Türk milliyetçilerinin şeref ve onur günü

3 Mayıs Milliyetçiler Günü'nün 75’inci yılını büyük bir onur, şeref ve mutlulukla kutluyoruz. 3 Mayıs 1944 Türk gençliğinin dönüm noktası, milli şuurun siyasi hayata yön vermesi, milliyetçiliğin derin köklerinden yeşermesi, Türklüğün ayağa kalkıp şahlanmasının miladıdır. Türkiye sevdalılarının Türk milletini var etme, yüceltme ve yükseltme davası için ödedikleri bedelin, göze aldıklarının ve alacaklarının haykırışıdır. Türk gençliğinin özüne dönüşü, milletine, tarihine, şerefine sahip çıkmasıdır.

KÖTÜ GİDİŞE İTİRAZ

Başbuğ Alparslan Türkeş'in veciz ifadesiyle, "3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin, Türk Milletinin varlık davası için çektikleri ıstırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir." Sayın Bahçeli'nin deyimiyle, 3 Mayıs milliyetçiliğin duygu ve düşünce havzasından hareket ve eylem sahasına inmesinin eşiğidir. Milliyetçilik demokratik refleksini göstermiş, milliyetçi kahramanlar kötü gidişata itiraz etmişlerdir. 3 Mayıs aynı zamanda yılmadan, yorulmadan, her türlü saldırılara göğüs gererek bu büyük idealin bayraktarlığını yapan Milliyetçi Hareket Partisi’nin, tarih sahnesine çıkışının ilk adımıdır. Türklüğün, milliyetçiliğin ve Türkiye sevdalılarının bu büyük bayramı, bütün Türk dünyasına kutlu olsun.

TÜRKLÜK ŞUURU

3 Mayıs 1944'de bir avuç Türk aydını, dönemin iktidarı tarafından nizam düşmanlığı ve ırkçılık gibi suçlamalar ile büyük zulme uğramış, Türk tarihine Türkçülük-Turancılık mahkemeleri olarak geçen kara ve karanlık sayfalar yazılmıştır. Türk milliyetçileri iftiralara, baskılara ve suçlamalara rağmen Türklük şuurundan, Türkiye sevdasından ve Türk birliği ülküsünden vazgeçmemişlerdir. Kurulan mahkemelerin sonunda şerefli bir mücadele verildiği tescil edilmiş ve 3 Mayıs tarihi, “Milliyetçiler Günü” olarak tarihe geçmiştir. Bu davalar gelenekten geleceğe Ziya Gökalp, Nihal Atsız, Mümtaz Turhan, Alparslan Türkeş, Erol Güngör ve daha nice fikir ve siyaset adamını Türk milletinin maddi varlığında buluşturmuş, ülkenin bölünmez bütünlüğü, varlık ve bekası için sönmez bir inanç meşalesini yakmıştır. Türk milletini her türlü emperyalizmden korumak için inandıkları fikirleri, değerleri ve doğruları haykıran Türk milliyetçilerinin verdikleri bu mücadele, bugün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Bugün Türkiye'nin etrafındaki kuşatmayı yarması, içine düştüğü amansız girdaptan çıkması ve yeniden yücelip yükselmesi için Türk milliyetçiliğine sarılmaktan başka bir çaresi kalmamıştır.

MAĞDUR OLUR MAĞLUP OLMAZ

Türk milliyetçileri, 3 Mayıs'tan sonraki zamanlarda da mağdur olmuş, ama asla mağlup olmamışlardır. Hiçbir zaman da olmayacaklardır. 3 Mayıs da ortaya konulan azim ve kararlılık, Türk milletine olan sarsılmaz inanç, dün olduğu gibi bugünde aynı heyecanla ve artarak devam etmektedir, içinde bulunduğumuz zor ve sıkıntılı dönemde bu ruh ve bu heyecan çok daha önem ve anlam kazanmıştır. Küresel güç koalisyonu ve bunların içerideki uzantısı olanların, Türk milliyetçiliğini tahrip etme konusunda şeytani planlarla her türlü yola başvurdukları ibretle görülmektedir. Belli bir güruhun Türk kimliğine ve Türk milliyetçiliğine sistemli bir şekilde saldırması, kendi varlık sebebine ve içinde bulundukları kirli ittifakın hedeflerine uygun olsa da, asla sonuç vermeyecektir. Türk milletiyle sorunlu, geleceğiyle uyumsuz; sadece ikbal peşinde olanların önündeki en büyük ve yıkılmaz engel, Türk milletinin özü olan Türk milliyetçiliğidir.

ÖNCE ÜLKEM

Türk milliyetçiliği aynı zamanda, şanlı bir kurtuluş mücadelesi verip Cumhuriyet kuran ideolojinin adıdır. Türk milletinin birliği ve dirliği, Türk Devleti'nin bağımsız üniter yapısının devamlılığından yana tercihini tavizsiz bir şekilde belirleyen Türk milliyetçileri, devletimizin hali hazırda hangi gerilim ve kaos ortamına sürüklenmek istendiğinin, gelecek açısından ne büyük bir tehlike ve tehdit içerdiğinin bilincindedir. Bunun için de "önce ülkem" demiş, Cumhur ittifakı etrafında kenetlenmişlerdir. Gereğini yapmak için de gününü ve sırasını büyük bir sabırla beklemektedirler. Ülkeyi bu perişanlıktan kurtaracak tek ve son şans Türk milliyetçileri ve onların siyasi oluşumu olan Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Her türlü engelleme ve zorluğa rağmen; Türk milletini şanlı mazisinden onurlu geleceğine her şeyi göze alarak taşıyacak olan, bu iradedir.

TÜRKGÜN FARKI

Bu şanlı tarihin, bu onurlu mücadelenin medyadaki bayraktarlığını TÜRKGÜN Gazetesi yapmaktadır. TÜRKGÜN, Türk milliyetçiliğini esas alan, bu ilkelerin karşısında olanlara net ve kesin şekilde itiraz eden, ihanete direnen, Türkçe düşünen, Türkçe konuşan, Türkçe yazan tek gazetedir. Türk medyasının onurudur. Hiçbir bağı ve bağlantısı yoktur. Hesap verme gereği hissettiği tek merci Türk milletidir. Tarafsız değildir. Türkiye Cumhuriyeti'nin, bölünmez bütünlüğün ve Türk milliyetçiliğinin tarafındadır. Milli iradeye saygılı, milli şuura sevdalıdır. Gücünün ve imkanlarının son sınırına kadar bu davanın hizmetinde olmaya yeminlidir.

3 Mayıs Milliyetçiler günü bütün Türk milletine ve dünya Türklüğüne kutlu olsun. Bu vesile ile başta Başbuğ Alpaslan Türkeş olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün 3 Mayıs 1944 mağdurlarına, bütün şehitlerimize Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR