CHP yine sukutuhayale uğradı

Koronavirüs salgınının ilk ortaya çıktığı günden itibaren gelişmeleri yakından takip edip, okuyucularımı doğru bilgilendirmeye gayret gösteriyorum. Ne bir eksik, ne bir fazla. Ne yaşanıyorsa, açıklamalardan ve alınan kararlardan ne anlıyorsak, onu paylaştık. Salgının seyrini, uzmanların anlattıklarını kendi süzgecimizden geçirerek değerlendirdik, başta Sayın Sağlık Bakanı olmak üzere yetkililerin söylediklerine itibar ettik. Gazetecilik adına ne uçuk kaçık şeylerle boş ve gereksiz şeylerle Türk milletini meşgul ettik, ne de Bilim Kurulunu, hükümeti, bakanlıkları yok sayıp ahkam kesip haddimizi aşmaya yeltendik. Ne yazık ki, bu tür şeyler bu süreçte çok yaşandı ve eğer alınan tedbirlerde zaman zaman gevşemeler olduysa, bunun bir sebebi de bu boşboğazların, ukalalık edip gerek yazdıkları köşelerden, gerek televizyon ekranlarından milletimizi yanıltması ve yanlış yönlendirmesidir.

KAOS İÇİN FIRSAT ARIYORLAR

Vicdan ve ahlak sahibi herkes hakkı teslim etmesini bilmelidir. Yanlışa hangi sertlikte karşı çıkıyorsak, doğru olanın da aynı kararlılıkla yanında olur ve destekleriz. CHP ve yancılarının bir türlü anlayamadığı, anlasa da kabul edemediği nokta burasıdır. Bizim derdimiz siyaset yapmak değil, ülkemize sahip çıkmaktır. Boşuna, “önce ülkem” demiyoruz. Koronavirüs salgınında vaka ve vefat sayısının gün geçtikçe azalması, yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı hasta sayısının geriye gitmesi bizi son derece memnun ederken, CHP ve yancılarını çılgına çeviriyor. Bu güruh, Türkiye zor durumlara düşsün, sosyal, ekonomik ve siyasi dengeler altüst olsun diye bekliyor. Böylece kendilerine ülkeyi kaosa sürükleme fırsatı çıkacak ve “başka bir şekilde” iktidar olma yolu açılacak hesapları yapıyorlar. Bunu hiç utanmadan arsız şekilde dile getiriyorlar. Olmayınca da sukutuhayale uğruyorlar ve resmen çıldırıyorlar. Virüsle her türlü baş ederiz de, bu CHP’yi ne yapacağız?

ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Hükümetimiz doğru zamanda doğru kararlar ve doğru tedbirler alıp, doğru uygulamalar yaparak, bütün dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgınını ülkemizin en az hasarla atlatmasını sağlayacak bir başarı ortaya koydu. PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle etkili mücadele başta olmak üzere, Türkiye’nin milli politikalara yönelmesini, milli savunma sistemlerinde kendi kendine yeter seviyeye gelmesini, dış meselelerde bağımsız, etkin ve belirleyici bir siyaset izlenmesini nasıl destekliyor ve savunuyorsak; koronavirüsle mücadelede gösterilen doğru ve yüksek performansı da aynı şekilde alkışlıyor ve arkasında duruyoruz. Zaten Cumhur İttifakı’nı da bu şartlar doğurmadı mı? Cumhur İttifakı ile birlikte ülkenin ayak bağlarından kurtulması, yeni bir hükümet sistemiyle atağa geçmesi ve “lider ülke” hedefine yürümesi mümkün hale gelmedi mi? O halde bize düşen bu doğruları Türk milletine ısrarla anlatmak, CHP ve yancılarının yıkım, kaos ve ihanet politikalarına her şart altında karşı durmaktır. Biz de bunu yapıyoruz.

NORMALE DÖNÜŞ BAŞLADI

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadelede dünyaya örnek olacak işler yapmasının sonuçlarını almaya başlamıştır. Dünya Sağlık Örgütünden diğer uluslararası kuruluşlara kadar birçok yerden ve birçok etkin isimden ülkemizle ilgili çok güzel değerlendirmeler duyuyoruz. Bu gurur vericidir. Elbette hazımsızlar, Türkiye düşmanları bundan rahatsız oluyor ve kin kusuyor. Bunlar alçaklık ediyor diye, bu yoldan dönecek değiliz. Biz işimize bakalım. Nitekim, yeni normale dönüş başlamıştır ve artık yeni bir sürece girilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanının, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamalar bunun göstergesidir. Henüz her şey bitmiş değildir, koronavirüs tedbirleri daha sonra açıklanacak ölçüler içinde hayatımızda belki de uzun bir süre daha olacak. Zaten, bu yüzden “yeni normal” diyoruz. Yeni durumun normalinden söz ediyoruz. Eski normale ne zaman dönüleceği konusunda şu anda hiçbir şey söylenmesi mümkün değildir. Her şeyden önce Kovid-19 aşısının kesin şekilde bulunmasını ve uygulanmasını beklemek gerektiğini yine bütün yetkililer ve uzmanlar anlatıyor.

RAMAZAN AYI DÖNÜM NOKTASI OLDU

Yaklaşık 2 aydır evlerimizdeyiz. Özellikle büyükşehirlerde tedbirler daha sıkı uygulandı. Şimdi biraz rahatlama zamanı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız için gerçekten müjde olacak haberler verilmiştir. Telaş edilmemesi, aceleye getirilmemesi gerektiğini, hükümetimizin Bilim Kurulunun da tavsiyeleri çerçevesinde gerekli düzenlemeleri yeri ve zamanı geldiğinde yapacağını biliyor ve söylüyorduk. İşte oldu. Okullardan iş yerlerine, gençlerimizin hayatının akışına yön verecek sınavlardan spor karşılaşmalarına ve asker terhislerine kadar her konuda kademeli olarak bir rahatlama sağlanacağı açıklanmış ve bütün bunlar bir takvime bağlanmıştır. Bundan sonraki uygulamalar için de yeni kararlar alınmış ve ilan edilmiştir. Mübarek ramazan ayı bize bir dönüm noktası oluşturdu. Bayramımız da güzel olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.