ALEMİN MUHALEFETİ DAMAT OLUYOR BİZİMKİLER SEĞMEN GİDER

Hedefte iktidar olursa belki bir gün nasip olur diyeceğiz ama bizim muhalefetin iktidar derdi yok.

Yenilmeye doymayan güreşçi gibi birde seçim istemez mi, oysaki hayat ölüme doğru yürümekse, muhalefette iktidara yürümek olmalı, yani mealen oynamada maksat ütmek olmalı.

Yeni seçilen başkanının elini öpmeye yarışına girdikleri ABD ’kölelik 19 Haziran 1862’de kaldırıldı? Âmâ bizim ana muhalefet başta olmak üzere hdpkk iyilerin zaten izaha gerek yok on altı temmuzda başbakan olacak siz mealen anlıyorsunuz ne demek istediğimi.

Bu sabah Azerbaycan’ın güzide şehri şuşa şehri otuz yıllık Ermeni esaretinden kurtuldu beş kent merkezi onlarca ilçe iki yüzü aşkın köy Ermeni zulmünden kurtarıldı, acaba Azerbaycan’ı veya sayın Aliyev’i kutladın mı veya kutladınız mı ki ABD’ de seçilen başkanı diplomasi nezaketsizliği yaparak el öpme yarışına girdiniz. Ülkenizin devlet başkanı kutlar, sizde akabinde kutlarsınız?

Tamam anladık adam Türkiye’deki muhalefetle birlikte olup Türkiye Cumhuriyeti hükümetine dolaylı darbeler yapacağız dedi seçim beyannamesinde, bu ne acelecilik bari insan diplomasi danışmanlarına bir sorar hadi siyaseti beceremiyorsunuz dedik kabul ettik hala memur zihniyetiyle illa birilerinden emir mi almanız icap edecek

Hala anlamadınız iktidar biden’dan değil bu milletin halkından gelecek size, ne PENSilvanyanın sizi bir araya getiren planları nede ABD'nin başkanları atayacak Anadolu coğrafyasındaki alay ettiğiniz halk izin verirse geleceksiniz, ne zaman milli olmayı düşünüyorsunuz acaba.

Allah rızası için biraz tutarlı olun deprem de olur, olmadık yalanlarla twitleri attınız baktınız ki öyle değil hemen kaldırdınız deprem bölgesine Kızılay yok dediniz ilk 55”dakikada orda olduğu kızılayı tescillendi.

Çok mu zor biraz milli olabilmek, Allah aşkına kamera şakası yapar gibi muhalefet olmaz, hükümeti depreme yetişemiyor diyorsunuz oysaki tam aksine muhalefet hariç bölge vekilleri bir haftadır izmirde, İzmir büyük köy belediyesi banka kredisi kullanarak Eros ’un üvey ablası Meros heykeli dikiyor hem de koltuk altında kalkan balıklı, afedersiniz ama milletin aklıyla alay ediyorsunuz

Öte yandan Bornova belediyesi on kasımda daha bir büyük heykel dikeceklerini deklere etti, şakamsısınız Allah aşkına nerde çağdaş dernekleriniz nerde ahkam kesenler, İzmirli kardeşlerim acınız acımızdır derdiniz derdimizdir devletle birlikte hayırsever dernekler ve vakıflar aracılığıyla Türk milleti yanınızda dır.

Bakın elini öpmek için sıraya girdiğiniz joe biden’ın; Yıllar önce merhum Ecevit’e dediklerini hatırlatırım,” bize muhtaçsınız, Kıbrıs konusunda söylenenleri yapın ki bizde size yardımcı olalım, diyen bir Ermeni diasporası markajında biri. Hatta militan bir senatör!

Türkiye Amerikan çıkarlarına ters düşmeye başladı muhalefetle birlikte, Türkiye'yi Amerikan çıkarlarına yardım eden bir müttefik yapmalıyız çıkışı sırasında karşı çıkmalıydınız çıkmadınız tam tersine balıklama daldınız.

Örnek alırsınız ya ecnebi uygulamalarını Türkiye karşıtlarının bakın yakında trump bir seçip kaybetti beyaz saraydan ayrılır ayrılmaz boşanacak kaybettiği için hazmedemedi, boşanmanızı istem ezik Allah mesut etsin ama birazda siyasi ahlak örnek alsanız derim acizane. Devlet beyde bir zaman sert muhalefet yapardı ama söz konusu Türkiye cumhuriyetinin bekası olunca her şeyi bir kenara iterek ecnebiye karşı tek yumruk oldu, böylede olmalı, biz Türkmenlerde bir atasözü var içerde soy gayreti dışarda köy gayreti diye, bu vatanın ekmeğini yiyip  suyunu içersiniz size hükümete destek verin diyen yok ,hiç değilse milli konularda birlik olun çok mu zor milli olmak.

Geçmiş siyasilerde, millî davalarda omurga vardı? mayıs 1980 yılında el öpme sırasına girdiğiniz ABD'nin yeni başkanı Türkiye’ye geldi, Yunanistan'ın    1974 Kıbrıs barış harekâtını protestoya çıktığı NATO'nun askeri kanadına dönüşü için kullanılmış ABD silahları karşılığında Türkiye'nin vetoyu kaldırmasını istedi Ecevit’te Demirel’de kabul etmedi iktidarda muhalefette milli davalarda olsun ittifak etti, zamanın ABD'nin Türkiye büyükelçisi James spain ile Joe biden ikna edemediler Demirel ve , akabinde ABD dışişleri bakan yardımcısı warren christopher tekrar Ankara ziyaretinde bulundu yine ikna edemedi Demirel ve Ecevit’i ,

Daha sonrada menşur söz bizim çocuklar Türkiye'de darbe yapmış dediler ve seksen darbesi geldi yaklaşık yirmi yıl sonra Ecevit'in ABD de san oto meclisinde ki konuşmasında iki üç kes Ecevit’in sözünü keserek siz bize muhtaçsınız biz size değil diyerek Türkiye cumhuriyeti başbakanına nezaketsizlik yapan adam el öpme yarışına girdiğiniz adam , nitekim Ecevit’e Türkiye’ye döndüğünde soruldu bu konu zaten Joe biden Rum elemanı diye cevap vermiştir.

Damat olabilseniz alkışlayacağım ama Joe biden damat siz seğmen gidiyorsunuz…..

SELAM VE DUA İLE

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.