Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Müslüman mahallesindeki Türk-İslam düşmanları

Ramazan ayının başında hastalıklı sol zihniyetin İslam’ın ölçülerine saldıran ve çok büyük tepki çeken saldırılarına şahit olduk. Tartışmaları da halen devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir cuma hutbesinde İslam’ın haram kıldığı, büyük günah olarak belirttiği zina ve eş cinsellik gibi yaşam tarzlarından bahsetmişti. Hastalıklı sol zihniyet, Diyanet İşleri Başkanını bu yaşam tarzını yaşayanları hedef gösteriyor diye linç etmeye kalktı. Ankara Barosu yaptığı açıklamada “sesi çağlar öncesinden gelen şahıs” ifadesiyle İslam’ı aşağılamaya çalışırken, CHP’nin sözcüleri de Ankara Barosuna sahip çıkarak İslam’ın ölçüleri karşısında yerini almıştı.

Bu gerzekler, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın cuma hutbesinde “Zina, eş cinsellik günah ama siz dilediğiniz gibi yaşayın” demesini mi bekliyordu acaba? Din adamının görevi tebliğ etmek, uyarmak, uyandırmaktır. Uyarsın uymazsın, yaşarsın yaşamazsın o senin bileceğin bir hadisedir. Eğer Diyanet İşleri Başkanı cuma hutbesinde “Bu günahları işleyenleri öldürün, asın, kesin” dese elbette suç işlemiş olurdu. Ama görevinin bir parçası olan konuda konuştu diye “Görevini niye yapıyorsun?” der gibi gerzekçe itiraz edilebilir mi? Diyanet İşleri Başkanına, Atatürk konusundaki tutumu ve vefasızlıkları konusunda en sert eleştirileri yapmış birisiyim ama bu olayda sonuna kadar haklıdır ve bu hastalıklı sol zihniyet karşısında elbette korunmalıdır.

Sol öteden beri milletin milli ve manevi değerleriyle kavgalıdır, onlara düşmandır. İflah olmaz bir zihniyet taşımaktadır. CHP de bu manada adeta mikrop toplama yuvası gibi siyasi faaliyet yürütmektedir.

Hastalıklı sol zihniyetin ana merkezi CHP’nin İslam’ın ölçülerine karşı sergilediği duruş ve söylem, Türk milletinin her kesiminden çok büyük tepki aldı. En büyük tepkilerden birini de MHP Lideri Devlet Bahçeli “Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığına, bunu da aklama ve haklı çıkarma kütüklüğüne heves etmemelidir” sözleriyle göstermiştir. CHP zaten adam olsa ve Türk milletinin milli ve manevi değerlerine saygılı olsa, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerinin ne manaya geldiğini anlar ama CHP’nin tipi tip Özgür Özel’i bu açıklamayı aldı, Sivas katliamının sloganı olarak özdeşleştirdi. İslam’a saygısızlık yapılacak ve susulacak öyle mi? Elbette CHP’nin midesi geniş… Tüm terör örgütlerine sahip çıkıyorlar, Türk-İslam düşmanlarını baş tacı yapıyorlar, nerde ahlaksızlık var onu meşrulaştırmaya çalışıyorlar. CHP’nin bu haline karışan olunca da kuduruyorlar. En son yarattıkları gündem de seçim dışındaki yollarla hükümeti devireceklerini alenen ifade etmek olmuştur. Mikrop yuvası haline gelen CHP, artık hiçbir konuda bizi şaşırtmıyor.

İslam’ın ölçülerini bile karşısına alıp, saygısızlık edenlerin bir kutsalı olabilir mi? Müslümanların en mübarek ayı olan ramazan ayında bile bu saygısızlığı yapmışlardır.

Bir de bu CHP’nin, HDP ve İP isimli yoldaşları vardır. Allah inancını pek taşımayan HDP zihniyeti tam CHP’nin kumaşına uygundur. İP ise siyasi menfaatleri için kılıktan kılığa girecek karakterdir. Aynı “HDP, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıdır” dediği halde siyasi ortaklık yaptığı gibi. Ya da yolun başında “HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisidir” dedikleri gibi…

 Diyanet İşleri Başkanının açıklamalarına tepki gösterip İslam’a hakarete kadar konuyu getiren Ankara Barosuna herkes tepki gösterdikten günler sonra ortaya çıkıp, CHP’ye hiç dokunmadan Ankara Barosunu eleştiren bir Meral Akşener ve CHP’nin de İslam’a yönelik saygısızlıklarına tepki göstermesi gerekirken uzun uzun, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerinin gücünü zayıflatmaya çalışan İP’in sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu portresini izledik.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığına…” vurgusu üzerinden yola çıkmış “Müslüman mahallesinde şunlar şunlar da yapılmaz” diye nutuk atıyor. CHP’ye dokunma yok elbette. Çünkü varlık sebepleri CHP…

Müslüman mahallesinde” liyakatten, haktan, hukuktan bahsediyor. Tunç Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olur olmaz, genel başkan yardımcılarını müdür olarak İzmir’e gönderiyorlar. Ekrem İmamoğlu’ndan ve Mansur Yavaş’tan iki müdür, üç şef kadrosu alabilmek için birbirlerini eziyorlar. Böyle bir İP’in ipi sağlam olur mu? Böyle bir İP, CHP’ye bağlanmadan nefes alabilir mi?

Müslüman mahallesinde” ateist terör örgütü PKK’ya sırtını dayadığını söyleyen HDP ile ittifak yapmak var mı Yavuz Ağıralioğlu? Sana sadece bunu soruyorum. CHP’nin ahlaksız, alçak, ihanet yüklü politikalarına verdiğiniz desteği geçtim. Buna verebilecek cevabın var mı? HDP’li Fatma Kurtalan sordu sen başta olmak üzere hiçbir İP’li bunun cevabını veremedi. O yüzden kapınızın önüne bakın bol bol Türk-İslam düşmanı göreceksiniz. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye akıl vermek yerine, BBP’den yol arkadaşınız olan Mansur Yavaş’la Ankara Büyükşehir Belediyesindeki işleri takip et sen…

Tarih sizden CHP-HDP ihanetlerine verdiğiniz desteklerin hesabını elbet soracaktır. “Müslüman mahallesinde” yalan söyleyerek, ikiyüzlülük yaparak, riyada bulunarak dolaşmayın… İnanın çok komik ve rezil oluyorsunuz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR