Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Doğu Perinçek'in Maaşlı İftiracısı Havanı Aldın mı?

Türk medyasında "en güvenilmez kalem kim?" diye bir oylama yapılsa birinci sırayı zorlayacak bir karaktere sahiptir.

Kalemi bol bol yalan yazar, dili sürekli iftira atar.

Kaç konuda rezil ettim. Hala akıllanmadı, hala uslanmadı.

Bir adam aynı konu üzerinde, çeşitli aralıklarla farklı farklı üç yazı yazar mı?

Bu yazıyor.

O yüzden sık sık diyorum, ben bunun adına çıkan yazıları kendisinin yazdığına dahi inanmıyorum.

Herhalde yazılarını üç tane farklı adama yazdırıyor.

İçinde "MHP, Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş, Adnan Oktar, Recep Tayyip Erdoğan, Mansur Yavaş, Melih Gökçek, Meral Akşener, Fethullah Gülen vb" kelimeleri geçen yazı arşivine bakın. Bir gün (A) dediğine, başka zaman (B), bir başka zaman (C) demiş.

Çünkü bunun sosyal ve renkli hayatında yazı yazmaya nasıl vakit bulduğuna dair şüphelerim var.

Yakın arkadaşlarından dinleyin bakalım yazı yazmaya hiç müsait vakti oluyor mu?

En yakın arkadaşlarının bunun hakkında anlattıklarını kaleme alsam inanın insan içine çıkamaz.

Ama biz edep diyerek susuyoruz.

Beni ilgilendiren sadece MHP ve MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında yazdığı yalan yüklü yazılar ve attığı iftiralardır.

Zaten bunu muhatap aldığım tek konu da bunlardır.

Acınacak haldeki bu adamın son 13 yılı MHP ve Devlet Bahçeli takıntısıyla geçti. Ölene kadar da bu takıntısını sürdüreceği anlaşılıyor.

Oysa MHP'nin iktidar ortağı olduğu dönem, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli hakkında Türkiye gazetesinde şunları yazıyordu: "Türkeş Bey sadece Türk milliyetçileri ve hatta milliyetçiliğin önderi değil, aynı zamanda uzlaşmanın, sağduyunun ve de bütünleşmenin de ifadesi ya da adresiydi. Vefatı gerçekten ülke açısından büyük bir kayıptır ancak tesellimiz emanetinin ehline teslimidir.

Türkeş Bey'in Bozkurtları kutsal emaneti layık olana tevdi etmiş ve başbuğlarının kemiklerini sızlatmamışlar, tersine ruhunu şad etmişlerdir.

Devlet Bahçeli Bey, bugün Merhum Türkeş'in yolunda, izinde ve ilkelerinde sapmaksızın yürüyor.

Yürümüyor adeta koşuyor.

Evet, bayrağı merhumun işaret ettiği gibi daha yukarılara taşıyor.

Keşke Türkeş Bey bugünleri görse ve eseriyle övünebilseydi.

Yüce Yaradan'ın rahmeti üstünde olsun Sevgili Türkeş…"

(Türkiye gazetesi/ 2000)

Daha başka neler mi yazıyordu?

"Kuşkusuz temel belirleyici olan da lider Bahçeli'nin tutumudur. Devlet Bey var olan medya anarşisinde imajını düzgün tutmayı becermiş ve inandırıcılığı ile karizmasını gölgelememiştir."

***

ulkucumedya,-yildiray-cicek-1.jpg

"Bir yıllık seyriyle lider olduğunu kanıtlayan Sayın Bahçeli"

***

"MHP Lideri Devlet Bahçeli Talebe Cemiyeti Başkanı'ndan ziyade sorumluluklar yüklenmiş büyük bir ülkenin devlet adamını çağrıştırıyordu" (Türkiye gazetesi/ 2000)

Başka ne mi yapıyordu?

Yazı içindeki fotoğrafta da gördüğünüz gibi MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin kullandığı dönemlerde sigarasını yakmak için çakmağı en hızlı çeken de yine oydu.

Ne zaman Yeniçağ Gazetesi ve Doğu Perinçek'e bulaştı, işte o andan itibaren bir numaralı MHP ve Devlet Bahçeli düşmanı oldu.

Bu düşmanlığı tatmin etmek için gün geldi küçüldü, gün geldi çukurlaştı, gün geldi komik duruma düştü, gün geldi dayak yedi, gün geldi rezil oldu, gün geldi yemediği hakaret kalmadı. Ama bu yolundan dönmedi. Nasıl bir kuyruk acısı varsa bir türlü dinmiyor.

MHP'ye ve Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik attığı her iftirada, kalemi ve diliyle yaptığı her saldırıda benden gereken cevabı alıyor. Benden aldığı cevapları sindiremediği için bana da "Bahçeli'nin küfürcüsü" diyor. Cevaplarım kalın olduğu için sindiremiyor doğal olarak…

Kaç tane yalanını çürüttüm, kaç tane iftirasını yerle bir ettim. Ama o, konunun içeriğine cevap veremiyor, ağır gördüğü ifadelerimi mahkemeye vererek işin kolayına kaçıyordu.

