Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

AĞLATANLAR SEÇİLDİKÇE, AĞLAYAN ÇOCUKLAR HEP OLACAKTIR

Bak şu güzel yüzlü çocuğa, bak onun gözünden akan yaşa… 

O, "Türk milletinin birliği bozulmasın, vatan bölünmesin, bayrak inmesin" diye can veren babanın evladı. 

Çocuk o çocuk… Yüreği dev olan çocuk… Acıyı o dev yüreğinde hissediyor ve en hüzünlü haliyle yaşıyor. Her şehidin çocuğu gibi masum, mazlum…

Onun babasının katili PKK…

Onun babasının katiline uşaklık eden HDP…

Onun babasının katillerine taviz üstüne taviz veren, alan açan, kimi zaman onlara yol ve dava arkadaşı olan AKP…

Onun babasının katillerine yancılık ve şirinlik yapan CHP…

Bunlar gibi "ağlatacaklar" seçildikçe, bu çocuklar ağlamaya devam edecektir!

"HDP ile beraber olup niye meclis başkanı seçtirmedi?" diye MHP'yi eleştirenler şu çocuğun gözünden akan yaşa bakında kendinizden utanın…

Ortada AKP dışında kimseye hükümet kurma görevi veren olmadığı halde "HDP destekli CHP ile niye koalisyon kurmadı?" diye hala MHP'ye saldıran gafiller, sadece şu çocuğun yüzündeki ifadeye bakında yerin dibine girin…

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinden sonra "Marmaris'te yazlıklarında yatıp AK Parti'nin olmasın diye oyunu MHP'ye vermeyen; ama HDP'yi Meclis'e taşıyan zavallılar, Türkiye'nin kaymağını yiyenler, boğazda yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun." dediğinde ortalığı ayağa kaldıranlar, şu çocuğun şehit babasının ardından son kez bakışına bakında utanma duygunuz varsa yüzünüz kızarsın…

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Şehitlerimizin katili PKK'ya siyasi taşeronluk yapan HDP ile hiçbir şart ve zeminde yanyana gelmem" dediğinde milliyetçi-ülkücü maskesi bile takıp saldırıya geçen şuursuzlar, şu çocuğun fotoğrafına bakın da, hadi çıkıp yine MHP'yi suçlayın!

AKP koalisyon kurmayı teklif etmese de, koalisyon kurma hali olursa diye ortaya 4 ilke koyan ve bu ilkelerden birisi "PKK açılımı tamamen sonlandırılsın, hainler hesap versin" olan MHP'ye her türlü saldırıyı yapanlar, bu çocuğun bakışlarıyla kahrolun!

İşte bu duruşundan dolayı sürekli suçlanan MHP Lideri Devlet Bahçeli şimdi herkese "Her gün şehit haberi alıyoruz. Peki çocukları ağlayan bir ülkenin hayat damarlarının kuruduğunu biliyoruz mu?" diye soruyor.

AKP, CHP, HDP hadi bu soruya cevap ver?

İmralı'nın, Kandil'in ağzına bakarak hayat damarlarımızı kurutanlar nasıl cevap versin ki?

Şehitlerin hakkını, hukukunu koruma adına en şerefli ve şanlı duruşu MHP Lideri Devlet Bahçeli göstermiştir. 3-5 koltuk uğruna onları asla satmamış ve satma eğilimi göstermemiştir.

Bu ağlayan şehit yavrularına "Ağlama yavrum, bırak seni bu hale getirenler ömür boyu ağlasın. Sil gözyaşlarını, senin hesabını soracaklar yanındadır." diye seslenen yine tek o olmuştur.

AKP mi? O yine ağzında "Özerklik, federasyon" gevelemeye, teröristbaşı Öcalan'ı övmeye devam ediyor.

CHP mi? O yine HDP ile el ele yürümeye devam ediyor.

Şehide, gaziye yine sahip çıkan MHP, yine onları gönlünde yücelten MHP Lideri Devlet Bahçeli…

"Ağlayan şehit çocukları artık olmasın" diyenler, Türkiye'deki ihanet oyununu görmelidir. AKP'nin, CHP'nin, HDP'nin PKK ortak noktasında buluşmalarını iyi tahlil etmelidir.

"1 Kasım sonrası artık şehit gelmeyecek" diyen gafillere Türk milletinin haddini bildirecek sözü de olmalıdır.

Her ilde şehit tabutları, her ilde ağlayan şehit çocukları…

Şimdi sormazsan, bunun hesabını ne zaman soracaksın ey Türk milleti?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.