Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Puşt Puştluğunu, Gırgır'da Gırgırlığını Yapıyor

Kış kışlığını, puşt puştluğunu, Gırgır'da gırgırlığını yapıyor. Mizah dergisi olan Gırgır yani. Şuan yayın hayatında olan mizah dergileri içinde mazisi en eski olan Gırgır dergisidir. Şimdi Sözcü Gazetesi bünyesinde çıkarılıyor ve bi ara yanında ücretsiz ek olarak veriliyordu. Tekrar yayına başladığı günden bugüne aralıksız tüm diğer mizah dergileri gibi Gırgır'ı da takip ederim. Kimin çıkardığına bakmadan mizah dergilerini takip etmeyi gerçekten severim. Ülkü Ocakları Genel Sekreteri olduğum dönem, adını dönemin Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alişan Satılmış'ın koyduğu "Paçoz" isminde mizah dergisi çıkartmaya karar vermiştik, logosunu çizdirip, tüm hazırlıkları yaptığımız halde kısmet olmamıştı. İnşallah o dergiyi çıkarmak bir gün kısmet olur. Mizaha özel bir ilgim ve takibim var yani.

Mizah sanattır ve etkili bir silahtır. Şuan çıkarılan mizah dergileri genelde sol dünya görüşünü benimsemiş kişiler tarafından çıkarılıyor. Dolaysıyla bu sanatı, silah gibi kullanan onlar oluyor. Revaçta olan Leman, Gırgır, Uykusuz, Penguen isimli mizah dergileridir. Sol zihniyetle çıkarılan bu dergilerde terör örgütü PKK'ya yönelik bir tane eleştiri içerikli karikatür görmeniz de mümkün değildir. Bu dergilerde PKK'lılar, solcular masum, mağdur gösterilir hep. Onların hiç suçu yoktur, hep devlet ve iktidarlar suçludur bunlara göre…

Ama Ülkücüler ise hep suçlu gösterilir. Çizimlerde hep aşağılanır. Ülkücüler hep kaba-saba adamlar olarak gösterilir.

Dedik ya "Kış kışlığını, puşt puştluğunu" yapıyor diye… 

Bu hafta da Gırgır, gırgırlığını adice yapmıştır. Ülkücüleri köpek gibi gösteren bir kapakla çıkmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli bu kapakta figür olarak kullanılmıştır. Bunlar bir gün olsun teröristbaşı Öcalan'ı o şekilde kapak yapmamışlardır. Bu zihniyetle yapmaları da mümkün değildir. Çünkü beslendikleri düşünce kaynakları buna müsaade etmemektedir.

Gırgır meşrebine uygun bir kapakla çıkmıştır. (Sözcü, HDP, CHP) üçgeninde ancak böyle bir kapakla Ülkücülere hakaret edilirdi, onlarda onu yapıyor. 

Gırgır dergisi, Sözcü gazetesinin bünyesinde çıkarılmıyor mu? 

Bu Sözcü gazetesi, kudurmuş gibi 7 Haziran seçimleri sonrası sürekli bir şekilde "CHP-MHP-HDP 13 yıldır ilk kez TBMM'de çoğunluğu yakaladı. Ancak Bahçeli koalisyona yanaşmadı." propagandasıyla MHP'ye saldırmadı mı? 

Halen saldırılarına devam etmiyor mu?

MHP'de en çok değişimi isteyen Sözcü gazetesi değil mi?

Meral Akşener'in, Sinan Oğan'ın, Ümit Özdağ'ın karargâh olarak kullandığı bu gazete değil mi?

Bir ayağı çukura gelmiş, hala çirkeflik peşinde olan Rahmi Turan "MHP'de değişim olsun" diye yırtmadığı organı kaldı mı? 

Tamamı solcu olan Bekir Coşkun, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar, Emin Çölaşan "MHP'de değişim olsun" diye kimlerin güzellemesini yaptı?

Devlet Bahçeli düşmanlığı yapan, Ülkücülerden nefret eden ama ne hikmetse MHP'de de en çok değişimi isteyen Sözcü gazetesinin mizah dergisi Gırgır'da bu tür adice çizilmiş karikatürler oldukça doğaldır.

Asıl doğal olmayan nedir biliyor musunuz? 

Değişim tuzağına düşmüş, "Ülkücüyüm" diyen bazı şuursuzların bu karikatür üzerinden bile MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırıya geçmeleridir. Kendi ablalarını, abilerini destekleyen Sözcü'nün mizah dergisi Gırgır saldırıyor, bir de bunlar "Vay Devlet Bahçeli bizi ne hale düşürdü", "Ülkücüler bu karikatürleri de mi görecekti", "Mizah dergilerine kapak olduk. Bu rezaletin sorumlusu belli" gibi cümlelerle propaganda yapıyorlar. 

Gırgır bizi kapak yapmış! 

Feryat ediyor! 

Gırgır sensin ya be adam! 

Gırgır'ı senin ablanı, abini destekleyenler çıkarmıyor mu? 

Gırgır seninle aynı hedefi olanları mizah dergisi değil mi?

Aslında MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'yi o şekilde adi bir karikatüre konu etmeleri sizi çok memnun etti. Biz çok eminiz ki, içinizde mutluluk rüzgârları esiyor. 24 saat "MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye nasıl saldırayım?" düşüncesi içinde kıvranırken, Gırgır'ın kapağında yakaladın malzemeyi…

Ama Gırgır senin ablanı, abini destekleyenler tarafından çıkarıldığını göremeyecek kadar da gözünü hırs bürümüş, şuurunu kaybetmişsin.

Gırgır bu adi kapakla çıktığı gün Ümit Özdağ, İsmail Ok, Yusuf Halaçoğlu Sözcü gazetesini ziyaret etmedi mi? 

Belki de o adi karikatürü Gırgır'a kapak yaptıran Ümit Özdağ idi. Değil mi şuursuz?

Gırgır sizin içinizde, Gırgır sizin ruhunuzu yansıtıyor. Gırgır sensin, Gırgır ablan, Gırgır abin, Gırgır hocan…

O adi karikatürün sorumlusu asıl sizsiniz yani… 

O yüzden "Gırgır" yapmayı bırakın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.