Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Akşener'den onaylı milliyetçi düşmanı sosyalist

Terör örgütü PKK’nın yardım ve yaltakçısı HDP ile olan ilişkileri, iş birliği, ittifakı alev alev tartışılırken, Haber Global televizyonunda Jülide Ateş’in sorularını yanıtlayan İP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Emre Kınay’ın “Benim için laik, demokratik cumhuriyet esastır. Türkçülük, Tanrı Dağı, din yönergesi bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Çok basit değil mi. Bir sosyalistim diye tanımladığında birisi kendini zaten bunu söylerken bunu reddederek söylüyordur. Meral Hanım hatırlayacaktır. Ben sosyalistim. Benim kapıma sizin aracılığınızla ve herhangi bir milliyetçilik kimliği ile gelen hiç kimseyi siz gönderseniz dahi içeri almam. Çok açık söylüyorum kabul ediyorsanız adayınız olayım dedim. O da kabul etti.” açıklamaları İP’in kolunu, kanadını kırdı. Eğer gerçekten o sözler üzerine İP’te hâlâ “Ülkücülük, milliyetçilik, Türkçülük” nutukları atan olursa bilin ki, yüzsüz ve sahtekâr odur. Eğer cümleleri arasında bu sıfat ve kavramlarla ilgili ahkâm gösteren olursa yüzüne tükürün. Çünkü bunu hak ediyor.

Emre Kınay’ın bu açıklamaları yaptığı günlerde İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın iftar programında “Nereyi kırabiliriz, bölücülüğü ortaya attılar. Hainliği ortaya attılar. Kürtçülük, Türkçülük birtakım fitneyi önce soktular sonra da kulaklarına fısıldadılar ki onlar sizin hakkınızı vermedi” şeklinde Türkçülüğü bölücülerin kullandığı Kürtçülük sıfatıyla yan yana getirmesi tartışılıyor ve ona tepki gösteriliyordu. Sosyal medya üzerinden iki tane mesaj paylaşarak tepki gösterenlerden birisi de ben oldum. Şunları yazmıştım: “İslam’da ırkçılık, kafatasçılığı haram” deseniz zaten kimse mesele etmez Mustafa Bey. Türk milletinin değerlerini korumak, yaşatmak ise zaten ırkçılık değildir. Milletleri ırk ırk, kavim kavim yaratan Yüce Allah’a iman ve şükürdür. Tapulu vatanımızda Türkçülük fitne olmaz, güç olur!

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş gelen tepkilere “Doğu Türkistan ve Özbek gelinim var. Onların davalarının destekçisiyim. Türklüğümüzle hamdederiz dedim. Bunu anlamayan muannit Türkçü geçinenlerden ben daha fazla Türkçüyüm ve daha fazla Türk milletini seviyorum” açıklamasını yapınca ben de tekrar “Mustafa hocanın ‘Ben daha fazla Türkçüyüm’ ifadesi bir düzeltme ve Türkçülüğün ırkçılık, kafatasçılık olmadığını kabullenmedir. Haram olana karşıyız, hak olan Türkçülüğümüzü bölücülerle beraber andırmayız ve yan yana getirmeyiz” yorumunu paylaşmıştım.

Bu tartışmalar yaşanırken İP’in mensupları da “İktidarın kanalında Türkçülüğe hakaret ediliyor niye susuyorsunuz, niye tepki göstermiyorsunuz?” diye Ülkücüleri, milliyetçileri tahrik ediyorlardı.

Meral Akşener’den icazetli ve onaylı İP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Emre Kınay’ın “Benim için laik, demokratik cumhuriyet esastır. Türkçülük, Tanrı Dağı, din yönergesi bunların hiçbirini kabul etmiyorum” videosu ortalığa düşünce hepsi çil yavrusu gibi dağıldılar. Dillerini yuttular, klavyelerinin üzerine oturarak susma eylemi yaptılar.

