Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Ahmet Kutalmış'a hafıza hatırlatması, vefa ve edep çağrısı!

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in milyonlarca evladı vardır. MHP de Başbuğ Türkeş’in milyonlarca evladına bıraktığı en büyük miraslardan birisidir. En acı olan da seçimlerde PKK’nın büyük partisi haline gelen CHP’nin başarısı için çalışmış, CHP’nin adaylarını destekleyip, ona oy vermiş olan Ahmet Kutalmış’ın, MHP’yi Başbuğ Türkeş’e ihanetle suçlamasıdır.

Türk siyasetinde “Babalar ve Oğulları” diye bir tanım yerleşmiştir. İsmet İnönü’nün oğlu, Adnan Menderes’in oğlu, Turgut Özal’ın oğlu, Necmettin Erbakan’ın oğlu, Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğulları ve daha birçok devlet adamı ve siyasetçinin oğlu kimi siyasi parti genel başkanı olarak, kimi milletvekili olarak, kimi siyasi projelerde yer alarak bu alanda var olmuşlardır. Ama bunlardan kimi, babalarının isminin ağırlığını taşıyamamış, kimi babalarına yakışmayan davranışlarla adından söz ettirmiş, kimi de babasının isminin arkasına sığınarak yanlış işlere bulaşmıştır.

Maalesef Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğulları da bu tarif içinde bizleri üzen olmuştur. Siyasi tercihleri, MHP’ye karşı vefasızlıkları, yaşantıları, siyasi söylemleri incitici olmuştur. Geçmişte Tuğrul Türkeş ile ilgili çok yazı yazdım. O şimdi AK Parti milletvekili olmasına rağmen ortalıkta pek görünmeyi tercih etmiyor. MHP’ye yönelik geçmişte yapmış olduğu vefasızlıkları ve eleştiri adı altındaki hakaretlerini pek gerçekleştirmiyor. Ama yarınlarda ne yapar orası bilinmez.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in diğer oğlu Ahmet Kutalmış ise siyasete AKP’de başladı, en son yerel seçim çalışmasını ise CHP için yaptı. MHP’nin vefa adına yaptığı hiçbir davete dönüp bakmadı.

Şimdi böyle birisi çıkmış Babalar Günü’nde “Senin gücünle babalık yapıp, kendini baba sananlar var. Sana ihanet ve hakaret edenleri, MHP genel merkezinde oturtanlar var. Senin sayende hüküm giyip utanmadan bize meydan okuyanlar var. Merak etme babaların babası. Ardında korkunç bir intikam alacaklar var” mesajını paylaşarak hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor, hem de tehdit ediyor. Ahmet Kutalmış’ın utanması olsa, gerçekten kendisi adına utanılacak mesaj olmuştur bu…

Aynı terbiyesizliği, Ozan Arif’in cenaze töreninde “Bugün MHP yönetiminde bulunan bir kısım köpek gibi hiçbir zaman ihanet etmedi” şeklindeki konuşmasıyla da yapmıştı.

Ne MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, ne de MHP’nin herhangi bir yöneticisinin Türkeş ailesinin bir ferdini incitecek bir tane davranışı bugüne kadar olmamışken, bazı aile fertlerinin MHP’ye yaptığı vefasızlığın izahı gerçekten zordur. Sayın Devlet Bahçeli, gerek kamuoyu önünde, gerekse özel sohbetlerinde Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in aile fertlerinden bahsederken o kadar ölçülü, o kadar nezaketli cümleler kullanır ki, bu gibi vefasızlıkları, seviyesizlikleri görünce insan ne diyeceğini bilemiyor.

Öncelikle şunu başta Ahmet Kutalmış olmak üzere herkes bilmeli…

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in milyonlarca evladı vardır. MHP de Başbuğ Türkeş’in milyonlarca evladına bıraktığı en büyük miraslardan birisidir.

En acı olan da seçimlerde PKK’nın büyük partisi haline gelen CHP’nin başarısı için çalışmış, CHP’nin adaylarını destekleyip, ona oy vermiş olan Ahmet Kutalmış’ın, MHP’yi Başbuğ Türkeş’e ihanetle suçlamasıdır.

MHP ne yapmıştır da Başbuğ Türkeş’e ihanet etmiştir?

MHP, AKP ile Cumhur İttifakı kurduğu için mi ihanet etmiştir?

Konu eğer AKP ile yan yana gelmek ise kendisine çok şey hatırlatır ve utanmasını bekleriz. Ama sözlerinden anlaşılacağı üzere Ahmet Kutalmış’ın utanması yoktur.

Ahmet Kutalmış, AKP’den ne zaman milletvekili olmuştur?

2011 yılı değil mi?

O tarihler AKP ve MHP’nin birbirine çok sert eleştiriler yaptığı günlerdi. AKP’nin Habur’u, Oslo’yu gerçekleştirdiği, PKK açılımı yaptığı ve MHP’nin tüm bunlara şiddetle karşı çıktığı günlerde, Ahmet Kutalmış buna rağmen AKP’den milletvekili olmuştu. Ahmet Kutalmış’ın bugün ihanetten falan bahsettiğine bakmayın, MHP hangi noktada ise o tam tersini yapmayı bir yaşam tarzı haline getirmiştir.

MHP’ye davet edildiğinde sanki geldin de milletvekili yapılmadığın için mi AKP’ye geçtin ve AKP’nin Türk milliyetçileri, Ülkücüler tarafından en ağır eleştirildiği bir dönem gidip milletvekili oldun?

O dönem Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hangi fikir ve düşünce çizgisi hayat buluyordu da AKP’ye geçmiştin Ahmet Kutalmış?

İşin en tuhaf tarafı ise CHP şimdi PKK’nın büyük partisi, HDP’nin can yoldaşı olmuşken CHP’ye geçiyor ve yine MHP’yi eleştiriyorsun.

Oysa AKP-MHP arasında 15 Temmuz sonrası kurulan Cumhur İttifakı’nda Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hakkının teslim edildiği, onun fikir ve düşünce çizgisine uygun bir atmosfer oluşturulmuştur. PKK terör örgütünün en üst düzey yöneticilerinin 16 Nisan referandum zamanı söylediği şu sözler aklıma geliyor:

Dolasıyla geriye dönük çok güçlü bir değişiklik AKP-Erdoğan ile beraber MHP ortaklığıyla oluşuyor. Aslında olan bir nevi Alparslan Türkeş’in “Biz içeride, fikirlerimiz iktidardır” öngörüsünün pratikleşmesi oluyor. Yani artık MHP dediğimiz o faşist, Ülkücü, ırkçı milliyetçi zihniyet Anayasalaşarak devletleşiyor.”

Türkiye’nin düşmanı olan bir terör örgütü bunları söylüyor. Ahmet Kutalmış ise MHP’yi ihanetle suçluyor. MHP, PKK terör örgütüne kan kusturan iradeyi oluşturarak ve o iradeye en büyük desteği vererek mi ihanet etmiş oluyor?

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Kıbrıs’ta doğduğu ve 8 yaşına kadar yaşadığı evi TİKA’ya verdiği talimatla restore ettiren, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğum gününü MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi telefonla arayarak kutlayan, ölüm yıl dönümünde anma mesajı yayınlayan, mezarına gidip dua eden ve yıllardır Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e atılan “Adnan Menderes’i Türkeş astırdı” iftirasını konuşmasındaki “Sürgüne gönderildiği Hindistan’dan idam kararlarının hukuki ve meşru olmadığını belirterek trajediyi engellemek için çırpınan merhum Alparslan Türkeş’i de rahmetle yâd ediyoruz” sözleriyle ortadan kaldıran MHP’nin Cumhur İttifakı ortağı olan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile senin AKP milletvekili olduğun dönemi bir kıyasla bakalım Ahmet Kutalmış, ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor?

MHP’nin Başbuğ Türkeş’e ihanet ettiği bir tane örnek gösterebilir misin?

Son 4 yılda öldürülen 16 bine yakın terörist manzarası mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Türk dünyası konsey toplantılarının yapılması mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Kıbrıs’taki gelişmelere artık milli duruş ve tavırla yaklaşmak mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Barzani’nin bağımsızlık yolundaki referandum çabasını engelleyip, Kerkük’te Türkmen bayraklarının yeniden dalgalanmasını sağlamak mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Türk devlet yapısının milli refleks kuşanan valilerle, emniyet müdürleriyle, kaymakamlarla şekillenmesi mi Başbuğ Türkeş’e ihanet?

4600 YPG’li teröristin ortadan kaldırıldığı Afrin Operasyonu’ndan dönen özel harekât mensuplarının üniformalı binlerce polis tarafından emniyet binası önünde milli sembolümüz Bozkurt işaretiyle karşılanması mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Terör örgütü PKK’ya hizmet eden HDP’li belediyelere kayyum atanması, bölücülük yapan HDP milletvekillerinin, belediye başkanlarının tutuklanması mı Başbuğ Türkeş’e ihanet?

Allah aşkına ve babanız Başbuğ Türkeş hatrına söyle Ahmet Kutalmış, Başbuğ Türkeş’i işaret ederek “sana ihanet ve hakaret edenler” diyerek attığın mesaj neyin nesidir?

Kim ne yapmış da ihanet etmiş, kim ne söylemiş de hakaret etmiş?

BBP’den dönüp, tekrar yuvası MHP’de siyaset ve hizmet yapanları işaret ediyorsan, Başbuğ Türkeş zamanı Beypazarı MÇP(MHP) İlçe Başkanı iken istifa edip BBP’ye geçen, şimdi de HDP Eş Başkanı Sezai Temelli’nin “Ankara’da Mansur Yavaş seçilirse bizim sayemizde seçildiğini bilecek” dediği bir atmosferde, CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş’a niçin destek olup, CHP’ye oy verdin?

Kıymetli anneniz Seval Hanım, Başbuğ Türkeş’in vefatından hemen iki yıl sonraki 1999 seçimlerinde Başbuğ Türkeş’e 1992 yılında “Amerikancı, İsrailci, kâfir, ihaleci, menfaatçi, fikir endişesi, siyaset ahlâkı kalmamış, fırsatçı, dayatmacı” suçlamalarını yapmış bir yapı olan BBP’den milletvekili adayı olmadı mı?

PKK’nın büyük partisi haline gelmiş CHP’den aday olan Mansur Yavaş’a sesin çıkmayacak ve destekleyeceksin, sırf MHP’ye zarar verebilmek adına BBP’den milletvekili adayı olan annenize sesiniz çıkmayacak, sırf MHP’ye zarar verebilmek adına 2011 yılında sen AKP’den milletvekili olacaksın ama Başbuğ Türkeş’e ihanet ve hakaretle MHP’yi suçlayacaksın…

Bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir ahlaki duruştur Ahmet Kutalmış?

40 siyasi kapı gezen Mansur Yavaş’ın peşinden CHP’ye gideceksin ama ‘’Benim hayatım dümdüz bir ülkücü çizgidir, zigzag yoktur ki renkli olsun” diyen, “Bilmiyorlardı ki, ömrümü verdiğim, 47 yılının her zerresinde bulunmaktan şeref ve onur duyduğum davamı dünyevi hiçbir menfaate değişmem, değişmedim. Çünkü ben, Merhum Başbuğumuzun hayat boyu yanında durmuş, feyzini Türk-İslam’ın ruhundan alan; kapı kapı siyasi gezintiye çıkmaktansa paşa paşa ölmeyi göze alacak inanmış bir Ülkücüyüm. Kim nasılsa çevresini de öyle görür. Dünya başıma yıkılsa, aç kalıp muhtaç düşsem; yine namerde el açmam, yine de bu davadan dönmem, bu emanete leke sürdürmem. Allah’tan korkar, Yusuf yüzlülerden utanırım” diyen Lider Devlet Bahçeli’ye yönelik hezeyan dolu, şizofrenik açıklamalar yapacaksın…

Biz, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in oğluna böyle bir yazıyı yazmaktan utanıyoruz ama sen seviyesiz bir üslupla MHP’ye hakaret etmekten, iftira atmaktan utanmıyorsun…

Ahmet Kutalmış, bir daha bayramlık ağzını açacak olursan, bize 2011 yılında niçin AKP’den milletvekili olduğunu ve son seçimlerde desteklediğin CHP’nin PKK, HDP, Demirtaş, YPG, PYD, DHKP-C, FETÖ aşkına dair bir yorum yap bakalım da niyetin, amacın nedir her şeyi tüm çıplaklığıyla öğrenelim…

Bu üslup, bu seviye Başbuğ Türkeş’in soyadını taşıyan birine yakışmıyor…

Ahmet Kutalmış önce sen kimlerle hareket ettiğine, kiminle düşüp kalktığına bakacaksın ve ondan sonra MHP hakkında ahkâm kesmeye kalkacaksın…

Türkeş ailesinin hiçbir ferdini incitecek bir tane davranışı olmamış MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye karşı adap, edep dairesi içinde muhatap olmak, Türkeş ailesinin fertlerine yakışacak olandır.

MHP’de Alparslan Türkeş’e ihanet ve hakaret edecek bulamazsın ama şimdi başarısı için çalıştığın CHP’de Türk milletinin milli ve manevi değerlerine ihanet edecek kocaman bir kadro bulabilirsin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.