Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

PKK'LI DEMİRTAŞ ŞEHİTLERİN, MASUMLARIN KATİLİDİR!

Selahattin Demirtaş seçim döneminin en popüler ismi durumundadır.

Bize göre PKK'nın yardım ve yaltakçısı, terörist ve katil biridir. İdam yasası gelse Türkiye'de bebek katili Öcalan'dan sonra ilk idam edilmesi gereken kişidir. Ama Muharrem İnce'ye, Meral Akşener'e, Temel Karamollaoğlu'na göre ise cezaevinden çıkarıp yoldaş yapmaya çalıştıkları demokrasi mağdurudur. PKK'lı Demirtaş'ı popüler kılanda bu isimlerin "Demirtaş'a Özgürlük" naralarıdır.

CHP zaten Demirtaş'ın kaldığı cezaevini türbeye çevirmişti. Seçim döneminde ise bu Cumhurbaşkanı adayları, içinde "Demirtaş'a Özgürlük" ifadesi geçmeyen cümle kuramamaktadır.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Diyarbakır'da miting yapıyor, meydana toplanan kalabalık "Selo'ya Özgürlük" sloganlarıyla inliyor. Muharrem İnce'nin görüntüsü çek al sanırsın PKK'nın siyasi kölesi HDP'nin bir mitingi yapılıyor.

Sözde "Halk adamı, Atatürkçü Muharrem" oldu PKK'lıların borazanı…

Meral Akşener "Abdullah Gül konusunda CHP, HDP, İP, SP olarak beraber hareket etmemizi istediler" dediği o karanlık merkez mi, PKK'lı Demirtaş'a sahip çıkılmasını istiyor tam bilmiyoruz ama Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu terör örgütü PKK'yı meşrulaştırmak için elinden geleni yapıyor. Bu üçünün söylemlerine bakın HDP-PKK kopyasını bulacaksınız.

PKK'lı Demirtaş kendine HDP'den sonra bu derecede sahip çıkıldığını görünce sosyal medyada aklınca şov yapıyor. Ve katilliğinin üzerini örtmeye çalışıyor.

Mesela şöyle bir twit atarak hem yalan söylemiş, hem de Muharrem İnce'nin ikiyüzlülüğünü açık etmiştir:

"Ey Erdoğan! Sana siyasi tarihinin en büyük fırsatı: 24 Haziran'a kadar bu tweetimin altına, Selahattin Demirtaş olarak yaptığımı iddia ettiğin "53 kişinin katledilmesi sözde talimatımı" paylaşırsan söz veriyorum, senin lehine Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekileceğim."

***

PKK'lı Demirtaş Kobani olaylarında insanların öldürülmesindeki rolünü inkâr ediyor ama Muharrem İnce 2014 yılında Halk TV'de "Ne zamanki bu çağrı yapıldı. Bu çağrıyı yapanlar diyor ki; 'biz bunun provokasyon olacağını düşünmedik.' Çağrıyı yapan bunu düşünecek, sen milletvekilisin, parti başkanısın bunu göreceksin" diye sesleniyordu.

Şimdi aynı Muharrem İnce, "Demirtaş'ı cezaevinde tutma" diye meydanlarda bağırıp duruyor. O günlerde katilliğini tescilliyordu, bugünlerde de siyasi proje için ona özgürlük istiyor.

PKK'lı Demirtaş'ın HDP Eşbaşkanı olduğu dönem HDP'nin resmi sosyal medya hesaplarından "HALKLARIMIZA ACİL ÇAĞRI!" başlığıyla "Şu anda toplantı halinde olan HDP MYK'dan halklarımıza acil çağrı" notuyla paylaşılan mesajda "Kobane'de durum son derece kritiktir. IŞİD saldırılarını ve AKP iktidarının Kobane'ye ambargo tutumunu protesto etmek üzere halklarımızı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek vermeye çağırıyoruz" denilerek bölücü yandaşlar Türkiye genelinde sokaklara dökülmüş ve kanlı eylemler yapılmıştır. Bu mesaj hala sosyal medya sayfalarında durmaktadır.

Neticesinde içinde HDP'lilerin de olduğu 53 kişi öldürülmüştür.

Muharrem'in, Meral'in, Temel'in sevgilisi PKK'lı Demirtaş, Kobani olaylarındaki rolünü inkâr etse de, onun kan emici vampir olduğu Hendek ve Barikat olaylarına yönelik yaptığı "Gazetelerine bir bakın. Büyük temizlik operasyonuymuş. Silip süpürme operasyonuymuş. Siz kimsiniz ya? Kimi nereden süpürüyorsunuz? Bu toprakların ancak kanalizasyonunu temizlersiniz. Başka da bir şeyi temizleyemezsiniz. Haklıyız, kazanacağız" açıklamasından bir kez daha herkes anlamıştı.

PKK'lı Demirtaş teröristlerin hendek kazma, barikat olaylarını destekliyor ve "kazanacağız" diyordu. PKK'lı Demirtaş'ın o zaman sahip çıktığı Rospi çocukları hendeklere gömüldü ama bu uğurda asker, polis 198 güvenlik görevlimizde şehit olmuştu.

Dışarıda iken "Siz bu toprakların ancak kanalizasyonunu temizlersiniz. Haklıyız, kazanacağız." diye efelenen ve hendek kazan teröristleri "Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi kahramanca direniyor. Bu halk boyun eğmiyor. Yarın Kürt halkının tarihi yazıldığında bugünler çok özel olarak tarihe not düşülecektir. Cizre, Sur, Silvan, Nusaybin, Gever, Kerboran, Derik, Silopi, Şırnak... Gerçekten tarih yazıyorlar." şeklinde öven PKK'lı Demirtaş cezaevine düşüp mahkemeye çıkınca orada da "Parti kurullarında bir karar aldık, bu hendek, barikat olan ilçelerin tamamında. Eylül ayı ortasından itibaren her gün 2 ya da 3 ilçede miting yapma kararıydı. Cizre, Nusaybin, Diyadin, Başkale, Yüksekova, Varto ve Silvan ilçelerinin tamamını gezerek miting yaptık. Gittiğimiz ilçelerde, 'Siz bize oy verdiniz. Hendek, barikat ve çatışma yoluyla hiçbir gencimiz bu işte olmayacak. Bir bedel ödenecekse siyaseten biz ödeyeceğiz.' dedik." diyerek kıvırmıştı.

PKK'lı Demirtaş her kanlı olayla rolünü oynamıştır. Ona sahip çıkan kim olursa olsun asker ve polis katillerinin destekçisidir.

İşte bu yüzde 24 Haziran seçimleri PKK'lı Demirtaş'ın sevgilisi olan Muharrem'in, Meral'in, Temel'in sandığa gömülme günü olmalıdır.

Şehitler için, masumlar için bu şarttır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR