Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Bak bak, YPG tiyatrosuna bak!

ABD terör örgütü YPG’ye tonlarca silah yardımı yaparken siz hiç Meral Akşener’e, Özgür Özel’e, Temel Karamollaoğlu’na mikrofon tutulup yorum alındığını gördünüz mü? Ya da bu partilerin bir eleştirisini? Türk devletinin, Zeytin Dalı Operasyonu yaparak Afrin’de 4600 YPG’li teröristi öldürdüğü operasyona bunlar karşı çıkmadı mı? Ölen her YPG’li teröristin elinde ABD silahı yok muydu? Madem bu kadar hassastınız da elinde ABD silahı olan YPG’li teröristlerin öldürülmemesi için niye Türk ordusunun önüne yattınız?

ABD koronavirüs salgını karşısında büyük bir felaket yaşıyor. 65 binin üzerinde ABD vatandaşı hayatını kaybetti. 1 milyonu aşkın ABD vatandaşına da koronavirüs bulaşmış durumdadır. ABD kendi içinde bu acıları yaşarken, salgın gün geçtikçe büyürken, alçaklık konusunda da asla geri adım atmamaktadır. Kendi ülkesindeki insanların hayatını kurtarma ve salgının büyüme hızını engelleme yerine hâlâ terör örgütlerine yardım yapma stratejisine devam ediyor.

Türk devleti dünyanın felaketle savaştığı bir dönemde, başta ABD olmak üzere 54 ülkeye tıbbi malzeme yardımında bulunarak insanlığa örnek teşkil edecek bir davranış sergilemiştir. Ama bu yardımlar insanlığı anlayanlarda anlam kazanmaktadır. Türkiye, ABD’ye insanlık adına yardımda bulunuyor; ABD de tutuyor terör örgütü YPG’ye yardımda bulunuyor. ABD’nin bu alçaklığı genetiğinde olduğu için düzeleceğine asla inanmıyorum. İnsanlık nedir bilmez, hukuk nedir bilmez, dostluk nedir bilmez… Varsa yoksa şeytanlıklarını tatmin edecek adımlar ve olaylar…

Hadi koronavirüs salgını olmadan önce terör örgütü YPG’ye silahlı yardımda bulunma alçaklığını yapıyordun da, 65 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybetmişken hâlâ nasıl terör örgütlerine yardımda bulunma alçaklığını sürdürüyorsun? Bize göre tuhaf gelen, elbette ABD’ye göre oldukça doğal olmaktadır. Sırf Orta Doğu bölgesindeki kan dökecek planları için terör örgütü YPG’yi yalayıp yutuyor ve maşa gibi kullanıyorlar.

Terör örgütü YPG’nin tüm silahlarını verip, o silahlardan çıkan kurşunlarla askerlerimiz şehit olduğunda Ankara’ya gelip “Şehitlerimiz var, başımız sağ olsun” diyerek Türkçe soytarılık yapan da bu Amerika’dır.

ABD güvenilmez, karaktersiz bir devlet olduğunu böyle bir zamanda bile gösterdi. Elbet bundan sonra da aynısını gösterecektir.

Sadece ABD değil, Irak’ın kuzeyindeki ABD ayakçısı Peşmergeler de aynı karaktersizliği göstermektedir. Türkiye bu şeref, haysiyet yoksunlarına da koronavirüs salgını sebebiyle tıbbi malzeme göndermiş ama onların da terör örgütüne gönderdiğini, YPG’nin başındaki Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin’in sosyal medya hesabından yaptığı “Koronavirüsü tespit etmek için tıbbi test talebimize derhal ve cömertçe yanıt veren Kürdistan Bölge Başkanı Neçirvan Barzani’ye teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum” şeklindeki paylaşımdan anlamıştık. Tarih boyunca bu peşmergelere güven olmayacağını hâlâ anlamadık. Bunlar Türk devletinin karşısında iki büklüm olur, arkanı döndüğünde hançeri saplar. ABD kendi gibi bu karaktersizleri bulmuş, parmağında oynatıyor. O yüzden Türkiye’nin bunlarla kuracağı her diyalog, ilişki “dikkat” odaklı olmalıdır.

