YOLDAŞ PERİNÇEK’TEN MİLLİYETÇİLİK YALANI!

 

Yazmaya değer mi bilmem ama AKP’nin ülkeyi sürüklediği kaos, sapla samanı karıştırdığı için bir kere daha yazalım.

Seçimlerde yüzde 1 (bir) bile etmeyip yüzde 0,10’luk oy alabilen Yoldaş Perinçek, İzmir’in lodosuna kapılmış üfürüyor:

“Devlet Bahçeli ve ekibi, ABD’nin Türkiye’yi bölme ve Cumhuriyet’i yıkma girişimine karşı koyacak olan Türk ordusunu yıpratma görevini üstlenmiş bulunuyor.”

Yeni yoldaşı RTE olunca böyle oluyor işte!

Devlet Bey’in Davutoğlu’nun milliyetçiliği için söylediği, “kıyamet alameti”sözüne Maocu Yoldaş Perinçek de pek yakışıyor!

Anarşist Dev-Genç’in başkanlığından, ihtilalci TİİKP’ye, bölücü SP’ye ve İP’e evrilen Perinçek, işlediği yasa dışı suçlardan “faşist devlet”in “genel afları” ile hep kurtulmuştu.

Gladyo ve MİT ile sıkı alışverişlerini Aydınlık’ı beslemek için kullandı.

2000’e Doğru’yu çıkarırken bebek katili ile Bekaa’da övgü dolu röportajların mimarı oldu; 28 Şubat’ta “Cumhuriyet devrimleri kanunları uygulansın” diye tankları sokağa davet etti!

Özal, “Mafya-tarikat diktasının mimarı”ydı, Çiller “CIA ajanı”ydı, 2005’te İsviçre’de Ermeni meselesinden ceza almasını bol bol kullanıp kahraman kesildi ve 2008’de Ergenekoncu olarak tutuklandı.

Silivri’de bir güzel cilaladı ününü… Tahliye olurken cemaate veryansın ediyordu.

Silivri kapısında "Kınından çıkmış kılıç gibiyiz. Cemaatlerin kökünü kazıyacağız" demişti, “Tayyip Erdoğan'ların saltanatını yıkacağız.” bile dedi.

Eski DP’li Ufuk Söylemez, ANAP’lı Yaşar Okuyan, Hasan Korkmazcan, ünlü emanetçi Hüsamettin Cindoruk, Bahçeli saplantılı Sebahattin Önkibar, Yeniçağ’dan Aslan Bulut ve Zekeriya Beyaz’ı, ADD’leri ve TGB’yi “Milli Merkez” safsatasıyla bir güzel Ulusal Kanal’da kullanıp zemin hazırladı kendine…

“Ulusalcılık”tan sözde “milliyetçiliğe savruldu!

ADD’leri ve TGB’leri arka bahçe bellemiş…

O Yoldaş Perinçek şimdi Vatan’da milliyetçilik oynuyor!

O kadar kaptırmış ki kendini, “Fedaiyim ben. Yani bana kim olduğumu sorsanız, ben o Türk devriminin, 1800’lerin sonlarından gelen Namık Kemal’ler zincirinin, fedailer geleneğinin son temsilcisiyim” diyecek kadar aslan kesildi.

Mao’dan vazgeçip Atatürk’çü oldu.

Ahmedinejat ile görüşür, Esad’la paslaşır, “Türk”ten, “Türk dünyası”ndan habersizdirler.

“Milli mücadele” adıyla partiye bağış kampanyası yapıyor, “Milli hükümet, güçlü devlet” diyerek, “Efsane güçlü ordu geri dönüyor” diyerek oy istiyor!

Ama karşısında güçlü, iradeli, sağlam bir Türk milliyetçiliği var…

Hemen MHP’ye soruyor: “AKP ve HDP ile koalisyon yapacak mısınız?”

Oysa MHP iktidar yolcusu, olmadı en azından birinci parti adayı…

Yoldaş Perinçek, yanına fırıldağa dönmüş Yaşar Okuyan, Hulki Cevizoğlu, Ümit Zileli falanla vitrin süslüyor, DSP’li Tayfun İçli, hakim Turgut Okyay, eski vali Erol Çakır, eski istihbaratçısı general İsmail Hakkı Pekin, TRT spikeri Mehpare Çelik, CHP eski il başkanı Turan Karakaş, koro şefi Mehmet Özbek, emekli müftü, emniyet müdürü, Jandarma İstihbarat Daire Başkanı, futbol hocası, emekli havacılarla sahnede…

Ama İzmir ve İstanbul’da kendisi ve karısı birinci sıradan aday!

İflah olmaz hapishane kuşu, “Gladyo” goygoycusu, Maocu ve Aposever Perinçek, yıllarca sövdüğü Türk subaylarından bazı general ve albayların gölgesinde siyaset yapıyor.

Kırk yıllık “yani”yi “kani” yaparak milleti kandıracağını sanarak önce adını İşçi Partisi’nden Vatan’a çevirdi, logosunu da PKK’nin paçavrasına benzetmiş ki bir şeyler devşirsin… Ne orak-çekiç kaldı ne ulusalcılık!

Gözünü de İzmir’e dikmiş, vatansever ve Atatürk milliyetçisi İzmir halkından oy alsın… Soma’lı maden işçisi de “dramatik aday”ları!

Bol bol Atatürk’ü istismar ediyorlar.

Yıllarca ABD’nin, Rusya’nın, Çin’in taşeronluğunu yapan sosyalist İP’in yeni versiyonu Vatan Partisi, AKP’nin taşeronudur!

Yayın organı Aydınlık da havuz medyasının yoldaşlığını yapmaktadır. Aydınlık’ın bazı manşetleri havuz medyası ile aynıdır!

Vatan’a gelinceye kadar çevirmedikleri fırıldak kalmadı, Ulusal Kanal ve Aydınlık vasıtasıyla birçok uyduruk platformları kullandılar.

Vitrinlerine birçok sanatçı ve ünlüyü koymuşlar, sinsi hedeflerini perdeliyorlar.

En çok üzüldüğüm de “Vatan”da “adam yerine” konulduklarını sananların İP’e ve Perinçek’e maşa olması…

AKP gibi onun hedefinde de MHP var…

Her zamanki gibi Türk milliyetçilerini topun ağzına koymuş, bolca beslendikleri AKP ile güle oynaya seçim kampanyası yürütüyorlar!

Yememiş içmemiş, MHP’ye ve Bahçeli’ye alf ederek reyting kazanmaya çalışmış Yoldaş Perinçek: “CHP ve MHP’nin iki kasetlik canları var!”

Komplo teorisyendir Perinçek, MİT ve KGB, CIA ile alışverişi sever.

Ama karşısındaki ne AKP’dir, ne CHP’dir, ne HDP…

MHP ve Türk milliyetçiliği ile oyun oynama Yoldaş, yanarsın!

Git siyasetçilik oyna, ordu desteğiyle bu sefer hiç olmazsa yüzde bir oy almaya bak!

 

apo-ve-perincek.jpg

 

Mustafa ÖNDER
[email protected]
facebook.com/mustafaonder15
twitter.com/mustafaonder07

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Mustafa ÖNDER Arşivi
SON YAZILAR