100 VİLAYET VE 100 MİLYON NÜFUS

Muhterem insan; Türkmen Begi, Devlet adamı MHP'nin Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli Begimizin Son grup toplantısında, söylediği yüz vilayet, yüz milyon nüfusu açılımını hdpkk + yancıları altılı ittifakın bu açılımın mealini ne anlayabilirler ne de anlama kapasiteleri var...?

Ama her hafta brifing verdikleri, akabinde talimat aldıkları elçilerin devletleri bu açılımı çok iyi bildikleri için Türkiye'deki muhalefeti, gerek iktisadi, gerekse siyasi olarak eskisi gibi gizli değil, gayrı açıktan destekliyorlar...

15 Temmuz darbesinden sonra, hafife aldıkları Yüce Türk Milletinin iradesi; hiçbir yazılı veya sözlü anlaşma olmadan tek yürek oldu...? Yüce Türk Milletinin Baş eğmeyip Dik duracağını Hesaplamadan Hafife aldıkları Türkiye İttifakının Dik duruşu, hesaplarını bozdu...

ABD'den ve AB'den gelen elçilerin kapıları açık tutun mesajları da, gelmeden önce muhalefet masasını kullanarak göçmen algısını gündeme taşıdılar, yani Türkiye'deki gündem tevafuk değil, tamamen soros ve iç uşakları ürünüdür...

Aylar önce Sayın Dr. Devlet Bahçeli yine bir grup toplantısında Suriyeli muhacirler Türkiye'nin yumuşak karnı bunlar planlı bir şekilde dönüşe başlamalıyız demişti...!

Bu planlı dönüş, akabinde yüz milyon nüfus yüz vilayet rastgele söylenmiş bir söz değildir...!!!

Türkiye muhalefetine yön veren yöneten baron devletler okudular anladılar ve uygulamada çalışıyorlar nasıl mı...?

Mesela Türkiye'nin önemi ve çizdiği koordinatlar, Türkiye'deki Batı İttifakı Muhalefeti ve onları yöneten Batılı Devletleri ABD'yi, endişelendirdi, Batı İttifakı ile hdpkk ve yanlarından bir şey çıkmayacağını anladılar... Akşener vasıtasıyla İmamoğlu'nu destekleme kararı aldılar...!!!

Kendi kulvarında bile yürümeyi beceremeyen bir Türkiye muhalefeti var, İmamoğlu seçilince ilk ziyaret eden yanılmıyorsam Çin büyükelçisi, akabinde ecnebi devletlerin elçileri, peki neden...?

Dr. Devlet Bahçeli Begin,Türk devlet aklı ile söylediği ama, Türkiye'deki batı ittifakının asla aklının eremeyeceği üç beş kelama dayanır, çünkü önümüzdeki devlet başkanlığı seçimlerinde İmamoğlu gibi şak şaka önem veren kukla bir devlet başkanı seçtirmek, ve kendilerinin bile inanmadığı güçlendirilmiş parlamenter sistemi askıya alıp, tıpkı şimdi İstanbul'da olduğu gibi Türkiye'de temel atmama törenleri düzenlenerek, ivedilikle Türkiye'deki savunma sanayii derhal durdurarak bir İnönü politikası uygulamak...!!!

Aslında beş altı ay önce İstanbul'da Akşener ve Kılıçdaroğlu'nun katıldığı İmamoğlu'nun organize ettiği bir İstanbul organizasyonundan sonra İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu tarafından kılıçlar çekilmiş, Akşener tarafından rabbiyasir diyerek, aslında bir nevi saflar belirlenmişti, dahası da CHP ve Kılıçdaroğlu programla ilgili demeç ve paylaşımında olmadı, aksine Akşener'in paylaşımları oldu hatta Murat Olgun da Akşener'e teşekkür paylaşımı yayınlanmıştı...! yani kılıçlar çekilmişti...?

Sonuç olarak bakarsak Dr. Devlet Begin sözleri daha nice seferlere çıkacağımızın bildirgesidir... İçteki ve dıştaki tekfur hazretleri ne kadar bir oyun kursa da Türk Devlet Aklı Galip Gelecek İnşallah ALLAH'ın İzni ve inayetiyle...

SELAM VE DUA İLE...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.