ÜLKÜMETRE

Milliyetçi Hareket Partisine bir kere oy vermiş ya da Ülkü Ocaklarının kapısının önünden yanlışlıkla geçmiş her bireyin sahip olduğu bir nesnenin adıdır ÜLKÜMETRE. 
Elle tutulamayan, görünmeyen ve varlığı ispat edilemeyen bu soyut nesneyi kahvehanede oyun oynarken, sanal dünyada ahkam keserken, çay bahçesinde dedikodu yaparken veya yolda yürürken dahi kullanabilirsiniz. 


Ülkümetrenin herhangi bir ölçü birimi yoktur. Bulunduğunuz şartlar, hedefteki kişinin fikirleri, sahip olmak istediğiniz makam ve nefsinizin anlık ihtiyacı ölçü biriminin alt ve üst sınırını belirler. 
Bulunduğunuz il veya ilçe teşkilatı iyi mi çalışıyor, il veya ilçe Ocak başkanları çok mu özverili, hemen ülkümetreyi çalıştırıyor, kendi belirlediğiniz sınıra göre hedefinizin ülkücülüğünü anında belirliyor, teşkilatları bölmek için çalışmaya başlıyorsunuz. Ülkümetrenin icad edildiği tarih ülkücülüğün zihinlerde yer almaya başladığı tarihle aynıdır. Ülkücülüğün geçmişine baktığımızda bu cihazın sıkça kullanıldığını görürsünüz. Görünen o ki yerelde ve genelde kullanılan cihaz ülkücülü dava varoldukça kullanılmaya devam edilecektir. 


Ülkümetreyi kullanmak için etik kurallara sahip olmanız gerekmiyor. Hedefteki kişinin davaya olan inancı, teşkilata olan hizmeti, bugüne kadar yaptıkları ya da samimiyeti gibi konuları bir kenara atıp şahsi hırslarınızı, kişisel çıkarlarınızı ve makam sevdanızı gözönüne alarak ölçüm yapabilirsiniz. Ölçüm yaptıktan sonra iftira atabilir hedefte yeralan kişinin hakkını gaspedebilir ölçüm sonuçlarına göre kararınızı verir ve buna göre hedefteki kişinin ülkücülüğünü sorgulayabilirsiniz. Sorguladığınız ülkücünün bundan zarar görmesi mühim değildir. Mühim olan sizin bundan ne kadar kazançlı çıktığınızdır. 


Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur. Ülkücülük ve milliyetçilik bir hayat felsefesi ve yaşayış şekildir. Kişinin ülkücülüğünü ölçmek kimsenin haddine değildir. Şahsi menfaat ve çıkar için teşkilatları meşgul etmeyin. Bu dava dünyevi hırs taşıyanların davası değildir. Makam ve mevki uğruna ülküdaşlarının ülkücülüğünü sorgulayanlar gündelik siyasi partilerde daha mutlu olacaktır. Ülkümetrelerinizi alınız ve bizleri rahat bırakınız. 
Varlığınızla mutlu değiliz, yokluğunuzla da hüzünlenmeyeceğiz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.