Nasıl dillerini yutmasınlar, nasıl susmasınlar… Tam tiyatro çeviriyorlardı ki, ukala dümbeleği olan tiyatrocu Emre Kınay’ın “Türkçülüğe, İslam’a” yönelik düşmanlığı, “Hiçbir milliyetçiyi kapımdan içeri almam” ifadesinin Meral Akşener’den onaylı olduğunu öğrenince kuyruklarını bacaklarının arasına alıp kaybolmalarını sağladı. Ortada bir tane İP Kadıköy İlçe Başkanı Alper Akdoğan kaldı. O da “Son olarak konuyu mecrasından saptırarak sahip oldukları medya gücü ile genel başkanımızın üzerine gitmeye çalışan biçarelere seslenmek istiyorum. Genel başkanımızın milliyetçiliğinin sadakası dahi sizlere ömür boyu yeter! Buradan size ekmek çıkmaz!” açıklaması yapmış… Ve Emre Kınay’ın açıklamaları için ‘Belediye başkanı seçilmesi durumunda, hiçbir kimlik ve ideolojiye bir ayrım yapmayacağı, iltimas tanımayacağını kastettiğini’ söylemiş… Emre Kınay’ı bu şekilde savunmak gerçekten büyük zekâ isterdi. İP İlçe Başkanı zekâsını fışkırtmış!

Yazık, beyin bölgesinde büyük rahatsızlıkları var galiba… Emre Kınay, “Ben Türkçülüğe, İslam’a karşıyım. Kazanırsam milliyetçileri kapımdan içeri sokmam. Ben bunu Meral Akşener’e söyleyerek ve onay alarak aday oldum” diyor. Zavallı İlçe Başkanına da herhalde “Biz döktük, sen sıva” görevini vermişler… Onun dışında bir tane konuşan, yorum yapabilene de rastlamadık zaten…

Ha bir de Emre Kınay açıklama yapmış… Adam harbi tiyatrocuymuş. Tiyatroculuk mesleğinin hakkını veren şu ifadeleri kullanmış: “Kapımdan giremez dediğim imtiyaz isteyen haksız kazanç sağlamak isteyen, torpil isteyen, kart hamili yakınımdır diyenleredir. Ayrımcılık yapmayacağımı gelen Meral Hanım referansı ile bile gelse akçeli bir iş girişimine müsaade etmeyeceğim ile ilgilidir. Saptırmayın.

Ukala dümbeleği Emre Kınay, o zaman “Kapımdan imtiyaz isteyen sosyalist, devrimci, komünist, Ülkücü, milliyetçi, sağcı, solcu hiç kimse giremez” diyerek kapsayıcı konuşsana…

Zaten cümlenin başında “Türkçülük, Tanrı Dağı, din yönergesi bunların hiçbirini kabul etmiyorum” diyerek niyetini göstermişsin…

O yüzden “sıvama” işini bırak…

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş üzerinden saldıranlar, milliyetçiler üzerinde propaganda yapanlar, Mustafa Karataş “Türkçü geçinenlerden ben daha fazla Türkçüyüm” diyerek geri adım attı. Hadi siz de “Türkçülük, milliyetçilik” düşmanı Emre Kınay’a “Ben de Türkçüyüm” dedirterek geri adım attırsanıza? Çok zor değil mi? Çünkü o sizin partinizden “Ben sosyalisttim. Türkçü, milliyetçi düşmanıyım” diyerek bizzat Genel Başkanınızdan onay alarak aday oldu değil mi?

Ukala dümbeleği Emre Kınay’ın videosunu görünce üzerine “CIA bağlantılı olan var, HDP ve Demirtaş’a seçim şarkısı yapan müzik grubu üyesi var, Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya sevdalısı var, Mason var. “Milliyetçileri kapıdan sokmam, bunu Meral Akşener’e de söyledim” diyen elbette olacaktır!” paylaşımı yapmıştım. Proje ve menfaatleri için yan yana gelmiş bu partide her şeye rastlayacağız.

Zaten “Milliyetçileri kapıdan içeri sokmam” diyen Emre Kınay’a onay veren Genel Başkanları Meral Akşener’de DYP’de siyasete başlayıp hiç MHP’li ve Ülkücü olmamıştı. Buna rağmen AKP’nin kuruluşuna katıldığı günlerde de kendini siyasi olarak pazarlamak için “Eskiden Ülkücüydüm. Şimdi demokratım” demişti.

Ama bakın ikinci “kıvırma ve sıvama” videosu olmasa Emre Kınay bunlardan daha omurgalıymış diyecektik… Çünkü “Ben böyleyim, kabul ediyorsanız” diye adam olmuş… Yani meseleniz Emre Kınay değil, Meral Akşener...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.