Alayı birden yenilgiye uğrayacak

Güdük sol zihniyet ve onun arkasına takılan ip kaçkını, FETÖ artığı, PKK sevicisi müzmin bozguncu güruh, karalama ve saldırmayı hiç ara vermeden sürdürseler de, MHP'nin yaptıklarının bu ülkenin varlığı ve geleceği için ne kadar önemli olduğunu, akıl ve izah sahibi herkes görüyor ve kabul ediyor. Sokağa çıkın ve önünüze gelen her hangi bir vatandaşa sorun: Ezeli MHP düşmanları ve fitne takımı dışında, sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yaptıkları ve siyaset anlayışına olumsuz söz söyleyen tek bir kişi bulamazsınız. Tam tersine ülkemizin her yerinde büyük bir saygı ve övgüyle bahsedilmekte, devlet adamlığının, dürüstlüğün ve samimiyetin sembolü olarak gösterilmektedir.

AYNI YERDEN TALİMAT ALIYORLAR

Her zaman söylediğimizi ülkenin içinde bulunduğu şartların önemi dolayısı altını çizerek bir defa daha ve önemle tekrarlayalım: Bugün Türkiye hala ayaktaysa, yarınlar için bir ümit taşıyorsak, kardeşliğimizin, bölünmez bütünlüğümüzün bütün sorunları aşmaya yeteceğini düşünüyorsak, bunu sağlayan temel unsur MHP'nin varlığı ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli'nin liderlik vizyonudur. Bu bir iddia değil, her yerde paylaştığım ve vicdan sahibi hiç kimsenin itiraz edemediği değişmez bir tespittir. Bugün ittifak düzenlemesi siyasetin öne çıkan meselesi haline gelmiştir. Aslında bütün partilere eşit imkan sağlayan bu düzenleme bahane edilerek, özellikle Sayın Devlet Bahçeli'nin şahsına akıl almaz bir saldırı başlatılmıştır. Bunu yapanların ortak tarafı, aynı yerden talimat almaları, kendi şahsi menfaatlerini, özel hesaplarını ülkenin çıkarlarının, milletin beklentilerinin çok üzerinde görmeleridir. Birinin bıraktığı yerden diğeri görevi devralıp, daha da ileri gidiyor. Bu zevata göre ne 15 Temmuz gibi dünya tarihinde eşi-emsali görülmemiş bir ihanet yaşanmıştır, ne de 7 düvel birden üzerimize gelmektedir. Bunların kitabında ne ülkenin beka sorunu yaşaması önemli bir mesele olarak yazar, ne de terör baronlarının yaptıkları umurlarında olur. Oysa Sayın Bahçeli, 15 Temmuz belasının defedilmesinde başrolü oynamakla kalmamış, bugün başımızdaki büyük terör belasını defetmek ve etrafımızdaki amansız kuşatmayı yarmak için de elini değil, gövdesini taşın altına koymakta zerre tereddüt göstermemiştir. Ülke varlığı ve milletin bölünmez bütünlüğü sözkonusu olduğu her durumda hiçbir hesap yapmadan sorumluluk almış ve harekete geçmiştir. Anayasa değişikliği bunun sonucudur, ittifak düzenlemesi bu anlayışın yansımasıdır.

HEP HAKLI ÇIKTI

Sayın Bahçeli'nin ülkenin varlığı ve birliği konusundaki hassasiyeti ve buna bağlı olarak geliştirdiği olumlu, yapıcı ve çözüm üreten siyasetin sayısız örnekleri vardır. Ülke çözülme projesiyle uçuruma sürüklediği günlerde, yine direnen ve kararlılıkla mücadele eden tek lider Devlet Bahçeli'ydi. Bütün söylediklerinde haklı çıktı. AKP ağır bu millete ve devlete ağır bedeller ödettikten sonra MHP'nin söylediği çizgiye gelmek, sayın Bahçeli'nin tavsiyelerini hayata geçirmek mecburiyetinde kaldı. Zaten sorun da buradan çıkıyor. MHP'nin ülkenin varlığı ve bölünmez bütünlüğü için her şeyi göze alması ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçmaması, vatan-millet düşmanlarını çılgına çeviriyor. Olmayacak iftira ve yalanlarla MHP'yi karalamaya, sayın Bahçeli'yi millet nazarında gözden düşürmeye uğraşıyorlar.

