HOKUS FOKUS!

Haber, müthiş bir gazetecilik başarısı!

Binlerce araçlık konvoyla karşılanıyor, Tokat Atatürk Kültür Sarayı’nda binlerce kişinin katıldığı bir toplantı yapıyor!

İlle onu “Anatürk” yapacaklar ya, sahnede de “Değişimin ‘ana gücü’” sloganı var!

Müzmin Bahçeli muhalifi Yeniçağ’da “Tokat’ta binlerce araçlık konvoyla karşılandı” haberi…

“MHP Genel Başkan adayı M… A… vatandaşlarla buluşmak ve görevden alınan MHP teşkilatını ziyaret etmek için gittiği Tokat’ta sevgi seliyle karşılaştı. A….i karşılamak için oluşturulan binlerce araçlık konvoy kent trafiğinde yer yer tıkanmalara neden oldu.”

Be birader, “seçimlerde neden bu kadar koşuşturmadınız?” diye soranlara ne diyorsunuz acaba?

Gelenlerin yarısı Abla ile şehir şehir dolaşan tayfa… Malum aday yapılmayanlar, seçilemeyenler, görevden alınanlar, milletin anasını karısı yapmaya kalkan münafıklar, hepsi bir arada…

Sonra binlerce kişinin(!) sığdığı salonda miting! Vay be, beş yüz kişilik salona “binlerce kişiyi itinayla yerleştiren yetenek!

Sonra Yeniçağ yazarından bal kaymak yazı:

“Balgat görmeli: Anadolu tamam!”

“Değişimin ana gücü!”

Yandaşlardan, ‘MHP Tandoğan Mitingi’ fotoğrafını ‘Tokat mitingi’ fotoğrafı olarak twitleyen uzaylılar, kırata bindirilmiş kurtlar için Ablalarının yolunu açmakta her şey mübah!

Oyun basit akıllarınca, AKP’den almış dersini, ver gazı, ver gazı!

Ablaları, “Partimizi bugüne kadar sadece cunta kapatmıştır” diye gaz veriyor.

İyi de, Genel Başkana hakaretler yağdır, imzayı ver ama istifa etme, etme ki genel merkez görevden alsın, sonra yaygarayı kopar ‘bizi kapattılar’ diye. Aklınca bir algı operasyonu yapıyorlar… AKP’den dersini almış!

Ablaları yanında bir ara Devlet beyin elini öpme yarışında olanlar, görevden alınanlar, seçilemeyenler, eski kıratçılar, eski arıcılar… “Eskiler” yani…

Biri eski İzmir İl Başkanı, belediye başkanı, milletvekili adayı, genel başkan adayı abileri. O abileri MHP 10. Kongresinde başkaydı, hatta CNN Türk’te “MHP’de oy oranına bakarak değişiklik olacağını düşünenler yanılgı içerisindedir. MHP’den milletin beklediği değişmesi değil özüne bağlı kalarak gelişmeye muvaffak olabilmesidir. ‘Yeni MHP’, ‘Değişimci MHP’ kavramları MHP’nin ülküsüyle mütenasip kavramlar değildir” diye haykırıyordu!

Şimdi Ablanın yanında ‘değişimci’!

O abileri, bir ara, “MHP Genel Başkanı babam sayılır, ben de onun evladı sayılırım, hiçbir partili Sayın Genel Başkanın saygınlığını kurultaya taşımıyor” derken geçen seçim öncesi “Defolun gidin!” diyebilmişti.

O şimdi değişimci!

Ablanın kadrosunda başka kimler var bir bakın:

Seyit Yücel, eski Şekerbank genel müdürü; Cemaletin Uslu, Edirne eski milletvekili; Hasan Kaya, Konya eski miletvekili; Abdulkadir Akcan, Afyon eski milletvekili (bakan); Mustafa Tekdoğan, Kırıkkale eski belediye başkanı; Yunus Meral, Tekirdağ eski il başkanı; Vahit Kayrıcı, Çorum eski milletvekili; Birol Büyüköztürk, Osmaniye eski milletvekili; Şenol Bal İzmir eski milletvekili, Hediye Akdere, Ankara eski milletvekili…

AKP’nin havuz medyası bile ters algı operasyonunda yanlarında…

Feto’nun gülü Nazlı Ablaları da yanlarında…

Uşaklı Bankacı Durmuş abileri, Ablayı ‘genel başkan’ ilan etti zaten… Sıkıntı yok!

Ablalarında “Ben gelirsem başbakanım,ben gelirsem siler süpürürüm!” yaygarası… Ya bu partiye uzaydan yeni mi geldiniz, daha önce niye yapmadınız?

Tam bu sırada adaylardan Süleyman Servet Sazak bir çağrı yapmaz mı?

“Adaylar, ölünceye kadar MHP’den ayrılmayacaklarını ilan etmeli!”

Şimdiye kadar hiçbirinden tık yok!

Ve Sazak diyor ki: “MHP bölünürse lanetleniriz!”

Amma Ablaları bizi gaflet ve ihanet içindeki havuzcularla AKP medyasıyla bir tutmaya, iftiraya devam ediyor…

Efferim, yapmaya çalıştığınız da tam bu işte!

Hokus fokus! Beşyüz kişilik salona “binlerce kişi” sığdırın hele… Sonra o şapkadan kırat mı kurt mu çıkaracaksınız göreceğiz!Formun Üstü

Devam, az kaldı, kavgaya ve bölünmeye az kaldı, beş bin şehidin eli yakanıza yapışacak, az kaldı!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.