İSLAM UYGARLIK DEMEKTİR BİLİM DEMEKTİR

Uygarlık ve mukaddesatımıza zeval vermeden de medeni olup düzenli imrenilen bir Müslüman olmak için laik anti laik gibi kavramlar bizi kendi uygarlığımız dan uzaklaştırmasın;

Kendi kavramlarımızı kendi medeniyet sınırlarımız içerisinde değerlendirme yaparsak ayaklarımızın kültür saç ayağını sağlam zemine denk getirmiş oluruz.

Mesela günümüz teknolojisinin altyapısı binlerce yıl öncelerden Müslüman bilim adamları alimleri tarafından, doğu medreselerinde tüm dünyayı hayran bırakan, sistem bilimi, astronom ve mekanik bilimiy le Ahmet bin Musa’yla başlayıp aziz sancar la devam eden ve bu aradaki bilim insanlarını görmezden gelip kendi kendimizi aşağıladık yıllarca, her projeleri bir (dahi )olan Türk İslam bilimi insanlarını kendi toplumumuzdan sakladık sanki kötü işler yapmışçasına hatta bazı geyikler utanır olmuş ? ama son yüzyılda modern çağdaş ilerici laik dışkısını yiyen sözde bilim insanlarıyla la övünür hale geldik .

Sanki ecdadımız uhuvvet ve ahvali izahat kusuru işlemiş gibi neslimizden ayrıştırma ve koparma yarışına girmişlerdir? oysaki geçmiş tarihimizde iktisadi, idari, başarılarını çeşitli devletler aracılığıyla farklı coğrafyalarda kanıtlamıştır. İlim, irfan, sanat edebiyat ,beşeri hayatın tüm dallarında dünya kabul etmiş başarımızı fakat bizim, son yüzyılda dışkısını yiyen bilim insanlarımız geçmişimizden utanır hale gelmiş!

Devlet eliyle hafıza kaybına uğratılması, hafızamızı önce balçıklaştırmışlar, sonra alay etmişler, daha sonrada aşağılanmışlar. Hâlbuki binlerce yıl önce ceddimiz İslam bilginleri dünyaya ahiretin bir tarlası olarak bakar dünyayı kendilerine köle ederdi ve ilimle irfanda şiar ederdi kendilerine. Dışkısını yiyen bilim insanlarında günümüz neslini dünyanın ve nesnelerin kölesi yetiştirdi.

Nasıl bayrağımıza iffetimize ve vatanımıza sahip çıkmak birinci vazifemiz ki! Bu kavramlarımızıda ucuzlatır olduk son yıllarda. Bu yeni nesillere sahip çıkmak vatanımız kadar iffetimiz kadar bayrağımız kadar boynumuzun borcu olmuştur. Öyle bir hale gelmiş ki nesil parayı ver saltanatı ver istersen Rus bayrağı çek Allah korusun milli duygularını kaybetmiş. Hatta daha vahimi seçilmiş siyasilerimiz bile, havasını soludukları ekmeğini yedikleri bu güzel ülkemizi ecnebi devletlerine şikayet ediyor basın özgürlüğümüz kısıtlanıyor diye, fakat bu kendilerinin ne kadar cahil olduklarının is batı farkında değiller, şikayet ettikleri ecnebi devletleri ,ne kadar Türk düşmanı hain varsa besleyen devletler ,dahası da Türk yazılı basını ve gazetelerini basımını ve dağıtımını yasaklamışlar bu devletler haberi yok, milyonlarca insanın katili devletleri, özgürlükçü çağdaş bilimsel devlet biliyor, ne kadar biracı tablo değil mi dünyaya ışık tutan, Türk, İslam, bilim insanlarını, çağdışı diye dışlıyor, dışkısını yiyen adama bilim insanı diyor ve bunu da laikliğe bağlıyor. Oysaki akıldışı kavramları laikliğe bağlayıp insanları densizleştirmek en büyük tehlike devlet için dini zayıf bir milletin yetişmesi.

