YER YÜZÜNDE HAİN YETİŞTİRMEKTE BİR NUMARAYIZ.

Kimin kimi ısırıp kim kimin yalağına, un kattığını hala görmüyorsak kelama lüzum yok sanırım.

Bir asıra yakın zamandır, teknoloji ve bilim üretemedik ama yer yüzünün bir numaralı hain üreten ülkesiyiz. Uluslararası hain üreten ülkeler Oscar’ı düzenlense açık ara birinci geliriz.

Kendi ülkesini Avrupa’ ya Fransa’ya ve diğer ecnebi devletlerine şikâyet ederiz, örnekleri Uganda’dan veririz ama ne hikmetse Türkiye’den kaçan ne kadar hain varsa hiçbiri Uganda’ya gitmez. Hepsi ata yurtları ecnebi devletlerini tercih ederler;

Bunlar Türkiye’de gayet elit yaşarlar, devletin bütün olanaklarından yararlanırlar çocukları kolejde okur anneleri devlete trilyonlarca fatura ödetir. Partiye çaycı olarak işe başlar yüz milyon dolarlık servete sahip olur sonra ekranlarda fakir edebiyatı yaparlar.

Memleketin en güzel yerlerinde otururlar sülalelerinin tamamı devlette çalışır en güzel fakir edebiyatını da ne hikmetse bunlar yapar, eskiden bu kesim garibandan varoşlardan oy alırdı şimdi tamamı burjuva kesiminden alır ama edebiyatı varoşlar üzerinden yaparlar.

Keza yoldaşları olan siyasi bir partide aynı çocukları lüks otellerde tatilden dönmez gezerler ama vatandaş Kürt Ahmet kardeşimin oğlu veya kızını dağa çıkarırlar ama zihniyet aynı fakir edebiyatıdır.

Bunları yönlendiren basın yayın kuruluşlarda hainlik dedin mi en ön sırada yer alırlar, kaz dağları dediler ve ilk defa vatansever basın yayın kuruluşları anında hamleyle araştırdılar ki tamamına yakını gaz kafalıların çıkınca o edebiyattan vaz geçtiler.

Arkasından kandilden murat karayılan denen alçak bir çakmak bir silahtan etkili dedi yurdun çeşitli yerlerinde milyonlarca ormanı yaktılar yakalandılar görüntülerle sabit olmasına rağmen bu az muhterem gaz dağında amudu fukaralarını yırtanlar başlarını kuma soktular bir kelam duymadık bunlardan aksine devleti suçladılar.

Fransa’dan daha Fransız Yunan’ dan daha yunanca Türkiye’yi karalamaya çalıştılar, halada yarışıyorlar bukedir yalana yüzleri de kızarmıyor.

Dünyanın gıptayla baktığı İHA’ si ha la alay edip dalga geçiyorlar, dedelerinin yapılan uçakları hurdaya sattırıp uçak fabrikasını kapatıp uçak yapan adamı hapse attığı gibi yapılmasını istiyorlar, çünkü büyük abileri İngilizler diyor ki Türk ıha ve si ha ları dünya silah sanayiye 16 trilyon dolar zarar verdi diyor.

Galiba bizim içimizdeki yerli hrank ve Fransızlar amcaları zarar etti ve bir Müslüman icat etti diye kahroluyorlar, be şeref fukarası insanlar yüz yıldır bu ülkeyi yönettiniz uydu yaptınız da Müslümanlar mı engelledi.

Dün bir Yunan TV’sini izledim adamlar si ha ve ihalara titriyorlar o kadar övüyorlar ki biranda hayrete düştüm bizde adı halk olan tvlerini yayınıyla yunan yayınını karşılaştırdım adamlar yunana rahmet okuttular be bu kadar hainlik bu kadar kindarlık ekmeğini yediğiniz bu ülkeye neden.

Dedim ya yer yüzünde hain yetiştirmekte bir numarayız bakın büyük abileri dünyanın topal iblisi İngiltere bunlar hakkında ne düşünüyor; ekim ayı ortalarında tel Aviv ram ad gangda eski mosat çılar yeni düşünce kuruluşlarıyla birlikte ABD İngiltere Fransa bir üst kurul toplantısı yaptı, arkasından aynı bu devletler ve Mısır, BAE, Libya’da muhalefet hafter yanlısı çeşitli Ortadoğu ülkelerinden alt kanat toplantısı, kiminden fikir alındı kimine emir verildi.

Bakın İngiltere neler üstlendi, Türkiye’ deki muhalefetin organizesi muhalif basın kuruluşları organizesi! Birde Türkiye’yle Putin’ in arasını uçak ve elçi olayından daha etkili bir sebeple aralarının açılması.

Cumhur başkanımız sayın Erdoğanlar Putin’in arasındaki samimi dostluğu zedeleyecek duruma getirilmeli. Türkiye içindeki basın yayın ve muhalefet organizesi eş zamanlı olarak ta Avrupa’daki Türkiye karşıtlığı canlı tutulmalı.

Tabi Rusya dost mu düşman mı oda belli değil ortalık kaşınırken hemen Karabağ meselesi masaya yatırmalı ama Türkiye içerde sendelemeli bunu da içerdeki muhalefet ve yandaşlarımızla yapmalıyız diyor az muhterem İngilizler?

İngilizler Türk iyedeki iktidarın ABD ve Avrupa’nın tehditlerine boyun eğmeyeceğini biliyor bizim yerli İngilizler gibi değiller onlar Türkiye’den de vazgeçemez Avrupa ve ABD onunda biliyorlar, bunu bildikleri için Türkiye’yi gözden çıkarmak risk hemen Rusya’ya yakın olmaktan korkuyorlar ondan dolayı önce Rusya Türkiye arasını açıp sonra planı uygulayacaklar.

Ne zaman Türkiye zora düşse hemen, Karabağ meselesini AGİK Minsk çetesi önüne getirecekler sonrada Libya’da haf ter aynı Ermenistan’ın yaptığını yapıp ateşkesi bozacak ama yerli ve yabancı Fransızlar haf teri görmeyip ulusal mutabakat hükümetine yüklenecek,

Hiç duydunuz mu  bizdeki yerli Fransızlar dahi Avrupa’nın Ermenilerin sivil halkı füzeyle vurup katlettiğini söylediklerini ateş kes neyin ataş kesi, nitekim Kanada ve İngiltere ateşkes istedi buda planın parçası ortak deklarasyonları var, düşünsene Karabağ hukuken Azerbaycan’ın ama kullanım hakkını biz Ermenistan’a veriyoruz demenin Türkçesi dünyanın  şimdiki ahvali.

Burada asil soru Rusya verdiği sözü tutar mı; kısmen tutar ama bu derin denilen illet maalesef Rusya dada var, mesela iki gün önce İdlip’ te Rusya bombardımanı planlı değil göz dağı buda derin devletinin gözdağıdır.

Son otuz yılda Rusya arzu etmiş olsaydı hatta Karabağ çatışmasının ilk günlerinde ateşkesi sağlar Ermenistan’a çık buradan deseydi çıkardı Ermenistan.

Ermenistan’ın Rusya yanında bir hükmü yok. Âmâ burada bir başka güç devreye giriyor, mesela örnek bazen cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan’la sayın Putin’in çok samimi olduğu dönemlerde Rusya Suriye’de veya Libya’da beklenmedik bir hamle yapıyor.

Mesela iki gün önce Putin Karabağ görüşmelerine davet etmek istedi Rus derin devleti müsaade etmedi şimdi Putin derinleri ya çalışıyor

İşte bu hamleler Rus derin devletinden geliyor dünyayı yöneten kapitalist baron takımı ne Rusya ne ABD merkezi Londra’da bunların dünyada yönetmediği hiçbir devlet hiçbir merkez bankası yok bunlar dünyada devletler üstü bir kapitalizm takımı.

Hangi düzen olursa olsun hangi coğrafya olursa olsun bunlar her yerde var istedikleri zaman her devlete müdahil olur kimler seçilirse seçilsin hiç fark etmez Türkiye bir örnek bağımsız değildi bağımsız olmaya yelkendi yedi sekiz yıldır başımıza gelmedik kalmadı bizde rezidansta oturup fakirlik edebiyatı yapanlar bilmez bunu çünkü bunlar düğün evini bilmez ahırdan tepirdi gelince düğün evi diye ahıra hoşaf taşır

El alemin topraklarında mahsul yetişir ne hikmetse bizim topraklarda hep hain yetişiyor…

 

SELAM VE DUA İLE

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Ozan Derdivar Arşivi
SON YAZILAR