PKK'ya diyet, kaosa yatırım

Yerel seçimlerdeki konjonktürel sonuçlarla ayağı yerden kesilen CHP ve yancıları, geçen kısa zaman içinde milletten beklediklerini bulamadılar ve tekrar eski kodlarına döndüler. Akıl ve izan sahibi herkes görüyor ve biliyor ki, CHP ve yancıları hiçbir zaman iktidar olacak sonuca ulaşamayacaklar. Türk milleti her şeyin farkındadır ve terör örgütleri ile ortaklık kuranlara, gürültüden, kaostan, krizden başka bir hedefi ve programı olmayanlara iktidar vermesi mümkün değildir. Her zaman söylüyoruz, Cumhur İttifakı'nı oluşturan partilerin uzun uzun yaptıklarını, yapacaklarını, lider ülke hedefini anlatmalarına gerek yoktur. Türk milletine dönüp, “Biz gidersek, Kandil’in ayar verdiği, YPG terör örgütüne sahip çıkan, FETÖ’nün sözcülüğüne soyunan zillet ittifakı ve onların desteklediği CHP iktidar olacak” denmesi, fazlasıyla yeterlidir.

CUMHUR İTTİFAKI, HİÇ YÜZDE 50’NİN ALTINA İNMEDİ

Yapılan bütün ölçümlerde, Cumhur İttifakı'nın dibe vurduğunu iddia eden araştırmacılar bile, zillet ittifakını oluşturanlara ümit verecek bir sonuç ortaya koyamıyorlar. Bütün ümitlerini AK Parti eskilerinin kuracağı partilere ve o partilerin kopacağı oylara bağlamışlar, ama bütün itmelere, algı oluşturma gayretlerine rağmen, oradan da bekledikleri ve istedikleri gibi bir ses gelmediği gibi, gelecek gibi de görünmüyor. Alayını toplayıp birbirleriyle çarpsanız dahi, Cumhur İttifakı'nın aldığı ve yapılan ölçümlere göre alması öngörülen oy oranlarının yanına bile yaklaşamıyorlar. Kaldı ki, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların ortaya çıkardığı ve bir milli duruşun ifadesi olan Cumhur İttifakı oluştuktan sonra aldığı oy oranı hiçbir zaman yüzde 50’nin altına inmemiştir. Son yerel seçimlerde bazı belediyelerin el değiştirmesine rağmen, istikrarını korumuştur. AK Parti’nin uzun iktidarına bağlı olarak, millet CHP’nin gerçek yüzünü kısmen unutmuştu. CHP’nin eline geçen belediyelerin artık iyice belirginleşen performanslarına bağlı olarak, bu partinin sadece plan ve program olarak değil, icraatta da yıkımdan, talan ve yalandan başka bir şey getirmeyeceği, bir defa daha hatırlandı.

TAKKE DÜŞTÜ

Bu şartlarda CHP’ye eski kodlarına dönmekten başka bir şey kalmıyor. Kaldı ki, duruma göre vaziyet almak, CHP’nin gerçek yüzünü gizleyip, devşirilen adaylarla değişim ve dönüşüm görüntüsü vermeye çabalamak zaten fazla inandırıcı olmamıştı. İthal adaylarla partiyi sağa çektiği izlenimi verip, diğer taraftan PKK uzantıları ile iş birliği yapmak ne kadar inandırıcı olabilirdi ki? Zaten fazla sürmeden takke düştü. Kıvranıp duruyorlar. PKK ve uzantılarına diyet ödeme mecburiyetleri ve Türk milletinin gazabı arasında sıkıştı kaldılar. Türk milletinden korkarak, Barış Pınarı Harekâtı’na içleri yanarak onay verdiler. Ama arkasından PYD’nin sözcülüğünü yaparak, verdikleri oyun altını boşalttılar, ama bu kadarı Kan dilli ortakları için yeterli olmadı. Kandil katillerinden PKK elebaşlarına, oradan HDP’nin eş başkanlarına kadar, terör örgütünün bütün unsurlarından fırça yediler, azar işittiler. Tek kelime dahi cevap veremediler.

SİZ, KİMİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYORSUNUZ?

Bu perişan halleriyle bir de Türk milletinin aklıyla alay etmeye kalkışıyorlar. İsviçre’deki CHP toplantısına, PKK saldırı düzenlemişmiş. Bunu da emirlerindeki gazetelerde manşet yapıp, “CHP’ye, PKK ve HDP ile ittifak yapıyor diyenler görsün” diye yazıyorlar. PKK o toplantıyı içeriğinden, katılımcılarından rahatsız olduğu için mi bastı, yoksa “Bize verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz, sayemizde belediye kazandınız, ama diyetinizi yeteri kadar ödemiyorsunuz, bir an önce sözlerinizi tutun” mesajı mı verdi? Dünya alem biliyor ki, PKK’nın orada bulunma sebebi, kurduğunuz kirli ortaklıktır. Kandilli katillere sessiz kaldınız, onlar da gelip bir de yüzünüze karşı diyet taleplerini ilettiler, hepsi o kadar. Kimi kandırıyorsunuz? Bu haberi yapanlar, daha birkaç gün önce İstanbul Belediye Başkanı’nın yurt dışında katıldığı toplantıda HDP sözcülüğü yapıp, terör örgütüne sahip çıkmasını ve Türkiye’yi şikayet etme rezilliğini nereye koyuyor? Bu konuda neden bir tek satır haber çıkmıyor? Siz kimin sözcülüğünü yapıyorsunuz?

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

CHP milletten ümidini kesmiştir ve yine olağanüstülüklerde siyaset arıyor. Sayın Bahçeli’nin belirttiği gibi, çaresiz biçimde kriz ve kaosa yatırım yapıyor, boşa sallayıp dolu tutmanın peşinden sürükleniyor. Provokasyonlarıyla sokağa oynuyor, Türkiye’nin Irak’a, Suriye’ye, Libya’ya, Şili’ye, Etiyopya’ya dönmesi için el ovuşturuyorlar. Bir gün su içececekleri çeşmeye çamur sıçratmaya çalışıyorlar. İftirayla, gıybetle mesafe alacaklarını sanıyorlar, ancak hevesleri kursaklarında kalacaktır.

CHP’NİN İP’Lİ YANCISI

CHP’nin İP’le bağlı diğer yancısına ne demeli. Bir MHP eskisi, soyunduğu Brütüs rolünü o kadar sevmiş ki, yine uçmuş, yine zırvalamış. Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 40’a düşmüşmüş, küçük ortak da artık AK Parti’yi kurtaramayacakmış. Komedinin ancak bu kadarı olur. Duyan da zanneder ki, İP yüzde 40’ı geçmiş, tek başına iktidarı zorluyor. CHP’nin sırtında, HDP’nin himmetinde Meclise girip küçük bile olamayanlar, bir küsürat partisi olarak siyasetteki son günlerini yaşayanlar, kime ne anlatıyorlar? Hadi vefayı, geçmişi kenara bıraktık, insan, içine düştüğü bu hazin durumdan dolayı biraz utanmaz mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.