Milli ve manevi kavramlardan uzaklaşan devletler her daim yenilgiye mahkumdur ve zayıf bir duvar üstüne inşa edilmiş bina gibidir, mukaddesatın hamuru maneviyattır, dindir, is lamdır, imandır. Mukaddesatın değerlerini dünyalıklarla özgürlük, laiklik, şeffaflık, insan hakları, kadın hakları çocuk hakları gibi görmeye başlarsa nesil. Bunların hepsini içinde bulunduran ıslama, uzak kalırsa sonuç felaket olur. Hani Yahya kemal'in dediği gibi milletlerin, mayası, din olmalı, kan değil.

Bunları Fransız filozof Edgar Ouinet kendi ülkesi için de aşağı yukarı benzer tezler yazmış, tabi o Fransız sömürgeci de olsa eli kanlı katliam sahibi de olsa laik ve modern sayılır? Tabi biz yazdık mı gerici, çağdışı, oluruz bizden yazar olmaz sanatkâr olmaz, ne yapalım idare edin dışkısını yiyecek kadar aydın, ona alkış tutacak kadar da kültürlü olamadık, nasıl bir gündeyiz ki ağlanacak halimize güler olduk, ana muhalefet partisi laikliğin ve Atatürkçülüğün bekçisiyiz der yıllardır? İki gün önce dostlarım dediği Kahramanmaraş Pazarcık hdpkk ilçe başkanı dağda terörist şehirde hdpkklı gözükür örgüte elemen kazandırmaktan tutuklandı yine savunan ana muhalefet oldu, dört muhalefet partisi otel odasındaki anayasa taslak çalışmalarında bakın nelerde mutabık kalmışlar!

>1 pkk elebaşı Apo’ya özel statü verilecek.

>2 kayyumlar kalkacak.

>3 terör örgütü propagandası ve üyeliğinden “FETÖ DAHİL” infaz erteleme.

>4 Türki’ye 25’e bölünecek federasyon kurulacak.

>5 ateistlik, Agnostiklik ve Eşcinsellik anayasal hak olacak.

>6 din dersi kalkacak yerine kültür dersi gelecek.

Einstein’a sormuşlar; dünyada hayat nasıl diye...?

El cevap, Einstein, üst sınıf yaşar, orta sınıf şikâyet eder, alt sınıf şükreder…

İnanç durumu nasıl diye sormuşlar...? el cevap Einstein üst sınıf paraya, orta sınıf lidere, alt sınıfta Allah'a tapar demiş…

 Allah aşkına bir tane Türkiye'nin kalkınması için bir madde varmı

Muhalefetteki liderler kendilerini beyaz Türk olarak görmeye devam ediyor ülkede din der sinede onlar karar veriyor keza geçmişte demişti dedeleri dinde gelecekse bu ülkeye biz getiririz diye bunlar teröristlere af çıkarabilir görüşebilir iyi çocuklar diyebilir taziyeye gider vekilleri, öyle ya bunlar beyaz Türk her şey normal onlara birileri bunlara muhtıra çekince eşkıyalık olur…

Bundan sonra... 

Demek isterim ki bol Beypazarı maden suyu içmenizi tavsiye ederim kızıl ayınkini içmezseniz hükümete kızgınlığından dolayı. Başkada çareniz yok sanırım.

Birde hükümete ve mite açık çağrımdır özel hastanelerdeki fetö'cü doktorlar temizlendi mi, Burhan hocanın ölümünden ailesinden önce PEN Silvan ya duydu keza soylu haber vermeden onlar duyuyor, sayın kalını ,panda mi dönemi malum hastaneler cephe hattı gibi stratejik üstünlüğe sahip olmalı, malumunuz bunlar Mankurtlaştırılmış mahluklar her şeyi yaparlar çünkü Allah korkusu yok bunlarda, Muhsin başkanın can çekiştirdiği anları çekip PENSilvanya ya anında gönderen alçaklardır..

 SELAM VE DUA İLE

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum