Hüseyin ADALAN

Hüseyin ADALAN

EN UZUN FETÖMETRE

Yaklaşık yedi yıldan fazladır tek başıma bir ordu gibi FETÖyle mücadele ettim.

Hâlâ bana '' Bu işi kaça yapıyorsun? '' diyenler çıkıyor.

Oysaki tek kuruş almak şöyle dursun, bugüne dek tek bir Ak Partili yetkiliden teşekkür bile gelmedi.

Ne olur yanlış anlamayın.

Teşekkür beklemedim elbette, vatan davasında teşekkür mü olur?

Fakat menfaat ithamına karşın zannediyorum yeterli bir göstergedir bu...

Teşekkür bile olmadıysa menfaat nasıl olsun?

Durumdan kendime pay çıkarıp, yazı yazmaya başladığım ilk zamanlarda tarihi bilgiler ve gelinen süreçlerin ne şekilde geliştiği ile ilgili yazılarım çok yoğundu. Bugünkü gibi agresif değildim aslında, zaman içinde biraz delirttiler doğrusu bu…

İşte o vakitler geceleri çalışan birçok kardeşlerimiz hep gece mesaj göndermişlerdi ve şöyle yazıyordu mesajlarda, ''Abi geceleri yazılarınızı ve makalelerinizi okuyoruz. Mesaimiz ne çabuk bitiyor anlamıyoruz. Allah senden razı olsun''

Benim ücretim buydu işte… Sizlerden gelen dualar, sevgiler...

Ahzab suresinde 48. Ayet Celile'de buyrulduğu gibi “Allah’a güven. Allah vekil olarak yeter.”

Ve bu öyle bir ücretti ki, dünya malıyla asla kıyaslanamaz, asla aynı mutluluğu vermezdi.

İşte biz hep bu dualara talip olduk. Çok da aldık. Biz de sizlere hep dua ettik. Allah sizlerden razı olsun.

Bu büyük ücretin karşılığını ne kadar verdim bilemiyorum. Ama elden gelen ne ise bunu yaptım. Bundan eminim. Var olun dostlar.

Beni haksız bir şekilde itham edenlere gelince; Dünya hayatı belli bir zamandır. Siz, milyonlarca insanın yediğiniz haklarıyla ne hesap vereceksiniz onu düşünün. Bizim de yakamızdan artık düşün.

Bizim derdimiz Türkiye'nin bekasından başka bir şey olmadı. ''Makarnacı'' dediniz. ''Kömürcü'' dediniz.

Hâlbuki tam yedi yıldır tarafımıza açılan binlerce dava ve mamafih yine mahkemeler adeta adliyenin kadrolu sanığı olarak 15 Temmuz’dan sonra yine yargılanıyoruz kumpas davalardan.

15 Temmuz’dan sonra hapse girdik nerdeyse 1 yıl kadar kumpas davasından hükümlü olarak denetimli serbestlikte tuvalet temizlerken bile yine de yazmayı bırakmadık.

Sözden ziyade yedi yıldır FETÖyle mücadelemde hep yalnızdım. Allah’tan başka vekilim ve dostum yoktu. Ne millet ne de devletim yanımda değildi. Dünya da ve ahirette milletten ve devletten alacaklıyım desem hiç abartmış olmam.

Bizim davamızda yükümüz canımızı kıyana kadar haykırıp duyurmak için duyanlara değil duyurana güvendiğimizden bizde böyle mutlu oluyoruz.

Yine Şuara suresi 180.ci ayeti kerime de buyurulduğu üzere “Benim ücretim Allah’a aittir.”

Bugün kapınızı NATO askerleri kırıp evinize girmiyorsa, o küçük görmeye çalıştığınız büyük insanlara borçlusunuz.

Bu milletin de hakkı size helal değil bunu da bilin. Siz o sınırı çoktan aştınız.

Ya da bir öneri olarak, şimdiden özürlerle, pişmanlıklarla kendinizi gösterin ki belki kalbi yumuşayan olur da ahri yükünüz hafifler.

Ne dediysek inanmadınız. Hep biz haklı çıktık. Bu haklı çıkmaların en kötüsü ise, bu dünyadan göçünce haklı çıktığımızı görmeniz olur.

Yedi yıl önce Erzincan adliyesinde adli UYAP kayıtlarında belgelenerek ifadelerimde dönemin savcılarına Türkiye’de ilk kez “Gülen silahlı terör örgütü” diye basın ve medya da haberler yapıp makaleler yazdım.

15 Temmuz’dan tam 2 sene evvel “Fethullahçılar askeri darbe yapacaklar.” Diye yine adli UYAP kayıtlarında belgelenen ifadelerin yanı sıra altı yıl boyunca her gün akla ziyan keyfi ve menfi amaçlı kumpas ve linç edilircesine onlarca davalardan mahkemelerde yargılandım. En sevdiğim işimi, mesleğimi, gazetemi, geleceğimi, kariyerimi, gençliğimi, paramı ve her şeyimi kaybettim.

Sözden ziyade çok çeşitli hapis ve tazminat cezaları aldım. Çok ağır bedeller ödedim ve ödemeye devam ediyorum. 2010 yılından bu yana FETÖyle mücadele dolayısıyla gerek maddi manevi ve psikolojik sağlığıma kadar her şeyimi kaybettim.

Teröriste yedi yıldır terörist demek suçmuş. Haberler yaptım diye,

Terör örgütü liderleri arasında eşitlik istiyorum. Makale yazdım diye,

Gülenciler silahlı terör örgütüdür dediğim için,

Gülenciler askeri darbe yapacaklar dediğim için,

15 Temmuz’dan önce yıllardır kadrolu sanık ve 15 Temmuz’dan sonra yine kadrolu sanık olarak 15 Temmuz’dan nerdeyse bir yıldan fazla oldu halen FETÖyle mücadelemden dolayı yaptığım haberlerden ve yazdığım makalelerden yargılanmaya devam ediyorum.

Mukaddes cennet vatan topraklarında âcizane buna benzer böyle düşünen vatan evlatları asla hiç bitmeyecek.

Bu asil millet var oldukça içimizden çok daha fazla hatta en iyi gıpta edilecek belki milyonlarca dava adamları çıkacak.

Anlamak isterseniz sizin için ne âlâ, yok istemezseniz, siz bilirsiniz.

Tek suçum, “Ya devlet başa ya da kuzgun leşe…" Demekti.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.