Kandile Türk bayrağı

Her ne kadar 5 benzemez ittifakından çatlak sesler çıksa ve kahraman komutanların rütbelerinin sökülmesi gibi, terör örgütlerini çok sevindiren açıklamalar yapılıyor olsa dahi, terörle mücadele konusunda uzun zamandır belki de ilk defa bu kadar çok bir toplumsal birlik oluştu. Türk milletinin tamamına yakını, 5 benzemezcilerin telaşına rağmen, terörün artık ülke gündeminden çıkarılması için gereği her neyse mutlaka ve acilen yapılmasını istiyor ve bekliyor.

BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜK

Hükümet terörle mücadelede yıllar süren yanlışlarını terk etmiş ve MHP'nin uzun zamandır söylediği ve teklif ettiklerini uygulamaya geçirmeye başlamıştır. Teröristlere, katillere, hainlere indirilen her darbe Türk milletinin yüreğine su serpmekte, şehitlerin acısına merhem olmaktadır.Çok ihtiyaç duyduğumuz moral değerler yükselmekte ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne olan inanç pekişmektedir. Bu gelişmeler aynı zamanda, terör ve ihanet karşısında ne yapılması gerektiğinin de çok çarpıcı ve çok kesin şekilde göstermektedir. Bütün dünyada terörün anladığı tek dil vardır. Haine hain gibi, katile katil gibi, teröriste terörist gibi muamele edeceksin. Bunun başka yolu yoktur. Vardır diyen, eğer akıl problemi yaşamıyorsa, o hainlerin işbirlikçisidir. Zor oyunu bozar. Bir oyun oynanıyor ve bunun bozulması gerekiyor.

MENBİÇ'E DİKKAT

Biz bu oyunu Fırat Kalkanı harekatıyla bozduk ve güney sınırlarımızın önemli bir kısmını kontrole aldık. Sonrasında Zeytin Dalı Harekatı'nı yaptık ve terörün bitirilmesi için hayati öneme sahip Afrin'in temizledik. Böylece PKK ve uzantılarının Akdeniz'e inme hayallerinin önü tamamen kesildi. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tam anlamıyla güven ve huzura kavuşabilmesi için yapılması gereken daha çok iş var. Menbiç hala bu ihanet örgütünün elindedir ve ABD, bu kalleşlerin buradan çıkarılması için bir defa daha söz vermiştir. Bu sözün tutulup tutulmayacağını hep birlikte göreceğiz.PKK ve uzantıları ile onların ipini ellerinde tutanlar kahpelikte sınır tanımadıkları için çok dikkatli olmak gerekiyor. 5 bin Tır silah bu hainlere verilmiştir. Silahların seri numaralarının alınmış olması ve geri toplanacağı yönündeki vaatler, tam olarak hayata geçirilmedikçe bizim için bir anlam ifade etmemektedir. Gerektiği anda bu kalleşlere hadlerini bildirmek hakkımızdır ve bunu yapmaktan asla geri duramayız.

ÜLKEYE VE BÖLGEYE HUZUR

Türkiye'nin kararlı şekilde terörle mücadele etmesi, içerde ve dışarıda büyük bir karşılık bulmaktadır. Terörün yıllardır baskı altına aldığı vatandaşlarımızın devlete ve bayrağa olan güveni ve bağlılığı artmıştır ve bunun sonuçlarını 24 Haziran seçimlerinde net olarak göreceğiz. Bölgenin diğer ülkeleri de bu huzurdan kendi paylarına düşeni almaktadırlar. Biz sınır ötesi harekatları işgal için yapmıyoruz. Gittiğimiz her yere huzur götürüyoruz. Büyük bedellerle sağladığımız bu huzuru sürdürmek en tabii hakkımızdır. Buna hiç kimse itiraz edemez, edenleri de ciddiye alamayız. Keşke bu huzurun sağlanmasına, bu işin en çok istismarını yapan, güya demokrasi ve insan hakları savunucusu görünenler de katkı yapsalardı. Bunu yapmadıkları gibi, özel çıkarları uğruna her türlü rezilliği sahnelediler. Bugün akan kanın da, yaşananların da sorumlusu başta ABD olmak üzere, bize itiraz edenlerdir. Almanya, Fransa ve İngiltere'de en az ABD kadar sorumludurlar ve zaten en çok da onların sesi çıkıyor.

TERÖRÜN DOĞUSU BATISI OLMAZ

Türkiye söylediğini yapmak, yapacağını söylemek noktasında asla geri adım atamaz. Türk askerinin kahramanlıkla temizlediği yerlerden kaçan teröristlerin yuvalandıkları yeni yerlerden de sökülüp atılması gerekmektedir. Buraların başında da PKK'nın Kuzey Irak'daki kamplar gelmektedir. Fırat'ın batısının kontrol altına alınması asla yeterli değildir. Terörün doğusu batısı olmaz. Fırat'ın doğusunda da 600 kilometre sınırımız var ve buralarda PKK ve YPG bulunmaktadır.Dolayısı ile Fırat'ın doğusu da bizim için hedeftir. Kuzey Irak'taki terör kampları Sincar ve Kandil dahil olmak üzere yok edilmelidir. Hükümetin bu konudaki iradesini ve kararlılığını son derece yerinde ve isabetli buluyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri bu katil sürüsünü bulundukları inlerinden söküp atmak için kahramanca bir mücadele vermektedir. Kandil'e Türk bayrağının dikilmesinin an meselesi olduğunu artık biliyoruz. Sayın Devlet Bahçeli'nin 2011 yılında söylediği "Kandil'e Türk bayrağı dikilsin" sözünün gereğinin yapılması bizi memnun etmektedir. Keşke bu kararlılık çok daha önce gösterilseydi. Bugün terör diye bir sorunumuz olmazdı.

BÜTÜN OYUNLARI BOZARIZ

Artık inisiyatif bizdedir. Ordumuzun kahramanlığı bir defa daha bütün dünyayı imrendirecek şekilde belgelenmiştir. Müdahale edilirken de, kontrole aldığımız yerlerin temizlenmesi ve günlük hayat akışının yeniden sağlanması sırasında da sivillere azami dikkat gösterilmekte ve hiçbir haksız ve hukuksuz işe tevessül edilmemektedir. Bu aynı zamanda asaletimizin, haysiyetimizin ve şanımızın da nerelere kadar ulaştığının müstesna örneğidir. Güç ve imkanlarımız bütün oyunları bozacak seviyededir. Doğru kullanılması durumunda önümüzde kimsenin duramayacağını zaten biliyorduk; şimdi sahada da görüyoruz ve bundan büyük bir gurur duyuyoruz.

Bugünkü aşamada başlatılan sınırötesi harekat kararlılıkla devam ettirilmeli ve Kandil'e Türk bayrağı mutlaka dikilmelidir. O bayrağın orada dalgalanması Türk milletine çok büyük bir moral vereceği gibi, hain ve bölücülerin bütün hevesini de kursaklarında bırakacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.