Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

AYLAR SONRA BENİ HAKLI ÇIKARAN NİHAT GENÇ!

9 ay önce "NİHAT GENÇ'İN ZEHİRLİ BALIK TARİFİ VE YENİ PARTİ DUYURUSU!" başlıklı bir yazı yazmıştım. Nihat Genç beni 9 ay sonra her yönüyle haklı çıkardı. Zaten yazımın içindeki hiçbir tespiti inkâr etmemiş ve cevapta vermemişti. Bu yazımdan aylar sonra sadece bir kadının ahlaksız yazılarına tepki gösterdiğim için, o da bana sosyal medya hesabından hakaret ederek ve o kadını savunarak tepki göstermişti. Onun bu tepkisine "Oda Tv ve Demirci'nin İti" başlıklı yazımla cevap vermiştim. Aylar geçti Oda Tv'nin sahibi Soner Yalçın'dan beklenen cevabı alamadım. Çünkü ona bazı sorular sormuştum.

Nihat Genç, Oda Tv'de geçtiğimiz gün şunları yazdı:

"Ben de yeni kurulacak milli merkez partiyle flört aşamasındayım, fena bakışıyoruz. Hatta pastanede limonata kuru pasta oturup 'niyetin ciddi mi' diye birbirimize sormaya başladık. Şüphesiz bir aşk evliliği değil Türk milletinin arayışı gibi benim de şimdilik niyetim bir 'mantık evliliği'. Türkiye'nin kilitlenmiş siyasetini açacak tek anahtar milli merkez partidir ve akıl sağlığı ve gücü kuvveti yerinde her memleket evladı bu 'cici partinin' bir ucundan tutmalı, düşüncesindeyim. Mesela, ortalıkta dönen imaları kendi adıma savmak için de peşin peşin söyleyeyim, en ufak bir FETÖ sineği şüphesinde, bu çorbayı Meral Akşener'in kafasından aşağı dökmek de vatan ve namus borcumuzdur."

***

FETÖ'cü Nazlı Ilıcak 1 Kasım sonrası Meral Akşener için "Akşener Başkan, MHP şampiyon" diyor ve "Meral Akşener hiç tereddüt etme çık ortaya" diye devam ediyordu.

FETÖ'cü Önder Aytaç Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi "DUAMDIR; ALLAH'IM BU HANIMEFENDİYE CUMHURBAŞKANLIĞINI NASİP ET. ÇÜNKÜ O ÇOK İÇİMİZDEN BİRİ. NE DERSİNİZ?" diyordu. 

Nazlı Ilıcak FETÖ'den tutuklu, Önder Aytaç firarda… 

Ama onların misyonunu şimdi Nihat Genç sürdürecek… 

Meral Akşener tereddüt etmeden parti kuruyor, peşinden koşan Nihat Genç… 

Mantık Evliliği yapacakmış… 

Doğu Perinçek bu evliliği kesin kıskanacaktır.

9 ay önce neler yazmışım tekrar hatırlayarak, nasıl haklı çıktığımı görelim mi?

***

NİHAT GENÇ'İN ZEHİRLİ BALIK TARİFİ VE YENİ PARTİ DUYURUSU!

"Yepyeni bir merkez parti geliyor, bu olağanüstü dönemde devlet bekası etrafında bütünleşmiş sağ ve sol demeyen ancak sağı ve solu bünyesinde bulunduran bir büyük partinin düşünsel hazırlıkları çoktan bitti bile…" Bu bilgiyi Oda Tv'deki yazısında veren kişi Nihat Genç…

"Hazırlıkları çoktan bitti bile…" ifadesi gelişmeleri çok net bilen birisi olduğunu göstermektedir. Doğu Perinçek'in gazetesinde yazan, onun televizyonunda programlar yapan Nihat Genç'in yeni parti kurulmasını bu şekilde tarif etmesi önemlidir.

Nihat Genç'in son dönemlerde kimlerle istişare ettiğini bildiğim için bu partiyi kimlerin kuracağını da tahmin edebiliyorum. Bu parti MHP'den ihraç edilenler tarafından kurulacak, daha doğrusu 15 Temmuz öncesi FETÖ'nün yargı düzeninde MHP'yi ele geçiremeyenlerin bir macerası olacak. AKP'den, CHP'den oradan, şuradan, buradan da takviyeler elbette olacak. Ama niye bu kadar acele ediyorlar, keşke önce başlayan FETÖ çatı davalarının, Bylock yazışma ve organizelerin içeriğini görselerdi!

