MUHALEFETİN GAYRI MEŞRU BABALARI EMRİ VERDİ

“Yer yüzünde tabular yıkıldı; bölünen devletler arasında duvarlar yıkıldı, koş koca SSCB birliği dağıldı neredeyse komünizm kalmadı bizim statükocular hala yüz yıl geriden geliyor.

“Son üç beş yıla kadar hakimiyeti kaybetmenin sancısı nı yaşayan Türkiye'deki kurum ve kuruluşlar ve bazı siyasi partiler değişen dünya karşısında zerre kadar ilerleme yaşamadılar.”10’eylül “1948’de “50’milyon nakdi Marşal yardımını hem aldılar hem kahrolsun ABD dediler.

“O yıllardan beri kahrolsun ABD kahrolsun İMF diyenler, IMF’yi kovanlara diktatör demeye başladılar, yetmedi “ABD’nin yeni başkanından, Türkiye'ye darbe yapmasını istediler dertleri de Türkiye’deki yıkılan statüko tabularını yeniden hayata geçirme çalışıyorlar, bu ne diktatörlük hevesi bu ne statüko hevesi, beyler siz tiyatro sahnesinde değil siyaset sahnesindesiniz! T.C.  Hükümetini yönetmeye iktidar alternatifi siniz, sizler ne yersiniz ne içersiniz yoksa sizde mi sahte içkiye dadandınız da beyin hücrelerimi öldü?

“Yarım asırdır “İMF’ defol diye Türkiye'de yazmadık duvar bırakmadınız, “İMF’ e Türkiye’den kovuldu, bu sefer otel odalarında yasak aşk yaşamaya başladınız millet ittifakının tamamıyla toplu halde.

“Bir ülkede beş altı çeşit yargı statüsü vardı, her kurum bir hükümetti, her kurumun ayrı hastanesi, ayrı kamp yerleri kısacası gizli bir statüko eyaleti hükümdü ülkede, bir asker “Secimle gelen başbakana ağzına geleni söyleyebiliyordu, seçilmişlerin atanmışlara ceket düğmelediği bir geçmiş statükoyu nasıl özlersiniz daha da vahimi ağzınızdan demokrasiyi bırakmazsınız Türkiye'deki bütün kitler ayrı dertti.

İşte bu statüko hayranlığınız yüzünden hiçbir seçimde başarılı olamıyorsunuz emanet reylerle yerelde alınan bazı seçimler başarı sayılmaz? Tek şansınız seçmeniniz sorgulamaz, çünkü dünyada en kolay yönetilebilen seçmen sosyal demokrat seçmen sizlerin deyişiyle aydın dersiniz ama hiç sorgulamaz mesela genel başkanınız kamera şakası gibi on beş seçim kaybetmiş zaten varlığını gayrı meşru güçlerin isteği ve planlamasıyla gelmiş.

“Bürokrat olduğu için statüko sever diye hemde tamamı statükocu, Hakkâri teşkilatından bir çaycı olsa genel başkan aynı oyu alır?

“İktidar partisini eleştirirsiniz doğaldır iki siyasi partinin bir birini eleştirmesinden daha doğal bir yanı yok, lakin iktidar partisi her oy kaybının sebebini araş tırıp, ifrat ve tefrit ortasında ortak bir nokta oluşturuyor, aklı ,fikri, mertebeyi, muhasebe ederek  kısmen de olsa reform sözcüğü kullanarak taze kan arıyor, eksik fazla sebep arıyor en can alıcı değişimi sizin kurtuluş dediğiniz statükoya karşı çıkmaları demek ki siz yanlış istikamettesiniz adam on beş sefer yenmiş sizi , size tavsiyem ayık kafayla oturup iyice düşünmelisiniz statüko kazandırmaz kaybettirir.

“Devlet kitlerin, bürokrasinin, statücüler’in, mülkü değil, reformcu olun, reformlara destek verin kitle partisi ola masanızda en azından olmaya çalışın, marjinal gömleği çıkarın sırtınızdan

 

CUMHUR İTTİFAKINI KENDİ İTTİFAKINIZ LA KARIŞTIRMAYIN

 

“Çünkü millet ittifakı, belirli menfaatler vaadi üzerine kurulmuş, Türkiye'yi çağdaş medeniyetler ve endüstri liginden amatör lige düşürmek isteyenlerin emir verdiği bir millet ittifakı, bakınız İspanya yaklaşık hafızam yanıltmıyorsa “800 ‘yıl islamla yönetildi Filistin “1400 ‘yıl ve nice yüzyıllarca islamla yönetilen ülkeleri, Hristiyanlaştıranlar sizin Türkiye’ye darbe yapın dediğiniz ülkeler, her fırsatta ülkenizi şikâyet ettiğiniz ülkelerdir?