Türkiye’nin de hem içeride koronavirüs salgınına karşı mücadele ederken, hem de Suriye’deki terör örgütü YPG’ye karşı mücadelesini sürdürmesi ve bu mücadeleyi gevşetmemesi şuurlu devlet olmanın yansımasıdır. Son bir ayda 200’e yakın YPG/PKK’lı teröristin öldürülmesi buna bir örnektir. Mücadele aynı kararlılıkla da devam ediyor. Türkiye’nin terörle mücadelesini sürdürürken ABD ve ayakçısı Peşmergelere de dikkat etmesi gerektiğini bu son yardım olayında bir kez daha anladık…

Geçtiğimiz hafta ABD’nin terör örgütü YPG’ye yaptığı tıbbi yardımla alakalı Fatih Portakal’ın sunduğu FOX TV haber programında çok ikiyüzlü sahneler vardı! CHP, İP, SP muhalefetine Fatih Portakal tarafından özel pas atıldığı belli olan konuşmalarda, ABD’ye giden yardım ve ABD’nin terör örgütü YPG’ye yaptığı yardım için Meral Akşener’e, Özgür Özel’e, Temel Karamollaoğlu’na özel mikrofon tutulmuş, onlar da ABD’nin alçaklığından ziyade Türkiye’nin yaptığı insani yardım üzerinden hükümete vurmaya çalışıyorlardı. ABD’nin yaptığı alçaklığa yorum yok, daha ziyade hükümete vurmak için bu durumu malzeme edinmişlerdi. ABD kanalı FOX’ta da olması gereken zaten bu değil mi?

ABD terör örgütü YPG’ye tonlarca silah yardımı yaparken siz hiç Meral Akşener’e, Özgür Özel’e, Temel Karamollaoğlu’na mikrofon tutulup yorum alındığını gördünüz mü? Ya da bu partilerin bir eleştirisini?

Türk devletinin, Zeytin Dalı Operasyonu yaparak Afrin’de 4600 YPG’li teröristi öldürdüğü operasyona bunlar karşı çıkmadı mı? Ölen her YPG’li teröristin elinde ABD silahı yok muydu? Madem bu kadar hassastınız da elinde ABD silahı olan YPG’li teröristlerin öldürülmemesi için niye Türk ordusunun önüne yattınız?

Kemal Kılıçdaroğlu “Afrin’e girilmesini doğru bulmuyorum” demedi mi? Tüm CHP’liler, YPGPYD terör örgütünü koruyan açıklamalar yapmadılar mı?

Temel Karamollaoğlu, operasyona “ABD, PYD ile diplomatik olarak görüşülmeli, Afrin’de katliam yapılmamalı” çağrısında bulunmadı mı?

Özde Heval, gerçekte çakma milliyetçi Meral Akşener’in parti sözcüsü Aytun Çıray, CHP ve HDP’den önce kameraların karşısına çıkıp “İYİ Parti olarak tek adam rejimi yaratacak Afrin savaş senaryolarına baştan sona karşıyız” demedi mi?

Özgür Özel isimli tipitip, ABD senin Genel Başkanın Kemal Kılıçdaroğlu’nun “YPG terör örgütü değil, vatanını koruyan oluşum” dediği terör örgütüne yardımda bulunmuş, niye üzülmüş gibi rol yapıyorsun?

Seçimlerden önce televizyon programında Didem Arslan Yılmaz “Suriye’nin kuzeyindeki Amerikan varlığı ve oradaki silahlı güçleri YPG’yi nasıl desteklediğini biliyoruz” dediğinde, “YPG bize mi saldıracak. Hayır efendim” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve “Sırtımızı YPG’ye, PYD’ye yaslıyoruz” diyen HDP ile seçim ittifakı yapmış Meral Akşener’le Temel Karamollaoğlu, bu üzülmüş rollerini lütfen bırakın…

Sadece bir operasyonda 4600 YPG’li öldürmüş irade, ABD’deki hasta kişilere insanlık olsun diye yardımda bulunmuş, alçak ABD de gitmiş terör örgütü YPG’ye yardımda bulunmuş… Siz burada ölen YPG’lilere üzülen, yardım gören YPG’lilere sevinen olmanız lazım.

Maskeniz yaptıklarınızı, sicilinizi kapatmaya yetmiyor. Rezilliklerinizi kapatmak için bence tulum giyin…

Hay Allah’ım, Zeytin Dalı Operasyonu’nda, Barış Pınarı Harekâtı’nda Türk ordusunun önüne “terör örgütü YPG zarar görmesin” diye yatan adamlar, ABD’nin YPG’ye yardımı üzerinden tiyatro oynuyor.

ABD’nin, Peşmerge’nin alçaklıkları görülüyor da sizinki görünmüyor mu sanıyorsunuz?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.