknoloji temelli bağımsızlığı ekonomik bağımsızlıkla taçlandırmak için mücadele etmek hepimizin görevidir.

Dr. Abdullah BUKSUR
İnsan Hakları Eksperti
(İHAF) İnsan Hakları Avrasya Formu Gn. Sek.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dr. Abdullah BUKSUR Arşivi
SON YAZILAR