MÜSTAKBEL BAŞBAKAN’A AÇIK MEKTUP

 

Sayın Devlet Bahçeli;

46 yıllık partimizin 18 yıldır genel başkanısınız.

Gözümüz ve kulağımız 3 Mayıs’ta, sonra da 7 Haziran 2015 akşamında...

Susuzluğumuz, hasretimiz, ideallerimiz çok büyük; artık Allah nasip ederse müstakbel Başbakanımız olarak görmekteyiz!

Merhum Başbuğ ve mübarek şehitlerimize verdiğimiz sözün yerine gelmesi daha fazla gecikemez! Ülkenin de milletin de tahammülü kalmadı!

Türk milleti çetin imtihanlardan geçiyor, çevremiz çakallarla sarılı ve Türkiye Cumhuriyeti, ihanet, cehalet, fakirlik ve din simsarlığının kıskacında...

Omuzlarınızdaki yükün farkındayız, geçmişe ve şu ana bakmadan geleceği düşünerek etrafınızda kenetlendik!

Türk milleti, 3 Mayıs’ta çakacağınız kıvılcımı bekliyor.

Son ümit, tek alternatif MHP zamanıdır ve birilerinin MHP’ye ancak yüzde 18-20’leri reva görmesi bu yüzdendir. Bu yüzden AKP’lisi, Maocusu, ulusalcısı, sosyalisti milliyetçiliğe soyunmuştur!

MHP ve Ülkücü kuruluş yetkilileri bu yüzdeyi asla telaffuz etmemelidir ve “lider” olarak siz de “iktidar”ı ve “Başbakanlık”ı konuşmalısınız!

Çöken iktidar yandaşı ve devşirmeler “koalisyon” ile milleti korkutmaktadır.

MHP’nin tek hedefinin “iktidar” olduğunu, “AKP ve HDP ile asla koalisyon yapmayacağınızı” açıkça deklare ediniz!

“İttifak”ı reddetmenizi alkışladık, MHP ne yaparsa tek başına yapmalı, zafer veya hezimet, milletin takdiri olarak karşılanmalıdır.

Doğu ve Güneydoğu’da miting yapın, engel çıkarsa AKP düşünsün, millet de görsün!

Sayın Bahçeli;

“Türk milleti”nin öz vatanındaki kimlik kaygısı ve güven travmasını, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde muhteşem bir MHP seçim beyannamesi ile tedavi etmenizi bekliyoruz!

AKP’nin çıkardığı kanun ve yönetmeliklerin tekrar gözden geçirileceğini ilan ediniz.

Milletin iki korkusu vardır: Yoksulluk ve gelecek kaygısı!

Yüzde 48-50’lerle iktidar olan AKP, çaresizce CHP’nin “emekliye bayram ikramiyesi”ne takılıp kalmıştır! “Kaynak” soruları ile oyalamaya çalıştığı halkın birinci derdi “cüzdan”dır.

3 Mayıs Beyannamesi’nde en çok merak edilen milli, akılcı, kaynağı belli, herkesi kapsayacak ekonomik vaatlerdir!

Milleti bir paket erzağa, bedava kömüre kölelikten kurtaracak çok acil bir “sosyal devlet projesi” bekliyoruz! İhtiyacı olana erzak değil, para çeki vererek onurlandırınız, ayrıca piyasanın da kendine geleceğini taahhüt ediniz!

Sandığın anahtarı bu projededir!

Müstakbel Sayın Başbakanım;

Halka ilk önce devleti ve milleti toparlamanın güvencesini veriniz!

Rejim değişikliği, güvenlik, adalet, sağlık, eğitim alanlarında AKP’nin bütün yıkımlarının yerine “milli devlet”in tekrar ihdas edileceğini ilan ediniz, korkmayınız!

Miting meydanları sizi bekliyor. Meydanlar, sakin, sözlerinize halkın sloganlarla cevap verdiği kısa ve öz cümlelerle tane tane anlatacağınız projelerinizi de bekliyor.

Soma’daki acının kaynağı “taşeronluğu” yok edeceğinizi ilan ediniz. Madenlerin devlet eliyle işletileceğini belirtiniz.

“Rakamları”nı iyi bildiğiniz projelerle milleti ikna etmenizi, rahatlatmanızı, refah ve kalkınmanın yolunu “akademisyen danışmanlarınızın dili” ile değil, Osmaniye'nin, yani milletin anlayacağı dilde anlatmanızı diliyoruz!

Halk, Borsa İstanbul’dan değil, “asgari ücret”ten ve “simit”in fiyatından anladığına göre, MHP’nin çözüm teklifleri hafızalarda kalıcı olmalıdır!