MHP'den ihraç edilenler, 15 Temmuz öncesi direkt Fethullah Gülen'den talimatla çalışan hâkim ve savcı bulamayacaklarını ve buna bağlı olarak da yargı kararıyla MHP'ye dönemeyeceklerini çok iyi biliyorlar. FETÖ sermayesi de görünürde etraflarından çekildi. Kimi tutuklu kimi firarda… Yurt dışından fişeklemeye devam ediyorlar mı onu da önümüzdeki günlerde anlarız.

Tüm FETÖ mensuplarının desteklediği, darbeyi bizzat sosyal medya hesaplarından daha önce duyuranların ısrarla isteği kişi, yine her gittiği yerde "Yurtta Sulhhhh, Cihanda Sulhhh" diye bağıracak mı merakla bekliyoruz. Çünkü önümüzdeki günlerde yine piyasaya çıkıyorlar. Aylarca gittiği her ilde ısrarla 15 Temmuz darbe girişimcilerinin de adı olan ifadeleri kullananlara "Gel bakalım, sen aylardır darbe konseyinin adını niçin zikredip durdun?" diye soran henüz çıkmadı.

AKP iktidarının ısrarla FETÖ'nün siyasi ayağını saklaması da FETÖ mücadelesindeki ilginçliği göstermektedir. Hesap vermesi gerekenler, şimdi siyaset pazarında yine arz-ı endam edecekler…

"Biz MHP'de sonuna kadar mücadele ettik, MHP'de kalmak için çok çabaladık ama önümüze yargı duvarı ördüler. O yüzden bizde parti kurmaya karar verdik" sürecini hafta sonu başlatıyorlar.

Şimdilik "MHP'den başka bir yere kovsalar da gitmeyiz" gibi tiyatro oynamaya devam ediyorlar. Sanırsın ki, gözlerini MHP Lideri Devlet Bahçeli gibi MHP'de açtılar ve MHP'de kapatacaklar. Oysa MHP, kapısından girdiği dördüncü parti olanların tiyatrosudur bu. DYP, ANAP, AKP kapısından geldiğini unutan bir hafıza kaybı vardır. "Biz başka partiye geçmeyiz, biz başka parti kurmayız" cümlelerini ancak ahmak kandırmak için kullanırlar.

Hele hele "Uzun süredir DYP'yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP'ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım "Katolik Nikâhı" gibi boşanması olmayan bir nikâhtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP'dir" sözünü sanırsın geçmişte merhum Süleyman Demirel söyledi.

Nihat Genç'in "parti kuruldu" diyerek duyurduğu ve tarif ettiği işte bunların hareketliliğidir.

Buraya kadar mesele yok da tek meselemiz ömrü cemaatle mücadele de geçmiş Nihat Genç'in bunlarla ne gibi istişaresi olur ki? Soru işaretimiz sadece budur.

"1980 öncesi Fethullah Gülen'in dinlerarası diyalog modeli uygulansaydı" cümleleri kuranlarla Nihat Genç'in ne işi olur?

"Hocaefendiyi bir gün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana" sözünün sahipleriyle Nihat Genç'in ne işi olur?

Fethullah Gülen'in "Onu koruyun. Sahip çıkın" dedikleriyle Nihat Genç'in ne işi olur?

Hiçbir yazısını kaçırmadığım, tüm kitaplarını okuduğum Nihat Genç'in, cemaati zehirli balık benzetmesiyle anlattığı yazısı da aklımdan çıkmayan mükemmel bir yazıydı. Cemaatin CHP, ANAP, DYP, BBP gibi partilere verdiği zararı anlatan Nihat Genç'in çok sevdiği bir kişi olan Sayın Devlet Bahçeli'nin cemaate karşı yıllardır verdiği mücadeleyi unutarak, kimlere akıl verdiğini şimdi sorguluyoruz. Hangi amaç ve neyin karşılığında?

Cemaati zehirli balığa benzetirken ne diyordu Nihat Genç: İskorpit'in amacı nedir, ama milli, yerel, anti-emperyalist, Anadolu çocuğu, bizden, temiz adamlar, samimi insanlar dediğimiz siyasi varlıkların içine girdiğinde, ortada bir anda, ruh, iklim, dava, inanç, hiçbir şey kalmıyor…

İşte bu yüzden MHP, MHP olarak, Nihat Genç'te Nihat Genç olarak kalmalıdır. Değişim zehiri kimseyi bozmamalıdır.

Yoksa dört parti kapısı görenler, beşinci partiye gitse ne olur, gitmese ne olur, parti kursalar ne olur, kurmasalar ne olur!

(30 Kasım 2016)

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.