SEÇİM SONUÇ ANALİZİ

Öncelikle, 31 Mart'ta yapılan seçimlerin ve sonuçlarının, Devletimize, Milletimize hayırlar getirmesini Yüce Allah'dan diliyorum.

“ÜLKÜCÜ MEDYA”da 31 Mart seçim sonuçlarının, alınacak neticelerine dair, seçimler sonuçlanmadan tahminde bulunduğum yazımda; Türk Milletinin akıl ve şuuruna güvenerek CHP ile muhalefet kemal ve peşine takılanların yine muhalefette kalacaklarını yazmıştım ki bunun için çok bir çaba serdetmek de  gerekmiyordu. Allah'ıma  şükürler olsun yanılmadım da. Atalarımızın, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyim” ve “Körnen yatan şaşı kalkar.” sözleri kıssadan hisse alınmasını göstermiştir. Kurulan ittifak chp-ip-hdp-sp-fetö destekcileri, şer odakları olunca kaçınılmaz sonuçta bu olacaktı. Bir kez daha diyorum ki, muhalefet kemal kaldığın yerden devam. Sen, palet, domates, biber, patlıcan muhabbetini bırakma. Size inanan gariban vatandaşta, ülkenin gerçek problemlerinin ve gündeminin bu olduğu algısını oluşturmaya devam et.

Halbuki burada gözden kaçırılmaması gereken iki olayı mutlaka belirtmeliyim. Ülkemizin BEKÂsı ve Türkiye üzerine oynanan oyunlar. Hem de patates, soğandan çok ama çok daha önemli. Şimdi, İÇ VE DIŞ MİHRAKLAR BOŞ DURMAYACAK, HUZURUMUZU KAÇIRACAK ÇALIŞMALARA HIZ VERECEKLERDİR.

1. Güzide Ülkemizin, doğu illerinde, Cumhur İttifakı ile AKP ve MHP seçimlere ayrı ayrı girdiği yerlerde, pkk'nın uzantısı parti adayları ile yarışmışlardır. O illerde ne CHP ne İp ne de diğer partiler yüzdeye dahi girememişlerdir. Bu da demektir ki, o yerlerde CHP ve İP seçmeni HDP'ye yönlendirilmişlerdir.

pkk' nın uzantısı partinin aday göstermediği batı ve güney illerimizde ise AKP ve MHP hem ayrı ayrı hem de Cumhur İttifakı olarak CHP-İP ile yarışmışlardır. Bu da çok açık ve net olarak pkk ve kandil yapılanması (!) emirlerine uyulduğunun göstergesidir. Şimdi zafer (!) naraları atan sözde seçmenler, Ankara'da ÜLKÜCÜ (!) bir aday seçimi kazandı diyen BEKÂdan haberi olmayan zekâ yoksunları ne düşünüyorlar ?

Ülkücü katili bir babanın oğlunun seçildiği partiden, aday olup seçilen ve o rozeti taşıyan biriyle kameralar karşısına geçip “çok şükür ülkücü bir aday seçildi” diyecek kadar akıl yoksunları ne düşünüyorlar?

2. Seçim sonrası MHP'nin Bilge Lideri Sn. Devlet Bahçeli yaptığı açıklama ve basın muhabirlerinin sorduğu sorulara verdiği cevaplar oldukça önemli ve dikkat çekici, ülkemizin geleceği konusundaki verdiği cevaplar ise, noktasına kadar gözden kaçırılmamalıdır.

3. ÖZETLE; Sn. Devlet Bahçeli, “... CHP ve ittifak ortaklarından seçilen belediye başkanlarının sorumlu, şuurlu, dengeli hareket ederek yeni SİSTEMİN doğasına uygun olarak çalışmaları başlıca temennimdir.

Seçim sonuçlarını kim nasıl yorumlarsa yorumlasın, YENİKAPI ruhunun, karalı, inançlı ve yoluna devam edecektir. UNUTULMASIN Kİ HER ŞEY TÜRKİYE içindir....

...Bu arada bir konuda dikkatinizi çekmek isterim. Türkiye’de, daha evvelde hdp'nin aday çıkartmadığı illerde, bugün CHP ve İP'in seçim sonuçlarını birlikte değerlendirerek, zafere ulaştıklarını beyan etmişlerdir. OLAYI YAKİNEN TAKİP EDİYORUZ, GELECEKTE NELER OLABİLECEK GÖRECEĞİZ... “ demiştir.

Sn. Bahçeli'nin açıklamaları, herzaman olduğu gibi geleceği gören bir konuşma ve çok önemsenmelidir.

Bir diğer konu da; her seçim sonucunda ortalığı velveleye veren, felaket tellallığı yapan CHP, neden şimdi kazandığı yerlerde, seçim sandıklarından hiç söz etmiyor acaba? Geçmiş seçimlerde de çok büyük önlem alan ama her seferinde kıyamet kopartan CHP, yine aynı rakip iktidarla seçime gitti, fakat ne çöplüklerden oylar gösteriliyor, ne kaydırmalar ne de oynan oyunlardan bahsediliyor. Acaba kaybettiği seçimlerde kendilerine bir kılıf mı arıyorlardı (şimdi bir iki il, ilçe fazla aldılar ya)  ya da halkın tercihine saygı göstermeyi mi bilmiyorlardı, diye düşünmeden geçemiyorum.

Son olarak da, İP'in durumu ve birliktelikleri ne olacak ? Bu hezimetten sonra ittifakları devam edecek mi, oldukça merak konusu durumdadır.

Neden ?

Büyük umut ve iddialar ile seçime giren, insanlarımıza “terörist” diye hitap edecek kadar gözü dönenler; aldıkları sonuç, ne büyükşehir ne de bir il dahi alamayanlar ne yapacaklar? Kendilerine oy veren taban ile parti kurmayları (!) hâlâ birlikte olmaya devam edecekler mi?

Eğer bu seçimler yerel değil de genel seçim olsaydı aldıkları oy oranıyla, İP meclise, bu sayıyla giremeyeceği gibi belki hiç olmayacaklardı. Bunun analizinin de çok iyi yapılması gerekiyor.“ Yolda bulan, yolda kaybeder”, “Elden gelen öğün olmaz, o da zamanında bulunmaz.”

Tekrar, bu seçim ve sonuçlarının Türkiye’miz için hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizi, milletimizi Allah saklasın diyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.