AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM

Karadağ sorunu jeopolitik bir sorun, sadece Azerbaycan Ermenistan sorunu olarak görürsek saflık yapmış olurduk çeşitli yazılarımda bahsettim bu konu bir bütündür.

Çin faktörü ayrı bir tez, İran faktörü ayrı bir tez, Ruslar, Türkler, Ermeniler, Hazaralar bu topluluklar her ne kadar sesli sessizde olsa yakın oldukları yada kendilerini yakın hissettikleri devlet veya devletler tarafından kaşınacaktır.

 “AGİK ÇETESİ, yani ABD, FRANSA, RUSYA. Bunlar beş daimî üyenin üçü. Kısacası dünyanın yasal çetesinden üçü. Dünyanın yapay ulus devletleri olan, Yunanistan, Ermenistan, İsrail.

Ateş hattı olan bu bölgenin kontrolü için bütün, bu bölgeler aracılığıyla müdahil olurlar. Tabii bunlar asırlar önce alınan planlar doğrultusunda.

“Balkan ve Kafkas projeleri” Ortadoğu projesinden ayrı değil bunların hepsi bir kompozisyonu çalışması. yani plan içinde plan, mesela Rusları çeşitli bölgelerde oyalamak çünkü AGİK içinde Rusya doğu bloğu ülkeleri bu taraftan Romanya Bulgaristan çeşitli ülkelerle işbirliği yakın dolayısıyla onları temsilen, Fransa ve Avrupa malum.

Bu bölgenin asırlar öncesinin planı olduğunu bilmek için filozof olmaya gerek yok? Azerbaycan’ı Türkiye’den koparmak için zamanında Nahçıvan'dan bölüp Azerbaycan’ın arasının nasıl açıldığına bakmak yeterli.

Çünkü Türkiye transit Kafkas, petrol boru hatları altyapısı geliştirdi, bu coğrafyada ısınabilir, güney Azerbaycan’ı ayaklandırmaya çalışırlar, Rusya'yla uçak sorunu olduğu gibi Türkiye’yle tekrar karşı karşıya getirebilirlerse bunlar için bir nevi başarı?

Ardından AGİT üyesi devletler, ermeniz tanı kullanarak tüm dünyadaki haçlı nüfusu Türkiye'ye karşı kışkırtarak bir nevi Türkiye’yi dört koldan sıkıştırmış sayılacak kendilerince, güya barış yanlısı kendileri kendi amudu fukarasındaki hezeni görmeyip? Türkiye'de saman çöpü ararlar.

Bu ara dikkat ederseniz AGİT ve BM Azerbaycan’a destek verdiği için Akdeniz'de haklarını savunduğu için Libya'da, Suriye'de söz dinlemediği için! Türkiye'ye, ambargo uygulayalım diyemiyorlar. En ufak bir şeyde ambargo korlardı eskiden, bunu da görmek için uzaklara gitmeye gerek yok çünkü yüzde sekseni yerli olan bir savunma sanayimiz gelişti elhamdülillah yani Türkiye'deki muhalefet hariç her şey millileşti diyebiliriz.

Şubat 1988-Mayıs 1994 arası SSCB dağılmasıyla başlayan Karabağ savaşında Türkiye müdahil olabilseydi bugünkü gibi devlet bazında belki de Karabağ Öğünlerde alınabilirdi.

Peki şimdi nasıl olacak Ermenistan Türkiye taraf oldu safsatasını haykıracak tabii üçlü çete önlerine gelmesini bekliyor ve ardından müdahaleler gelecek Ermenistan ordusuna katılan HDPKK'lı Ermeni teröristler muhtemelen cephe hattından ayrılıp yine kalleş savaşı yani vur kaç taktiği düzenleyecek, ikinci bir varsayım Rus paralı askerleri Wagner grubu müdahil olacak ileriki zamanlarda.

Çünkü orada yeni bir kandil oluşturmak maksat baksanıza bir haftadır üçlü çete sessiz, sadece ateşkes çağrısı bu pek hayra alamet değil planın bir parçası.

Velhasıl bize bizden başka dost yok, aklımızı başımıza alalım, bir ve beraber olma zamanı şimdi, eksiğimizle fazlamızla biz bir olmak zorundayız yoksa bizi modern bir köle olarak kullanmaya devam edecekler.

Selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Ozan Derdivar Arşivi
SON YAZILAR