ASLAN DON KİŞOTLAR!

Yel değirmenlerine karşı kılıç sallamaya bayılıyorlar.

Yüzde 70’in ak dediğine kara demekten haz duyuyorlar.

“Türkiye laiktir laik kalacak” sloganı atıp FETÖ artıklarına siper olmaya heves ederler.

15 Ocak 1949'da medrese tahsili görmüş ve İslamcı akımlar içinde bulunan Şemsettin Günaltay’ı başbakan yapmayı severler.

“Atatürk partisiyiz” diye övünüp ne kadar bölücü, Kürtçü, dinci, devşirme varsa barındırmayı halkçılık sanırlar.

Bir ara Kemalist, bir ara ortanın solu, bir ara demokratik solcu, bir ara liberal, bir ara sosyalist enternasyonel, bir ara devrimci, bir ara FETÖ gazete ve televizyonlarının ateşli savunucularıdırlar…

Ne olduklarını çözemezsiniz…

Neci olduklarını bilemezsiniz…

Bulundukları ortama uyan bukalemun misali…

Kâh Türk milliyetçilerini faşist, kafatasçı bulurlar, kâh Bozkurt işareti yapıp ben de Ülkücüyüm demekten gocunmazlar.

Türkiye’de yıllarca irticayı hortlatır, yıllarca ezanı Türkçe okutur, sonra da 12 Eylül’de bas bas bağırdıkları partinin adamını genel başkan yardımcısı yapıp muhafazakâr oy peşine düşerler.

Bu aslan solcular, kâh Romanı, kâh ilahiyatçıyı, kâh müzisyeni vekil adayı yapar da faydasını görmez!

Onu bunu şimdi “tek adam” olmakla suçlar, 26 Aralık 1938’deki kurultayda İnönü’yü “Milli şef” ilan ettiğini ve onun 33 yıl genel başkanlık ve 11,5 yıl Cumhurbaşkanlığı yaptığını unutur!

Aslan sosyal demokrattır bunlar, “Partili cumhurbaşkanlığına hayır” diye yırtınırlar!

OHAL’de bazı gazeteci kimlikli bölücülerin tutuklanmasına tepki gösterir ama Vatan Gazetesinde muhalif yazılar yazan milletvekili Adnan Menderes ve Fuat Köprülü’yü CHP’den 21 Eylül 1945'te partiden ihraç etmekten çekinmezler.

Anti kapitalist kesilirler ama ballı Amerikancılık yapan ve 7 Eylül 1946'da 7 Eylül Kararları ile 1 ABD dolarının değerini 1.40 TL'den 2.80 TL'ye yükseltmekten çekinmezler.

15 Ocak 1949'da Hasan Saka istifa etti. Yerine medrese tahsili görmüş ve İslamcı akımlar içinde bulunan Şemsettin Günaltay başbakan oldu. Yeni hükümetin ilk uygulamaları da din alanında oldu. İlkokullara seçmeli din dersi konuldu. İlahiyat Fakülteleri açılmasına karar verildi.

Ve bu yeldeğirmenleri ile savaşan Don Kişotlar, 14 Mayıs 1950’den beri iktidar yüzü görememekte, hatta Meclis dışı kalabilmektedir!

27 Mayıs askeri darbesini “27 Mayıs Devrimi” diye adlandıran da bu aslan sosyal demokratlardır!

Otel lobilerinde 11 adamı bakanlıkla ayartıp hükümet bozdurmayı da siyasete bunlar sokmuştu!

Bu olayı kahramanı devrin CHP Genel Başkanı, aynı akıbeti 2002’de İsmail Cem’den görerek yaşamıştır!

Sağ hükümetleri yandaşlıkla suçlamayı pek beceren aslan Don Kişotlar, buldukları ilk fırsatta yargıya kendi yandaşlarına yerleştirmeyi, okuyamamış yandaş solcuları 45 günde öğretmen yapma becerisini çok iyi bilir, onu bunu yandaşlıkla suçlarlar!

Dedik ya, işleri güçleri kriz ve kaos yaratmaktır!

Halkların kardeşliği nutukları atar, “Türk milleti” diyemezler!

Kitlelerde aykırı ve muhalif sivrileri severler. Baykal’ın Ecevit’e ve Erdal İnönü’ye yaptıklarına bakarak, şimdilerde meydan meydan televizyon televizyon MHP muhaliflerini gezdirmelerinin nedenini hemen anlarsınız.

Bunlara bakarak HEP ile Kürtçüleri nasıl Meclise taşıdıklarını anlarsınız.

Şimdi “Tek adam” diye suçladıkları adamın siyasi yasağını kaldırıp Siirt’ten seçtirip Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yolunu açmakta pek mahirdirler!

Allayıp pulladıkları Sarıgül’ü sonra nasıl ihraç ettiklerini unutup MHP’nin ihraçlarına laf etmeye kalkan Don Kişotlardır bunlar!

Kurultayda aday olmayacağını söyleyip kasetle giden genel başkanın yerine balıklama atlayan sosyal demokratlardır bunlar!

Bu Don Kişotlar, tutuklu vekilleri nedeniyle 28 Haziran’da vekil yemini etmez, efelenirler ama 11 Temmuz’da bağırlarına “egemenlik milletindir” yazarak yemin eden aslanlardır!

2014’te İhsanoğlu’nu MHP ile ortak aday gösterip desteklemeyen, Saray’ı protesto edip ilk çağırdığında dışarıda gizlice görüşen aslanlardır!

Şimdi kalkmışlar, orda burada MHP’nin attığı safralarla miting yapıyorlar.

Vay benim aslan Don Kişotlarım vay!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Mustafa ÖNDER Arşivi
SON YAZILAR