KURBAN NE ETTİR NE DE TATİL, KURBAN SADAKAT VE TESLİMİYETTİR.

Kurban ne ettir, nede tatil, kurban, “Hz.İbrahim”ce bir adanış, “Hz.İsmail”ce bir teslimiyettir.

Sadakat ve teslimiyet mi arıyorsunuz?

Sadakat;Rabbinden gelen emir üzere , oğlunu kurban etmek için niyetlenmesi

Teslimiyet; “Babacığım emr olduğun şeyi işle, İnşaallah beni sabredenlerden bulursun.

Allahu Ekber!!!

Biri oğluyla, diğeri canıyla imtihanda Rabbim bizlere de İnşaallah böyle kul olmayı nasip eder.

Bayram Günleri kardeşliğin, sevginin, dostluğun, mutluluğun ve huzurun zirve yaptığı günlerdir.

Bayramın kelime anlamı da bahsettiğim bu duyguların milletçe bir arada yaşanmasıdır.

Türk ve İslam coğrafyasına baktığın zaman bu durumun tam tersinin yaşandığını görüyorsun.

Kan ve Gözyaşının eksik olmadığı insanlar arası ikili ilişkilerin sahteleştiği sadece adet yerini bulsun diye kucaklaştığı günlere dönüşmüştür.

Ülkemizde ve diğer İslam coğrafyasına baktığın zaman bir kesim ülkenin kapital içinde şehvetten başka şey düşünmediğini, diğer bir kesimin mezhep çatışması içinde kendi kendini yok ettiğini, başka bir kesimin ise ırk kavgası içinde boğuştuğunu görmekteyiz.

Bu ülkeleri bu hale getiren güçlerse bunun zevkini çıkara çıkara arkalarına yaslanmış bir eline purosunu diğer eline de viskisini almış keyif aleminde Müslümanları izlemekte ve piyonlar ülkesi devletleri istediği gibi hareket ettirmekte.

Ey Müslüman kendine gelip, uyanmak ve direnmek adına, adına ne dersen de bu güçlere artık bir dur demenin zamanı gelmiş ve geçmiştir.

Kişisel ihtiraslarını bırak müslüman olmanın gereğini yap ki Üstad NFK dediği ; Güneşi ceplerinizde kaybetmiş ‘MARKA MÜSLÜMAN’lığından kurtul.

Kıyamet alametlerinin birçoğu gerçekleşti. Hazırlan kendi elinle, kendine hazırladığın dünyanla yüzleşeceğin ve hesap vereceğin güne.

15 Temmuz gecesi yaşananları yaşamamak adına, Türk Milletinin öz evlatlarına sahip çıkalım. Ülkü Ocağı’na gelen çocuk, vatan haini olmaz, madde bağımlısı olmaz, büyüklerine, anne ve babasına karşı saygısızlık yapmaz, vatan haini olmaz. Vatan ve millete hayırlı bir evlat olur. Onun için canını verir. 

Ülkü Ocaklılarımız Başbuğumuzun izinde, liderinin emrinde “Vatan” der, “Bayrak” der, “Türk – İslam” der.

Daha önce destek verilen yerleri 15 Temmuz gecesi gördük. Bunun için Ülkü Ocaklarımızın il binalarını satın almak için başlatmış oldukları ”Bir Tuğlada Sen Koy” kampanyasına ve Kurban Bayramında yapacağınız vekalet kurban bağışı ile deri toplama faaliyetlerine katılalım. Desteklerimiz ile her zaman Ülkü Ocaklarımızın yanında olalım.

Bu düşünce ve duygularla İslam Coğrafyasının, Türk Dünyasının ve Mensubu olmaktan şeref duyduğum Aziz Milletimin Kurban Bayramını Tebrik eder.

Yüce Yaradan’ın bu millete acıyıp yardım etmesini temenni ederim.

Selam ve Dua ile kalın!..

Tahir DEMİREL

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.