TMSF’nin, RTÜK’ün, BDDK’nin, BTK’nin, HSYK’nin, Rekabet Kurumu’nun, Kamu İhale Kurumu’nun, TRT’nin, TÜBİTAK’ın, TOKİ’nin, EPDK’nin, MASAK’ın, YÖK’ün, ÖSYM’nin AKP iktidarında nasıl kullanılarak hazinenin savrulduğunu, canlı örneklerle anlatın ve çözümlerinizi deklare edin!

13 yıldır hırsızların çaldığı yanına kâr kalmaktadır. İktidarımızda hesabının sorularak millet parasının mutlaka tahsil edileceğini ilan ediniz.

Türkiye, patagonya değildir, kaynakları bol, aktif gücü yüksektir. Siz Kamu İhale Kanunu’nu düzeltin, ne kadar büyük rakamların kazanılacağını görürsünüz. Kaçak Saray’ı Başbakanlık ve bütün Bakanlıklara tahsis edin, tüm kira paraları, peşkeşler sona ersin…

Halk RTE’nin sesinden usanmış, egoizminden, saltanat hevesinden bıkmıştır, onun saray hevesi seçimde iyi kullanılmalı, sarayın maliyeti görüntülü ve rakamlı verilmelidir. Yetkilerinin gözden geçirileceğini, bütçesinin kısıtlanacağını anlatınız. Sonra da Cumhurbaşkanına Çankaya yolunun gösterileceğini belirtiniz!

17-25 Aralık yolsuzluk baskını halka iyi anlatılmalı, söz konusu paranın nelere “kaynak“ olabileceği çarpıcı örneklerle anlatılmalıdır.

Enerji, iletişim, elektrik, doğalgaz, petroldeki hortumun kesileceğini, stratejik sektördeki bazı tesislerin gerekirse devletleştirileceğini belirtiniz.

Tarım ve hayvancılığımız için çarpıcı teşvikler açıklayınız, pancar kotasını kaldırma sözü veriniz, böylece büyük bir istihdam kapısı açılacaktır. Sınırlarımızdaki mayınlı araziyi fakir çiftçiye tahsis ediniz.

GAP ve KOP’u acilen tamamlayarak bölgedeki feodal yapıyı yok edecek toprak reformu için söz veriniz.

Akaryakıttaki vergiyi, KDV’leri düşürün, faturalardan TRT ve kaçak-kayıp payını kaldırın mutlaka!

Otoyol ve köprülerdeki vurgunu azaltın. Taşımacılığı demiryolu ve deniz yoluna yönlendirin, hızlı tren projelerini yurda yayacağınızı duyurun.

Emeklinin birer maaş ikramiyesi, AKP israfının ve hortumunun önlenmesiyle mutlaka karşılanır. Asgari ücreti artırıp vergi dışı tutun! Halkın tamamını sosyal güvenlik şemsiyesine alacağınızı belirtiniz.

Memurlarımıza her yıl uygun oranda zammı deklare edin… Üniversite gençliğine burs ve kredi müjdesi verin. Öğretmenlere atama sözü verin.

İnsanlarımız arasındaki terör ve bölünme korkusunu yok etme zamanıdır. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerini sözde aydınların elinden alma zamanıdır!

Rejim değişikliği korkusunu, laik, sosyal, üniter hukuk devleti vurgusuyla yeniniz. Bu korkunun doğu-batı farkı yoktur, halk etnik yapı, inanç, başörtüsü istismarından bıkmıştır. İnadına hürriyet, inadına eşitlik ve kardeşlik propagandası yapınız.

Adalet yaralıdır, yargıda bağımsızlık gereklidir. Anayasa teminatı veriniz.

Kadın cinayetleri patlamış, uyuşturucu tavan yapmıştır. Eli kana bulaşmış, uyuşturucu, terör ve cinayet suçluları için caydırıcı cezaları ve “idam” kozunu millete açıklayınız. Bebek katili dâhil hiçbir katil idamdan kurtulamamalıdır.

Sayın Devlet Bahçeli,

Dört gözle 3 Mayıs’ı ve 7 Haziran akşamını bekliyoruz. Özlemimiz derin, ihtiyaçlarımız büyük! Ergenekon’dan çıkaran Bozkurt gibi düşün önümüze ve bizi iktidara götürün artık!

Başbuğ’a ve şehitlerimize sözümüz var! Yüzde 30’dan aşağıya düşerseniz -dayanamayız gayri- lütfen MHP’yi Ülkücü delegenin iradesine bırakacağınızı da deklare ediniz…

21 Mart’ta sizi iktidar için görevlendirdi o çileli delege…

Almanya’da göğsümüz kabardı, ümitlerimiz çıldırdı, 3 Mayıs’ta da Türkiye’yi ihya edin!

Saygılarımla…

 

Mustafa ÖNDER
mustafaonder35@gmail.com
facebook.com/mustafaonder15
twitter.com/mustafaonder07

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.