Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Raci Tetik tiyatrocuları, Tunç Soyer aşıkları!

Bunlar partilerinin adını “İYİ” koyarak sadece “iyi bir tiyatrocu” olduklarına dikkat çekmek istediler herhalde… Parçalanmak ve bölünmek için gün sayarken, günden güne erirken bile tiyatro çevirmeyi bir türlü bırakmıyorlar.

Son tiyatronun başrol oyuncusu her zaman ki gibi Meral Akşener, yardımcı figüran oyuncusu ise bu sefer İP İstanbul Milletvekili ve Yeniçağ isimli gazetenin sahibi Ahmet Çelik olmuştur. Bu iki ismin ortak özelliği de Fethullah Gülen hayranlığıdır.

Meral Akşener "1980 öncesi Fethullah Gülen'in dinlerarası diyalog modeli uygulansaydı sağdan-soldan ölümler olmazdı" diyecek kadar Fethullah Gülen’e büyük anlamlar yükleyen biriyken, yardımcı figüran Ahmet Çelik ise sahibi olduğu gazetede “Fethullah Gülen’i eleştiriyor” diye dört yazarını sansürleyen ya da kovan birisidir.

FETÖ’nün düzenlediği Türkçe Olimpiyatları programının ekibini her seferinde Yeniçağ gazetesine getiren FETÖ’den firari Güldaş Aktüel Tekstil Şirketi'nin sahibi işadamı Adnan Osman Güldaş Ahmet Çelik’in çok yakın dostudur. Bu bilgiyle sanırım taşlar yerli yerine oturmuştur.

Gelelim bunların çevirdiği tiyatroya…

Nurettin Soyer- Tunç Soyer- Raci Tetik tiyatrosu dersek sanırım herkes anlayacaktır.

Biliyorsunuz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Tunç Soyer, 12 Eylül 1980 darbesinin işkencecilerinden Nurettin Soyer’in oğludur. Babasının işkenceleri, zulümleri tartışıldığı günlerde çıktı ve “Babamla gurur duyuyorum” açıklamasını yaptı. Bununla da yetinmedi ”Babam o dönemin bir hukuk kahramanıydı” açıklamasını yaparak Ülkücülere yapılan zulümleri, işkenceleri ve idamları da böylelikle onaylamıştı.

Peki, Meral Akşener Tunç Soyer’e gösterilen tepkiler için ne yapmıştı?

Ne yapacak?

Tepki gösterenlere karşı ''Babadan oğula suç geçmez oğuldan babaya da suç geçmez'' açıklamasını yaparak Tunç Soyer’e sahip çıktı.

Peki, tiyatrodaki yardımcı figüran Ahmet Çelik ne yapmıştı?

Ne yapacak?

Sahibi olduğu Yeniçağ gazetesinde Tunç Soyer’i aklatmak ve parlatmak için seferberlik başlatmıştı.

Nihayetinde böyle biri CHP, HDP, İP ittifakıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Nurettin Soyer’in oğlu olmasını geçtik. HDP’nin “Tunç Soyer’e tam bizim uygun profil” demesine, Tunç Soyer “HDP’nin gücüne güç katacağım” demesine Meral Akşener ve Ahmet Çelik gibi yardımcı figüranlardan destek geldi.

Bu Meral Akşener, bu Ahmet Çelik şimdi çıkmış Raci Tetik üzerinden tiyatro oynuyorlar.

Başroldeki tiyatrocu Meral Akşener “Memleket evlatlarının Mamak’ta yaşadıkları hepimizin malumu. Dönemin cezaevi komutanı Raci Tetik’in ölüm haberi o günleri yeniden yaşattı bizlere. Beddua etmiyorum. Allah’ın bileceği iş biliyorum ki varsa bir hesabı verecektir, Allah’a havale ediyorum.” açıklamasını yapıyor, yardımcı figüran Ahmet Çelik ise Raci Tetik’in cenaze törenine katılıp “Mamak Cezaevi Komutanı Raci Tetik insanlık suçu işlemiş, binlerce kişiye işkence yapmış ve ölümlere sebeb olmuştur. Hakkımızı helal etmiyoruz. Mekânı cehennem, ateşi bol olsun" diye sözde tepki gösteriyordu.

“Babamla gurur duyuyorum”, ”Babam o dönemin bir hukuk kahramanıydı” açıklamasını yapan Tunç Soyer için de “Mekânı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı olsun” diye de kendilerini paraladılar. CHP bile Meral Akşener ve tiyatro ekibi kadar Tunç Soyer’i savunmadı ve savunamadı.

Raci Tetik ölmeseydi de CHP’den aday olsaydı Meral Akşener ve tiyatro ekibi onu desteklemek için çeşit çeşit kılıflar bulurlardı. Şimdi öldü ya ardından yok “Mekânın cehennem olsun”, yok “Allah’a havale ediyoruz” diye tiyatro çeviriyorlar.

"1980 öncesi Sayın Fethullah Gülen'in dinlerarası diyalog modeli uygulansaydı sağdan-soldan ölümler olmazdı" diyen Meral Akşener’in zaten 12 Eylül 1980 olaylarını ve acılarını anlaması mümkün değildir. Çünkü referans aldığı teröristbaşı Fethullah Gülen “Asker geldi müdahale etti. 12 Eylül'de yine millet kanlı bıçaklıydı. Millet birbirini öldürüyordu. Birbirini öldürerek bir yere varmaya çalışılıyordu. Bunların hepsi teröristti. O taraf da teröristti, bu taraf da.” diyerek Ülkücüleri de terörist gören biriydi.

Tunç Soyer’i savunanların, destek verenlerin, oy verenlerin Raci Tetik tiyatrosunu izledik…

PKK’nın siyasi uzantısıyla ittifak yapan, terörist Demirtaş’ın bile “Oyunuzu CHP ve İYİ Parti’ye verin” muhataplığını yaşamış Meral Akşener ve figüranlarının tiyatrosuna sizler gülebilirsiniz. Ben sadece tiksiniyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.