KANDİL OPERASYONU

Zeytin Dalı Operasyonu ile PKK/PYD’nin en güçlü olduğu bölgelerden biri olan Afrin’i komple ele geçirdik. Dış destekli teröristler ordumuz karşısında çok fazla direnemedi. Afrin’den kaçan teröristler Suriye’deki PYD’nin kontrol ettiği diğer bölgelere çekildiler.

Menbiç’te ise ABD ile yürütülen görüşmelerden artık netice alınması ve teröristlerin bu bölgeden çekilmesi gündemde. PKK’nın yuvalandığı Sincar’da kontrol yeniden Irak güvenlik güçlerinin eline geçti.

Sırada şimdi Kandil var. Kandilde şuan eskisi kadar çok sayıda terörist bulunmadığı iddia ediliyor. Fakat Kandil psikolojik üstünlük açısından çok önemli. PKK’ya ait girilemez denilen yerlerin hepsine girildi. Kandile yürütülecek bir kara operasyonu PKK terörünü psikolojik olarak asla toparlanamayacağı bir noktaya getirecektir. Ayrıca örgütün yönetim merkezinin de Kandil olduğunu düşünürsek bu operasyon son derece gerekli ve artık ertelenemez noktadadır.

Türkiye emperyalist bir proje olan PYD/PKK kuşatmasına karşı son derece akıllı hamleler geliştirmiş ve yürüttüğü askeri operasyonlarla çok önemli kazanımlar elde etmiştir. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Kandil operasyonları yüzyıllık projeleri bozmayı başarmıştır.

Terörden çok çekmiş devletimiz bu konuda kime güvenip güvenmeyeceğini artık çok iyi bilecek noktadadır. ABD ve Avrupa’nın terörle ilgili tutarsız söylemleri Ortadoğu’nu kan gölü haline getirmiştir. Türkiye teröre karşı gösterdiği duruşla tüm ülkelere örnektir.

Terörün artık sonu gelmek üzere biraz Sabır…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.