“Mesela NATOYA girdiğimiz günden beri; Türkiye’deki sizin gibi yöneticileri hep gladyo yönetti? Ve sizler ide yönetmeye devam ediyor, yüzyıl önce ecnebilerle işbirliği yaparak? Bir cihan imparatorluğunu, yıkanlar nasıl nal etle anılıyorsa? sizde aynı akıbete uğramak istemiyorsanız, gladyo uşaklığından vazgeçiniz.

“1980’darbesine ülkeyi hazırlamak için? Bakın neler yaptılar K. Maraş olayları, Çorum olayları, eşref Bitlis paşamızın şehadete yürümesi, uğur mumcu merhum bunlara karşı çıktığı için öldürüldüler, en yakın tarihimizde Hrant dink cinayeti, tamamen bir organizasyonu. Cenaze kalkıyor yarım saat sonra on binler hepimiz hrant kıs ban kartıyla sokakta, bunlar tevakkuf olamaz, geçmişte hasbelkader öğrenci olayları içerisinde bulunduk bu tür organizasyonlar kolay olmaz, bunun maddi boyutu var malzeme tedariki var düzenli iletişim organizasyonu var bunların hepsi aylar önce planlanmış olaylar, Sivas pir sultan anma Programı madımak olayları “17/25 ‘aralık, gezi olayları, onbeş temmuz? Size göre kontrollü tabii mademki bu olaylar sizin deyişinizle masum neden kendi çocuklarınızı ön saflara sürmüyoruz neden hiçbir gladyo sever kendi çocuklarını ön saflara çıkarmazlar? (MESELA BİZ VATAN SEVERLER ÇOCUKLARIMIZI ÖN CEPHELERE ELİMİZLE YOLLARIZ) madem tezinizde haklısınız, amudu fukara nız yiyorsa polisin karşısına fakirin fukaranın çocuklarını çıkarmayınız, garibin çocuklarının hayatını karartmayın? Nasıl bizler cephenin en ön saflarına biz çocuklarımızı gönderiyorsa, sizde çocuklarınızı çıkarın …

 

“İçerde ise her türlü terör örgütü sözcüsü ve temsilcisi partilerle kol kola belediyelerde algıdan başka icraat yapmayıp alımlarda kotaları nasıl paylaştığınızı kendiniz söylüyorsunuz.

“Bakın ünlü filozof “Einştein;ne demiş aptallık aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuç ummaktır demiş.

“Herkes doğru, herkes masum, içinizde kim daha çok günahkâr bilmem Allah bilir ama, birbirinizi başlayacağınız zaman çok yakın.

“Her siyasi partinin bir ideali olmalı öyküsü olmalı, maşallah idealin ’iz devleti yıkmak, sömürü devletlerini hâkim kılmak, ne kadar terörist leri tahliye etmek, ipinizi tutanlara hizmette yarıştığı nız kadarda millete hizmette yarış sanız daha çok sevilirsiniz,

 “Cumhur ittifakı ne dış güçlere yalakalık etmek için kuruldu, ne vesayet rejimlerini özletmek için kuruldu ne statüko hayranlığı için kuruldu ne bütün terör üstlere af çıkarmak için kuruldu!

“Cumhur ittifakı “15 ‘TEMMUZDA, vatanseverler gönüllü birliği tarafından, menfaatsiz, çıkarsız, pazarlıksız, vatan sevdası şiarı üzerine kuruldu, Nesimi-ye sormuşlar; yârin ile hoş musun? Hoş olayım, olmayayım, O yar benim kime ne demiş...!

“Bu vatan bizim; ünlü olmak için rejinin yatak odasından geçen, evden kaçan kız misali, acaba iktidar olabilir miyim diye, papa eteği öpmenin anlamı yok?

“Işte cumhur irtifakının farkı bu ülke batmadan yetişmek feryada, yoksa mezar taşlarına su dökmenin anlamı yok.

Bu ülkede ülkesine sahip çıkan milliyetçiler beyler beyimiz SAYIN DR. DEVLET BAHÇELİ ÖNDERLİĞİNDE BU MİLLETİN ANA SİGORTASIDIR!

“Boşa da kendinizi yormayın…

Bu dağlar ne boran ne kışlar gördü?

Nice hainlere bak mezar oldu?

Her geceden sonra güneşler doğdu?

Hainlerde yürek olmaz ar olmaz?

SELAM VE DUA İLE

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.