Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Atatürk’ün Mirasını HDP İle Yiyen Mirasyedi CHP!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilmesi gerektiğini söylediği günden itibaren, CHP’li yetkililerin ağzında “Atatürk’ün mirası” geçen cümlelerde büyük artış var. Bu CHP’liler mirası sadece İş Bankası hisseleri üzerinden tartışma çıkınca akıl ediyorlar.

Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası CHP ne halde, gerçekten bırakılan miras Atatürk’ün ülkü, fikir ve mücadeleleriyle aynı çizgide mi gidiyor?

İş Bankası’ndaki CHP hisseleri söz konusu olunca “Atatürk’ün mirasına dokundurtmayız. Gerekirse direniriz” diyen CHP’liler bugün Atatürk’ün partisini, pkk ve hdp’nin çizgisine getirerek mi mirasa sahip çıkıyor?

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini kurdu ve Türk milletine miras bıraktı. Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya çalışan, bölmeye çalışan hdp-pkk niçin mevcut CHP’nin en büyük yoldaşı oldu?

Namuslu, şerefli bir tane CHP’li yönetici yok mu Atatürk’ün mirasını bu noktada sorgulayacak ve buna yönelik tavır alacak?

Bu partide CHP Genel Başkan Yardımcılığı yapan adamlar, pkk’nın siyasi taşeronuna nasıl sahip çıktığını “HDP’nin barajı aşması için ailece oy verdik” sözleriyle göstermişti. CHP’li bazı Belediye Başkanları “hdp barajı aştı” diye halka şükür pilavı ve ayran dağıttı. CHP’nin milletvekilleri hdp’ye oy verme çağrısı yaptı. CHP’nin tamamına yakın milletvekili, terör örgütü pkk’ya her daim yardım ve yaltaklık eden Selahattin Demirtaş’a sahip çıktı.

CHP bunları yaparken hiç Atatürk’ün mirasını akıl edemiyor ama söz konusu İş Bankası hisseleri olunca “varis” kesiliyor.

CHP’nin başındaki Kemal Kılıçdaroğlu’nun hdp-pkk söz konusu olunca sahip çıkmadığı bir konu gösterebilecek var mıdır?

Terör örgütü pkk’nın televizyonu, gazetesi kapanınca koştura koştura sahip çıkmaya giden bu Kemal Kılıçdaroğlu değil midir?

Terör örgütü pkk’ya hizmet eden hdp’li belediyelere kayyum atanınca “demokrasi, özgürlük”naraları atan kişi aynı Kemal Kılıçdaroğlu değil midir?

Terör örgütü pkk’ya hizmet eden, hdp’li sözde milletvekilleri tutuklanınca canından parça kopmuş gibi davranan bu Kemal Kılıçdaroğlu değil midir?

Terör örgütü pkk’ya hizmet eden hdp’ye barajı aştırmak için CHP’nin tüm unsurlarını seferber eden bu Kemal Kılıçdaroğlu değil midir?

Terör örgütü pkk’ya ve hdp’ye olan sevdasını tüm Türkiye’nin öğrendiği bayanı CHP İstanbul İl Başkanı olarak atayan bu Kemal Kılıçdaroğlu değil midir?

Terör örgütü pkk’ya yönelik düzenlenen ve 4600 teröristin öldürüldüğü Afrin operasyonuna parti politikası olarak topyekûn karşı çıkmayı organize eden bu Kemal Kılıçdaroğlu değil midir?

Terörist cenazelerinde ağıtlar yakan kişileri CHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili yapan bu Kemal Kılıçdaroğlu değil midir?

Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya çalışanlara bu derecede sahip çıkan CHP daha hangi yüzle “Atatürk’ün mirası” nutukları atabilmektedir.

Atatürk’ten miras kalan bir siyasi partiyi, terör örgütlerinin sözcüsü haline getiren Kemal Kılıçdaroğlu ve kadrosunun elinden sadece İş Bankası hisselerini almak yetmez. Kanun çıkarıp CHP’nin tüm binalarından Atatürk’ün resimlerini toplatmak ve CHP’nin Atatürk ismini kullanmasını hukuken yasaklatmak en doğru olanıdır.

CHP her ne kadar “Direniriz” dese de, Cumhurbaşkanı Erdoğan İş Bankası’ndaki CHP hisseleri konusunda “Biz bu konuyu Meclis’e getiriyoruz. MHP de destekleyeceğini açıkladı. İnşallah Meclis’ten bunu çıkaracağız ve bu hisselerin Türkiye Cumhuriyeti devletinin hazinesine girmesini sağlayacağız” açıklamasını yaptı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli de “19 Eylül 2018 tarihinde partimizi takip eden gazeteci arkadaşlarımızla bir yemek vesilesiyle bir araya gelmiştik. Bu kapsamda İş Bankası ile ilgili yapılan tartışmalar üzerine de görüşlerimizi açık seçik ifade etmiştik. Demiştim ki, CHP’nin Atatürk’ün mirası diye nitelendirilen payını Türk milletine iade etmesi gerekir, Atatürk’ün gerçek varisi Türk milletidir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı açıklama doğrultusunda, şayet İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk Milleti’ne devri hususunda bir kanun teklifi Meclis’e gelirse biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz. Tekrardan ifade ediyorum; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk Milleti’dir.” sözleriyle bu konuda tam destek olacağını ifade etmiştir.

Mevcut “CHP” ile “Atatürk’ün miraslarını” yanyana getirmenin Atatürk’ün ruhuna yapılmış en büyük hakaret olacağını artık herkesin anlaması gerekmektedir. Mevcut CHP artık Türkiye Cumhuriyetini yıkmak isteyen terör örgütlerinin sözcüsüdür, yuvasıdır, hayat kaynağıdır.

CHP, İş Bankası hisseleri için ağıt yakmak yerine, terör örgütü pkk’nın uyuşturucu ticaretinden kazandıklarından kendine hisse alma konusunda anlaşma yapmalıdır. Terör örgütü pkk kendine bu kadar sahip çıkan CHP’ye elbette bu manada sıcak bakacak ve CHP’ye bütçe ayıracaktır.

Türklüğün sönmeyen güneşi, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar öncesinden söylediği şu sözler ve diyalog, bugün Atatürk’ün şüphesini haklı çıkarmamış mıdır?

”CHP Genel Sekreteri Recep Peker’in CHP ile ilgili bir vesikayı Atatürk’e imzalatmaya getirdiğinde Atatürk vesika üzerine;

-‘Partim…’
Sözünü yazınca, Rahmetli Recep Peker:

-‘Paşam niçin Cumhuriyet Halk Partisi yazmıyorsunuz?’ diye sormuştu. Atatürk şu cevabı vermişti:

– ‘Ne bileyim sonuna kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nin benim partim olarak kalacağını?”’(1935)

 

Evet, CHP artık Atatürk’ün değil, pkk’nın, hdp’nin, fetö’nün, dhkp-c’nin CHP’si olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, mevcut CHP ile Atatürk’ün tüm bağlarını koparmalı ve Atatürk’ün ülkü ve miraslarını, bu terör örgütlerinin hayat kaynağı haline gelmiş CHP’nin elinden kurtarmalıdır.

Bunu yapabilmek için de Türk devletini yönetenlerin Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu, Mustafa Armağan gibilerden uzak durması da bir elzemdir. Yoksa bir doğru adına, diğer doğrular terk edilirse o zaman tartışmalar çok farklı noktalara çekilir. Terör örgütlerinin sözcüsü ve yuvası CHP’ye de bu konuda hiçbir malzeme vermemek lazımdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR