Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

ANDIMIZDAN DİNGONUN AHIRINDAKİLER RAHATSIZ OLUR!

"Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk!

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!"

Türk'ün vatanında, Türk çocuklarının bu andı okumasından kim rahatsız olur?

Bölücü olan, Türk olmayan ve azınlıklara şirinlik peşinde koşanlar rahatsız olur elbette… AKP bu profile uygun olanları mutlu etmek için Türk çocuklarının her sabah okullarda okuduğu bu andımızı okullardan kaldırmıştı. PKK açılımı yaptığı günlerdi ve yaptıkları sadece PKK'lıları mutlu ediyordu.

15 Temmuz darbe girişimi öncesi yaptıkları hataları gördüklerini ve PKK açılımını bitirdiklerini ifade etmişlerdi. "Türk milleti, Türk" dememek için büyük özen gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra "Türk milleti" ifadesini sık sık kullanması ve "Çılgın Türkler" deme noktasına gelmesi oldukça olumlu gelişmedir. Ve bu çizgi korunmalıdır. "Çılgın Türkler diyorlar ya, bu millet imanlı çılgın Türkler" dediğinde Türk milletinin Cumhurbaşkanı olarak doğru tanımlamada bulunmuş ve bunun kimseye bir zararı olmadığı görülmüş ve Türk milleti bu noktaya gelinmesinden oldukça memnun olmuştur.

AKP iktidarı da artık andımızı kaldırmanın hatasını da görmeli ve milli şuuru olmayan nesilleri yetiştirmenin bu ülkenin yokoluşuna kadar götüreceğini anlamalıdırlar.

Doğruluktan, çalışkanlıktan, küçükleri korumaktan, büyükleri saymaktan, yurdunu, milletini çok sevmekten bahseden ve haykıran bir çocuk bu ülkenin sigortası olur. Öğrenci andından rahatsızlık duymak gerçekten, rahatsızlık duyan için büyük bir psikolojik hastalığın belirtisidir.

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de psikolojik rahatsızlığını ortaya koyan bir okul müdürü öğrencilerin andımızı okumasına gösterdiği dengesiz tepkisiyle ortaya çıkmıştır.

Andımızı okuyan çocuklara "Kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz. Talimat mı aldın? Dingo'nun ahırı mı burası? Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz" diye bağırıyor, onları fırçalıyor. Kendisini az daha tutmasa neredeyse öğrencilere tekme-tokat dalacak kadar kendinden geçmişti. Beyni "Dingonun Ahırı" olmuş müdürün öğrenci andından bu kadar rahatsız olmasının sebebi ne olabilir ki?

Bu müdürün sosyal medya sayfalarını incelediğimizde AKP'ye yakın memur sendikası olduğu anlaşılmaktadır. Etkilenmesi sanırım oradan kaynaklanmaktadır.

AKP milletvekili Ahmet Gündoğdu Memur Sen Başkanı iken AKP iktidarına 35 maddelik rapor sunmuş, okullarda her sabah okutulan Öğrenci Andı'nın kaldırılmasını önermişti. İşte öğrencilere "Dingonun Ahırı" tepkisini gösteren müdürde bu sendikanın üyesidir.

Beyni "Dingonun Ahırı" olmuş bu müdüre ilk ve tek tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli olmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli "Söz konusu müdür kendisini ahırda hissedebilir, bence mahsur yoktur. Ancak çocuklarımız okuldadır, Andımızı Türkçe okumak istemektedir. İzmir Karşıyaka'da işgüzar ve densiz bir okul müdürü çıkmış Andımızı okuyan çocuklara, dingonun ahırı mı burası diyor? Soruya bakar mısınız?" şeklinde tepkisini göstermiştir.

"Yenikapı ruhu" diyen AKP, öğrenci andını kaldırma yanlışından da dönmeli ve "Dingonun Ahırı" gibi okul müdürlüğü yapanlara çeki-düzen vermelidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsettiği gibi  "Bu millet imanlı çılgın Türkler" yetiştirmek istiyorsak, öncelik olarak AKP kaldırdığı öğrenci andını tekrar yürürlüğe koymalıdır. Buna da Cumhurbaşkanı kaldırdığı gibi, tekrar koydurarak ön ayak olmalıdır.

Bu milletin Türklüğü silinmeye çalışılırsa, bu milletin başı beladan kurtulmaz.

Onun için Türk çocukları Türklük duygusuyla yetişmelidir. Öyle yetişmeli ki, tehlikeler karşısında "imanlı çılgın Türkler" duruşunu her daim gösterebilmelidir. AKP daha bunu anlamadıysa, ne zaman anlayacaktır?

NOT: Geçmişte Taksim'de bir ahır varmış, o ahırı Dingo adlı bir rum vatandaş işletirmiş. Gün boyu bir sürü atın girip çıkmasından dolayı dilimizdeki "Burası Dingo' nun ahırı mı giren çıkan belli değil '' sözünün buradan geldiği söyleniyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.