Yine bazı yazılarımı mahkemeye verdi ve ilk mahkemeyi kazandıktan sonra şöyle havasını atıyordu:

Yargı: Bahçeli'nin danışmanı yalancı küfürcü

Ve yargı hükmünü verdi:

Devlet Bahçeli'nin TBMM'deki danışmanının yalan yazdığı, küfürcü olduğu bir kere daha tescillendi.

Malum Bahçeli'nin Yıldıray Çiçek isimli orta-mektep tahsilli ergen bir baş danışmanı var.

Aldığı maaşın karşılığı olarak Bahçeli'yi kim eleştirse, ertesi gün ona söver.

ulkucumedya,-yildiray-cicek-2.jpg

***

Aylar sonra üst mahkeme olan Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 25. Hukuk Dairesi, avukatım Nizamettin Kocabey'in başvurusunu büyük dikkat ve titizlikle inceleyip şahsımı haklı buldu.

Aylar önce hava atan Sebo, şimdi "Öyleyken yani 21. Asliye Hukuk Mahkemesi bu hükmü verirken, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'nin 25. Hukuk Dairesi'nin yargıçları beraat deyip davanın Yargıtay'a bile gitmesine izin vermediler. Söyleyin lütfen, bu tablonun tanımlanması ne olmalıdır?" diye ağıtlar yakıyor.

Ağıtlar yazdığı yazısında diyor ki : Bırakalım hukuk ve kanun boyutunu, zerre ahlakı ve vicdanı olan herkes ne olur cevap versin. Birine, "Rospi çocuğu, şerefsiz, alçak, mikrop, tacizci, müptezel tetikçi, içkici, kumarbaz, besleme" demek hakaret mi değil mi?

ulkucumedya,-yildiray-cicek-3.jpg

***

Davaya konu olan "ROSPİ KARAKTERLERE KEMİK ATIYORUM!" başlıklı yazımda demişim ki: "Rospi çocuğu" diyorum. Birçok kişi "bana diyor" diyerek sahipleniyor. Bu kadar da meraklısı var. Bu bir küfür değil karakter tespitidir. İlginç olanı ise adı geçmeyenlerin "o benim, o benim" diye ortaya atılmasıdır.

Birçok "Rospi çocuğunu" deşifre ettiğim için bunlar kendilerini de iyi biliyorlar. Doğal olarak alınganlık yapıyorlar.

Bu "Rospi çocuklarından" birisi sağda solda hakkımda "Orta mektep kaçkını, diplomanı göster, ona ne danışıyorlar" diye yazıp, konuşuyormuş… "Adı nedir, kim yazıyor, kim böyle konuşuyor?" diye sordum. Onlarda adını bilmiyoruz ama "Bir rospi çocuğudur" dediler.

Ve o yazıda yine şöyle devam etmişim:

"Bizim ahlaksızlık diplomamız yok!

Bizim kumarbaz diplomamız yok!

Bizim alkolik diplomamız yok!

Bizim önüne gelene iftira atma diplomamız yok!

Bizim yazılarımızda yalan yazma diplomamız yok!

Bu rospi çocuğunu tanımıyoruz her kimse, belki de sorsanız bu konuda en yüksek diplomaların sahibidir."

ulkucumedya,-yildiray-cicek-4.jpg

***

Bunun iftirasını ölçü alarak sosyal medya üzerinden saldıranlara yönelik genelleme bu cevabı vermiştim. Herkes üzerine düşen payı almıştır.

İftiracı Önkibar, davayı kazandığında hava atıyorsun da, davayı kaybettiğinde niye ağıtlar yakıyorsun?

İkisi de mahkeme değil mi?

HSK Üyesi Sayın Hamit Kocabey ve avukat oğlu Nizamettin Kocabey üzerinden bağ kuruyorsun ve "yargı ele geçirildi" diyorsun, senin lehine karar veren ilk mahkeme başka bir ülkenin mahkemesi miydi?

Ve Yargı son hükmünü vermiş "Yıldıray Çiçek haklıdır" demiştir.

Gelelim benim okul durumuma…

Yeni beyin ameliyatı yaklaşmış olan Sebo "orta mektep kaçkını" cümlesi nedir? Bu cümle olmadan benimle ilgili yazı yazamayacak kadar mı çapsız adamsın?

Mesela sana "Yıldıray Çiçek orta mektep kaçkını" cümlesini öğreten, yazdıran onun-bunun çocuğu kimdir?

Bu Rospi çocuğu her kimse "orta mektep kaçkını" ifadesini sana nasıl anlattı? "Kaçkın" bir yerden kaçan kişiye denir. Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi mezunu iken nasıl "orta mektep kaçkını" oluyorum.

ulkucumedya,-yildiray-cicek-5.jpg

"Üniversite kaçkını" dersen anlarım. Daha öncede anlattım. 2000 yılında Erciyes Üniversitesi'nde öğrenciyken, bir "gel" çağrısıyla Ankara'ya Ülkü Ocakları Genel Merkezi'ne geldim. Gelirken, geride bırakılan aile, okul ve gelecek kaygısına hiç düşmedik. Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde Ortaöğretim başkanlığını, Ülkü Ocakları Dergisi, Genç Arkadaş ve Türkü dergilerinin yayın yönetmenliğini ve Ülkü Ocakları Genel Sekreterliği yaptım. Şimdi de MHP Genel Merkezi'nde görev yapıyorum. Ankara'da da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünü kazandım. 2. Sınıfta iken son Erciyes Zafer Kurultayı dönüşü ağır trafik kazası geçirdiğimden dolayı kayıtımı dondurdum. Okul o yüzden bitmedi. Tüm mesele bu…

Şimdi buna göre "orta mektep kaçkını" ifadesi nedir Doğu Perinçek'in maaşlı fikir çocuğu?

Yazılarını bilincin kapalı mı yazıyorsun?

Kafa yapan ne içiyor, ne kullanıyorsun? Anlat hele…

Elinde binlerce şehidimizin kanı bulunan teröristbaşı Öcalan'a çiçek uzatan, 1980 öncesi yayın organlarında Ülkücüleri hedef gösterip, onları şehit ettiren Doğu Perinçek gibi birinden maaş alıp, yıllardır MHP ve Devlet Bahçeli'ye saldırmanın, hakaret etmenin nedeni nedir?

Türk medyasında yıllardır sözde "Milliyetçi-Ülkücü" maskesi takıp, Doğu Perinçek ajanı olarak mı gezdin yoksa?

Sözde bir kitap çıkarıp orada Başbuğ Alparslan Türkeş'ten için şu iftiraları atan sen değil misin?

- Türkeş'in ABD serüveni sorgulanmaya muhtaçtır.

- Türkeş katıksız bir ihtilalciydi ve pragmatikti.

- Alparslan Türkeş pragmatistti ve uluslararası güç dengesini biliyordu. Dolayısıyla onun kendini ve gençliği kullandırması iktidara ulaşma adınaydı. Kuşkusuz bu yapılan asla doğru değildi.

-Türk milliyetçiliğini cephe ideolojisi yapması iyi olmamıştır.

-Türkeş parayla ilişkisi iyiydi yani pek severdi.

-Türkeş dava adamı mıydı? Dürüst olmam gerekirse gözü kapalı olarak öyleydi diyemem. İnancı, ahlakı ve fikirleri vardı ama uğruna canını verecek bir davası olduğuna inanmam!

- MHP'yi dükkânı gibi görürdü.

- Benden sonra MHP ne olur ya da ülke nereye gider gibi açıktan görülebilen bir tasası yoktu. Değil lider adaylarını yetiştirmek, yeni ve iddialı bir kadro kurmak gibi arayışlara hiç girmedi.

- Daha da önemlisi gençliği motive edecek yeni rüzgâr yaratamadı ve MHP milliyetçiliği 90'lı yıllarda tamamen maziyle avunan bir kimliğine büründü. 90'lı yılların MHP'si büyük davaların hareketi değil de Türkeş beyin şeref madalyası kimlikli mütevazı bir dükkânı hüviyetindeydi.

***

Başbuğ Türkeş'e attığı bu ve benzeri iftiralar, bunun bir Doğu Perinçek'in fikir çocuğu olduğunu göstermiyor mu?

Türk milliyetçisi, Ülkücü maskesi takan bazı şeref yoksunları da Başbuğ Türkeş'e bu iftiraları atan bu adamı, sırf MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye saldırıyor diye referans kabul edip, ona gerçekten bir yazarmış gibi muamele yapmaktadır. Oysa görüldüğü gibi yazdıklarıyla kime hizmet ettiği ortadadır.

Doğu Perinçek'in maaşlı tetikçisi, iftiracısı olma dışında başka bir özelliğini gösterecek kişi var mıdır?

Benim için Sabahaddin Önkibar sıradan bir eğlencedir. Mahkemelerde benim fikir ve basın özgürlüğünü kullanmamı haklı bulmuş ki, değmeyin keyfime…

Allah kimseyi ahlak, akıl, fikir, karakter, şeref, haysiyet, vicdan, namus kaçkını yapmasın… Değil mi Seboooooooooo….

Oğuz Yılmaz şarkısında ne diyordu Seboooooooo :

"Havan sıfıra inmiş

Benzin sararmış solmuş

Hani dünya güzeliydin

Aynaya bak gördün mü"

Film daha yeni başlıyor Sebooooooo…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR