Sabır taşı olsanız çatlarsınız

Bu ülkenin partisi olduklarını, daha da önemlisi devleti yöneteceklerini iddia eden zillet güruhunun memleketin gerçekleriyle, Türk milletinin meseleleriyle hiçbir ilgi ve alakalarının olmadığını her vesile ile görüyoruz. Tamamen aldıkları talimata göre sorun çıkarmaya, kargaşa ve kaos oluşturmaya gayret ediyor, bölmeyi ve yıkmayı hedefliyorlar. Muhalefet yaptığını zanneden zillet güruhunun feveranlarını ciddiye alırsanız, Türkiye’de her şeyin birbirine gerdiğini, bir felaket yaşandığını zannedersiniz. Yaşadığımız, tanıklık ettiğimiz Türkiye ile onların anlattığı Türkiye arasında hiçbir ilgi ve alaka yoktur. Olanı değil, olmasını istediklerini söylüyorlar ve buna Türk milletinin inanmasını ve ona göre tavır olmasını bekliyorlar.

İÇ ÇEKİŞMELERLE ENERJİMİZİ TÜKETEMEYİZ

Ülkemizin hiçbir sorunu bulunmadığını, her şeyin yolunda gittiğini kimse söylemiyor. Zor bir coğrafyada bulunduğumuzu, etrafımızda bir ateş çemberi oluştuğunu her vesile ile anlatıyoruz. Koronavirüs salgını ayrı bir sorundur. Diğer taraftan gelişmekte olan bir ülkeyiz. Hızla muasır medeniyet seviyesini yakalamak gibi bir hedefimiz ve bu hedefe ulaşmak için de acelemiz var. Vakit kaybedemeyiz, iç çekişmelerle enerjimizi tüketemeyiz. Tutarlı, kararlı, birlik ve beraberlik içinde olmak, birbirimizi hedefe koymak yerine, ortak hareket etmek ve eksiklerimizi el birliği ile tamamlamak gibi bir mecburiyet içindeyiz. Cumhur İttifakı bunu başarmaya uğraşıyor. Yeni hükümet sistemi bu sorunların hızlı ve kalıcı şekilde aşılması için tercih edilmiş ve milletten onay almıştır. Hükümet bütün imkânları kullanarak her meseleye etkili çözüm üretmek, ülkeyi ivedilikle düze çıkarmak, vatandaşı her anlamda rahatlatmak ve lider Türkiye hedefine bir an önce ulaşmak çabasındadır.

İŞLERİ GÜÇLERİ FİTNE ÇIKARMAK

Ne yazık ki, CHP ve yancıları muhalefet yapmak adına, Türk ve Türkiye düşmanlarının piyonu oluyorlar. O kadar ilgisiz, o kadar seviyesiz, o kadar gündemden, milletten, ülke gerçeklerinden kopuk şeyler söylüyor ve bunları kabul etmeye çalışıyorlar ki, sabır taşı olsanız çatlarsınız. Ekonomide büyük ve derin bir kriz varmış rüzgârı estirme, ABD’nin, AB’nin kalleşliklerini görmezden gelip terörle mücadeleyi sulandırma, ihanet odaklarını cesaretlendirme ve Cumhur İttifakı arasında fitne çıkarma gayretleri, bunların artık yalama olmuş ama bir türlü vazgeçmedikleri saldırı araçlarıdır. Özellikle fitne çıkarmak için uydurmadıkları yalan, başvurmadıkları yöntem kalmamıştır. Hükümete, Cumhur İttifakı’na saldırmaları yetmiyormuş gibi, bir de devleti, devletin kurumlarını ve Türk ordusunu hedefe koyuyorlar. Küresel güçler Türkiye’yi hedef alır, bunlar sevinir. ABD ambargo, yaptırım tehditleri savunur, bunlar ellerini ovuşturur. Milletten alamadıklarını, olağanüstülüklerde arar ve bundan da en küçük bir rahatsızlık duymazlar. Terörle mücadele edilmesinden çok rahatsız olduklarını açıkça söyleyemezler ama öyle bahanelerle, öyle şeyler anlatırlar ki, dağdaki hainleri getirip o kürsüye çıkarsanız, inanın bu kadar ileri gidemezler.

KENDİLERİNDEN OLMAYANA SU VERMEZLER

Doğu Akdeniz’de hak ve hukukumuzun savunulmasından, kararlı durulmasından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sahip çıkılmasından en küçük bir memnuniyet duymadıkları gibi; hiç utanmadan, sıkılmadan Türkiye’yi dışarıya şikâyet ettiler ve bu milli duruştan dolayı cezalandırılmasını istediler. Yunanistan, Fransa, Güney Kıbrıs, Mısır gibi Türkiye ile meselesi olan ülkelerden gelen açıklamalar, bunların söylediklerinin yanında çok hafif kalır. Ne yalanlarından vazgeçiyorlar ne iftiralarını bozuk plak gibi tekrarlamaktan geri duruyorlar. Bir de büyük pişkinlikle meydan okuyor, hesap sormaktan dem vuruyorlar. Ne olduklarını, neye hizmet ettiklerini ele geçirdikleri belediyelerde ibret verecek şekilde görüyoruz. Bunların ellerine imkân geçerse, kendileri gibi düşünmeyen, kendilerini onaylamayan, kendilerinden olmayanlara bırakın tahammül etmeyi, su bile vermeyeceklerini adım gibi biliyorum.

TEK DERTLERİ CUMHUR İTTİFAKI’NI BOZMAK

Cumhur İttifakı, “Lider Türkiye” ittifakıdır ve bütün gücüyle bunu hedeflemektedir. Bu hedefe mutlaka ulaşılacaktır. Ülkenin sorunlarının çözülüp, iddialı, saygın, etkin ve lider bir hâle gelinmesi durumunda bütün ümitlerinin biteceğini, bütün hesaplarının altüst olacağını çok iyi biliyorlar.

Bu sebeple beş benzemez bir araya geldi, bir şer cephesi oluşturdular ve amansız bir saldırı başlattılar. CHP, İP ve HDP’den oluşan zillet güruhunu biliyor ve tanıyoruz. Zaten ifşa olmuşlardır. Nereden gelip nereye gittikleri artık Türk milletinin malumudur. Şimdi bunlara bir de siyaset eskileri eklendi. Ne ülkenin varlığı ve birliği umurlarında, ne milletin geleceği ilgi alanlarına giriyor. Tek dertleri, tek hedefleri Cumhur İttifakı’nı bozmak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek.

İSTEDİKLERİ KADAR SALDIRSINLAR

Bunların ağababalarının istedikleri oldu mu ki, bunların istedikleri olsun. Zillet istiyor diye kimse eğriye doğru, yalana gerçek demiyor, ihanete alkış tutmuyor. Pişkinlikleri, güdük zihniyetleri, ülke ve dünya gerçeklerinden kopuk siyasetleri yüzlerine vurulup, dürüst olmaları isteniyor.

İstedikleri kadar saldırsın, istedikleri kadar azgınlık göstersinler. Türk milleti her şeyi görüyor, izliyor, anlıyor ve zamanını bekliyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR