Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

15 MAYIS VE 19 HAZİRAN REZALETLERİ!

"Tüzük değişikliği ile ilgili hazırlanan önergelerden haberdar olamadık. Meral Akşener ekibi her zaman yaptığını yaptı. Biz de tecrübemizle katkı yapabilirdik. "

Koray Aydın 

"Dün gereğinden fazla tüzük değişikliği yapıldığı kanaatindeyim. Orada gündeme getirilen tüzük değişikliklerinin birçoğu da bizim onayımız ve bilgimiz dışında getirildi. Dolayısıyla da yarın olabilecek herhangi bir olumsuzluktan dolayı sorumluluk da kabul etmiyoruz."

Sinan Oğan

"Tüzük kongresinde keyfilik yapılıyor. Hata üstüne hata yapılıyor. Bu kongrenin iptalini doğurur."

Sait Gönen

Bu isimlerin tamamı MHP Genel Başkan Adaylığını açıklamış kişilerdir. Diğer adaylığını açıklamış olan Ümit Özdağ'da gerekli yerlerden izin alamadığı için(!) sanırım henüz açıklamasını yapamadı.  MHP Genel Başkan adayları bu yorumları 19 Haziran'da düzenlenen sözde "Olağanüstü Tüzük Kurultayı" için yaptılar. 10 Temmuz tarihini "Olağanüstü Kongre" günü olarak belirleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli "19 Haziran dayatması bozgunculuk ve kaos tacirliğidir." dediğinde eleştiren bu isimler şimdi "Yapılan tüzük değişikliğinden bizim haberimiz yok" diyor. Ve şimdi hepsi "Yarın olabilecek herhangi bir olumsuzluktan dolayı sorumluluk da kabul etmiyoruz." diyor…

Meral Akşener ve ekibinin gözünü nasıl bir hırs bürüdü ise diğer MHP Genel Başkan Adaylarına sormadan, onlarla istişare etmeden kafalarına göre sözde tüzük değişikliği yapmışlardır.

19 Haziran'da düzenlenen sözde "Olağanüstü Tüzük Kurultayına" bakış açısını haftalardır ortaya koyan MHP Lideri Devlet Bahçeli her yönüyle bir kez daha haklı çıkmıştır.

19 Haziran'da sözde kongre gerçekleştirenler baştan sonra herşeyi usulsüz gerçekleştirmiş ve kongreye katılanların bile haberi olmadığı adımları atmıştır.

15 Mayıs'ta tarlada rezalete ve kaosa imza atanlar, 19 Haziran'da aynı oyunu sahnelemişlerdir. MHP Genel Başkan adaylarını yuhalayan taraftarlar, birbirlerine "Otur oturduğun yerde şov yapma" diye azarlayan MHP Genel Başkan adayları, delege sayısının üçte iki çoğunluğunun aranması gerekirken, daha kaç delege katıldığı belli olmadan tüzük değişikliğinin onaylandığını açıklayan palavracılar, delegeleri Ramazan ayında oruçlu oruçlu hırslarına alet edenler, ikiyüzlülük ve omurgasızlıkta birbiriyle yarışanlar 19 Haziran'ın utancı ve ayıbı olmuştur.

19 Haziran'daki "Korsan kongre" her türlü hukuksuzluğun, dolandırıcılığın, usulsüzlüğün adresidir.

Kaç delege katıldığı belli değildir. Yayınlanan videolara baktığımızda 13.Noter kongreye katılmayan delegelerin kimlik bilgilerini fax ve whatsapp üzerinden, mesai bitimi sonrasında alarak büyük suç işlemiştir.  

19 Haziran rezaletinde Çağrı Heyeti aldatma ve kandırmalarla aklınca algı yönetmeye çalışmıştır. "Kongremize 752 delege katıldı, 900'e ulaşmasını bekliyoruz" açıklaması yaparak Ankara ve çevre illerdeki delegelere aklınca güvercin yakalama modeli gibi parlak çekmiştir. Her türlü usulsüz uygulamayı yapan 13.Noter ise delege katılım sayısını 656 olarak açıklamıştır. Yani 900 delegeden 656'ya düşen bir sayı sözkonusudur.  656 içinde de birçok kişinin delegeliği zaten düşmüş görünmektedir.

Samimi düşüncelerle eksiklikleri ve yanlışları onarma düşüncesi olan delegelerin bu rezaletleri görmesi ve gereken tavrı alması beklenmelidir.

47 yıllık mazisi olan ve Türkiye'nin en ciddi partisi MHP'yi kimsenin bu şekilde rezil etmeye hakkının olmadığı birilerine öğretilmelidir. Sorumluluk samimi düşüncesi olan delegeye düşmektedir. İmza veren yahut vermeyen delege bu rezalete artık son vermelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.