TUZLUK GİBİ DİZİLİYORLAR

MHP'yi ihanet yolunda bir engel olarak görenler geçmişte de vardı, bugün de var. Geçmişte de saldırdılar ve akla-hayale gelmeyecek oyunlar oynadılar, bugün de aynı şeyi yapıyorlar. Defalarca şeytani planlar yapıldı, provokasyonun her çeşidine başvuruldu, ayak oyunlarının her türlüsü sahnelendi, tezgahlar kuruldu, ama hepsi sayın Bahçeli'nin dirayetiyle boşa çıkarıldı. Bu yüzden de MHP'yi bıraktılar artık doğrudan Sayın Bahçeli'ye saldırıyorlar. Akşamları televizyon kanallarında tuzluk gibi dizilerek, akla hayale gelmeyecek yalan, iftira ve karalamalarla sırayla saldırıyorlar. Hele bir de meydanı boş bulmuş, karşılarında kendilerini susturacak, yalanlarını yüzlerine vuracak biri yoksa, daha da coşuyorlar. Fitnenin, yalanın, iftiranın, hakaretin her türlüsü sıralanıyor. Bütün bu çabalar boşunadır. Yel kayadan ancak toz alır.

TÜRK VE MÜSLÜMAN

MHP ile meselesi olanlar, sadece Türk milletiyle değil, aynı zamanda İslam diniyle de sorunları olanlardır. Zira, MHP için Türklük ve İslam bir bütündür. Milliyetçi Hareket Partisi kaynağını Türk-İslam Ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliğinin kalpgâhı, ana karargâhıdır; aksini söylemek doğru ve ahlaki sayılamayacaktır. Merhum Türkeş Bey'in çok veciz ve isabetli bir şekilde ifade ettiği gibi, "Türk ne kadar kuvvetlenirse Müslümanlık da o kadar kuvvet kazanır. Tarih bunun ispatıdır. Bu gerçeği göremeyenler, inkar edenler Milliyetçi Hareket'e düşmandır." Sayın Bahçeli'de aynı konuda aynen şunları söylemiştir: "Şüphesiz bize kim husumet besliyorsa ya Türklüğümüze yan bakan, ya da Müslümanlığımıza nefret saçan yabancı uşakları, batılın bekçileri, haçlı emellerinin piyonlarıdır. Bunların görünüşü kimseyi aldatmasın. Bunların sözleri hiç kimseyi şaşırtmasın. Maske takıp içimize fitne aşılayanlar, kimliğimizi kullanıp hatıralarımızı zırh yaparak oynanan rezil oyunlara figüran olanlar sadece MHP'ye değil, Türk milletine de düşmanca tavır alanlardır."

BU İRADE BİZDE VAR

MHP bu devletin varlığının, bu milletin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu dün böyleydi, bugün de böyledir ve yarın da böyle olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye'nin yaşama iradesidir. Bu iradenin aleyhinde olanlar hem MHP'nin hem de Türkiye'nin karşısındadır. Bunlara eyvallahımız dün olmadı, yine olmayacaktır. Bunlarla dişe diş, kıran kırana mücadelemiz dün yapıldı, merak buyrulmasın yine yapılacak ve alayı birden yenilgiye uğratılacaktır. Bu irade bizde vardır. Bu dirayet bizde vardır. Bu direnç hepimize hâkimdir. Bu cesaret Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in her şerefli mensubunda fazlasıyla mevcut ve muazzam düzeydedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.