FETÖ'nün DEVA'sı niye kızdı?

Serok Ahmet yetersiz kalınca yedeğini sahaya almışlar. Gül’ün Babacan’ı FETÖ projesi olmasının ifşasıyla telaşa kapılıp saldırıya geçmiş, ama o da diğerleri gibi şecaat arz ederken sirkatin söylemiş.

İyi diye sahne alanların kof çıktıkları kısa zamanda anlaşıldı. MHP’ye operasyonun altında kalıp, HDP’ye koltuk değneği olmanın Türk milletinde bir karşılık bulamayacağı çabuk fark edildi. Serok Ahmet’i “gelecek” diye pazara çıkardılar, ama hiçbir ümit vermiyor. Öyle bir sicili var ki, hayatı boyunca yakasını bırakmaz. Bir hayli düşündükten sonra Gül’de vefa, Babacan’da Deva aradılar. Teminat olarak da Kılıçdaroğlu’nun HDP destekli CHP’sini, oradan servis edilecek milletvekillerini gösterdiler. Her şeyi yoluna koyduklarını düşünüyorlardı ki, Sayın Devlet Bahçeli bir fiske ile alayını yerle bir etti. Bütün oyunları bozuldu, maskeleri düştü, gerçek yüzleri göründü. İyi’lerin nasıl bir kötülük projesi, geleceğin nasıl karanlık, deva denilen şeyin de Pensilvanya’da imal edilmiş bir zehir olduğu ortaya çıktı.

PENSİLVANYA SİPARİŞİ

Başlamadan bitmenin travması ile çaresiz biçimde saldırıya geçtiler. İP’i artık kimse ciddiye almadığı için Serok Ahmet şansını denedi, fakat o da fayda etmedi. Şimdi de Gül’lü Babacan’ı son şans olarak ortaya attılar. Daha ilk dakikada büyük bir falso verdi. Sayın Bahçeli’ye cevap yetiştirmeye uğraşırken, açık düştü. Boşuna çırpınıyorsunuz. Pensilvanya’dan yapılan ayarlamaları, verilen siparişleri, devreye sokulan projeleri artık çok iyi tanıyoruz.

Ali Babacan’a tavsiyemiz, bir şey söylemeden önce dönüp bir aynaya bakmasıdır. Sayın Bahçeli, laf yerine iş ürettiği için Türkiye bugün size ve arkanızdaki malum yerlere rağmen ayaktadır, güçlüdür ve iddialıdır. 15 Temmuz ihanetinden bugün buralara gelinmiş, dünyada iddialı bir konum kazanılmış, lider ülke olmak için zincirler kırılıp atılmışsa, bunda Sayın Bahçeli’nin laf üretmek yerine, milli, samimi, dürüst, kararlı bir şekilde iş üretmesinin etkili olduğunu insaf ve vicdan sahibi herkes görüyor, biliyor ve söylüyor.

KEMAL DERVİŞ VE YENİ VERSİYONLARI

Üçlü koalisyon dönemlerinde ne yapıldığını ağzına alacak en son insanlar sizlersiniz. Sözünü ettiğiniz üçlü koalisyon döneminde MHP laf üretmek, sızlanmak yerine iş üretmiştir. Kendinden önceki hükümetlerin talanlarını, yıkımlarını, bıraktıkları enkazı toparlamak için elini değil, kafasını taşın altına koymuş, çalışmış, didinmiş ve ülkeyi düze çıkarmıştır. Bugün sizi devreye sokanlar o zaman da MHP’nin bu gayretinden, bu iyi niyetinden, bu samimiyetinden çok rahatsız olmuşlardı. Planlarının bozulmasına kızmış ve Kemal Derviş’i MHP’nin başına musallat etmişlerdi. O zamana bakıyoruz ve bunları hatırlıyoruz. Oynanan oyunlar, kurulan tezgâhlar, milletvekili pazarlıkları, şimdiki gibi yeni parti kurmalar hâlâ hafızalarımızdadır. O kirli planları bugün yeni versiyonları ile yine devrededir.

ŞİKÂYET ETMEDİ, İŞ ÜRETTİ

Bütün sistem yerle bir olurken, 20 banka iflas ederken, Türkiye fakirleşirken bunda MHP’nin zerre kadar bir katkısı yoktu. İktidar ortağı olduğunda bütün bunları kendinden önceki hükümetlerin bıraktığı miras olarak kucağında buldu. Yine de şikâyet etmedi, bırakıp kaçmadı. İpe un sermedi. Milletten aldığı yetki ile çalıştı, didindi ve bu enkazı kaldırdı. 3,5 yılda ülkeyi sıkıntılı durumdan çıkarmak için yaptıkları, bugün de Türkiye’yi ayakta tutuyor.

O zaman alınan kararlar, yapılan düzenlemeler bugün ekonominin altyapısını oluşturuyor. Bunu da en iyi siz biliyorsunuz Bay Babacan. Geldiğinizde hazır bulduğunuzu ne çabuk unuttunuz? Zira bırakıp kaçmak, yetersizliğinden dolayı kapının önüne konulmak sizin marifetlerinizdir.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİ

MHP’nin ülkeye hangi faydası dokunduğunu sorgulamak akla ziyan bir durumdur. Zira, aklı başında olan hiç kimse böyle bir sorgulama yapamaz. MHP bu ülkenin çimentosu, bu devletin teminatı, bu milletin özü ve sözüdür. Bunu da defalarca ve gerektiğinde en ağır şekilde bedel ödeyerek ispatlamıştır. Cumhur İttifakı bu ülke ayağa kalksın, sizin bıraktığınız enkaz çabuk atlatılsın diye oluşmuştur. Yeni hükümet sistemi ile birikmiş meselelerin hızla çözümünün yolu açılmıştır. Fazla merak etmeyin, siz ve sizi sahaya sürenler bu gerçekleri değiştiremez, Cumhur İttifakı’na da fitne sokamazlar.

Çamur atmaya, iftira etmeye, oturduğun yerden sizden istenenleri yerine getirmeye uğraşarak bir yere varamazsınız. Söyledikleriniz, sizin sicilinizdir. Bunca yıl ekonomiyi yöneteceksiniz, bu ülkede en etkili makamlarda bulunacaksınız, sonra da dönüp şikâyet edeceksiniz! Boşuna çırpınıyorsunuz. Sayın Bahçeli bundan sonra da sizin gerçek niyetinizi ifşa etmeye, Pensilvanya planlarını bozguna uğratmaya kesintisiz şekilde devam edecektir. Zillete ortaklığınızın kime deva olacağı bellidir de, bu millete bela getirmesine elbette seyirci kalamayız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.