Böyle kıvraklık görülmemiştir

Her gün CHP’yi yazmak bizi yoruyor ama onlar ne yoruluyor, ne üzülüyor, ne de yalandan, inkârdan, karartmadan ve ihanetten vazgeçiyor. Onlar bu rezilliklerden vazgeçmedikçe biz de yazacağız ve bunların gerçek yüzünü bu millete anlatacağız. Onların varlık sebebi karıştırmak, kriz çıkarmak, bölmek ve yıkmaksa; bizim varlık sebebimiz de yanlışı düzeltmek, ülkeyi yüceltmek, hakkı yükseltmek ve yalana, yanlışa, ihanete set olmaktır.

YİNE YALAN, YİNE İNKÂR, YİNE İHANET

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri’de muhtarlar karşısında düştüğü durum gerçekten ibret vericidir ama anlayan kim? Partinin içindeki taciz ve tecavüz rezillikleri utanç verici boyutlardadır. PKK’yı memnun etmek için yancıları ile birlikte hazırladıkları anayasa taslağının ortalığa saçılmasıyla ihaneti nerelere kadar götürebileceklerini Türk milleti bir defa daha görmüş ve anlamıştır. Türk ordusuna, “satıldı” diyecek kadar alçalmışlardır. Teröristlere sahip çıkmayı bir görev hâline getirmişlerdir. CHP yönetimi artık ayyuka çıkan bütün bu kepazelikler karşısında söyleyecek söz bulamıyor ve çok zor durumlara düşüyor. Buna rağmen Türk milletinin aklıyla alay etmekte biraz fren yapacaklarını, Kayseri’deki muhtar kardeşimiz çıkıp bütün rezilliklerini yüzlerine vurması karşısında utanacaklarını ve bu milletten özür dileyeceklerini zannetmenin ne kadar yersiz olduğunu bir defa daha gördük. Kıvrak bir manevra ile yine başa döndüler, yine yalan söyledi, yine iftira etti, yine saldırdılar.

GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Bir yıl önce bir yalana sarılmışlardı. Sakarya’daki Tank Paleti Fabrikası yabancılara satılmışmış ve bu çok büyük bir ihanetmiş. Karalayacak, iftira edecek başka bir şey bulamayınca tekrar başa döndüler ve aynı yalanı servise soktular. Böylece gündem değiştirmeyi, kepazeliklerini unutturmayı planlıyorlar. Kılıçdaroğlu bununla da yetinmiyor, terörist cenazelerine katılan ve orduyu satılığa çıkaran milletvekillerini aklayabilmek için milliyetçilik nutukları atıyor. Neresinden başlayıp, neresini düzeltelim. PKK/YPG/FETÖ gibi terör örgütleriyle ortaklık kurmuş, onların sözcülüğüne soyunmuş, Türk ordusuna hakaret etmiş bir zihniyetin milliyetçiliği ağzına alması pişkinlikle bile izah edilemez, açık bir rezalettir.

TÜRKİYE’NİN GURURU

Gelelim tank palet işine. Daha önce bu konu yine CHP ve yancılarının istismarı ile gündeme geldi ve üzerinde çok konuşuldu. O zaman da yazmış ve anlatmıştık. Bizzat Milli Savunma Bakanı başta olmak üzere, ilgili ve yetkililer ayrıntılı açıklamalar yaptılar. Bu fabrika Türkiye’nin gururudur. Savunma sanayiinin geldiği aşamanın üstün bir örneğidir. Uzun yıllar boyu terörle mücadele dâhil ihtiyacımız olan her türlü silah ve mühimmatın çok önemli kısmını dışarıdan alıyorduk. Parası ile aldığımız bu silahları vermekte büyük sıkıntılar çıkarıyor, şartlar ileri sürüyorlardı. Birçoğunu terörle mücadelede kullanmamıza izin vermedikleri gibi, bir de ambargo tehdidinde bulunuyorlardı. Yedek parça temini ayrı bir sıkıntıydı.

DOSTLARIMIZ DA FAYDALANIYOR

Bugün ihtiyacımız olan her türlü silah ve mühimmatı çok büyük oranda kendimiz üretiyoruz. Gemilerimiz denizlerde, helikopterlerimiz, silahlı ve silahsız İHA’larımız semalardadır. Nitekim, bunun sonuçlarını sadece silah temini noktasında değil, sahada da açık ve kesin şekilde gördük. Terörle mücadelede büyük başarılar sağladık. Gücümüz, imkânlarımız, etkinliğimiz arttı. Dostlarımız da bu imkândan faydalandı ve faydalanacaktır. Azerbaycan’ımız Karabağ’daki Ermeni işgaline büyük bir zaferle son verirken, elindeki en etkili silahlarda bizim imzamız vardı. Savunma sanayimizi geliştirirken dünya şartlarını, verimliliği, devamlılığı ve teknolojiyi de dikkate almak ve ona göre bir sistem kurmak kaçınılmazdır. Bugün dünyada en etkili silahları üreten fabrikaların tamamına yakını ya özeldir veya çok ortaklıdır. Bizim de güvenebileceğimiz, yatırımlarımızı büyütecek, verimliliği ve devamlılığı arttıracak yabancı ortaklar bulmamızdan daha doğal ne olabilir? Böyle bir anlaşmanın Katar’la yapılmış olmasından neden bu kadar rahatsız olunuyor? Almanya veya bir başka Avrupa ülkesi ile benzer bir iş birliği yapılsaydı, ki yapılmasında bir sakınca yoktur, bu CHP ve yancıları yine aynı şeyleri söyleyecekler miydi?

ZİLLET CİDDİYE ALINAMAZ

Kılıçdaroğlu ve yancılarının Türkiye’nin güçlenmesinden, ordumuzun her türlü imkân ve kabiliyete sahip olmasından rahatsız olmaları sicillerine uygun düşse de, Türk milleti durumdan son derece memnundur ve yapılanlardan gurur duymaktadır. Bu fabrikada Fırtına obüsleri üretimi yapılmış ve kullanıma sunulmuştur. Şimdi yüzde yüz yerli ve milli bir tank projesi hayata geçirilecektir. Adı da Altay tankıdır. Fırtına obüsleri için oluşturulmuş bant sistemi üzerinde bu tankların üretimi sağlanacaktır. Bizim, bu zillet güruhunu ciddiye almadan yolumuza devam etmemiz, kendi uçağımızı ve tankımızı da bir an önce yapmamız ve kullanıma sokmamız gerekmektedir. Bu zillet güruhu eğer gerçekten faydalı bir şey yapmak istiyorsa, gölge etmesin yeter.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR