Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

BARZANİ'NİN ALÇAKLIKLARINA GÖZ YUMAN AKP

BARZANİ'NİN ALÇAKLIKLARINA GÖZ YUMAN AKP, BARZANİ'Yİ AKP'DEN KISKANAN CHP !

Barzani çapulcusu her zamanki sırtlan halini Kerkük'te yine gösterdi. 9'u Türkmen, 6'sı Arap 41 üyeden oluşan Irak Kerkük İl Meclisi'nde alçak bir karar aldırarak, Kerkük'ün resmi dairelerine sözde Kürdistan'ın paçavralarını astırdı. Barzani hayallerini gerçekleştirmek için her fırsatı değerlendiriyor.

Kerkük bu karardan sonra patlamaya hazır barut fıçısı gibidir. Gerginlikler artıyor, Türkmenlerin tepkisi gün geçtikçe büyüyor.

Barzani elbette Ankara'dan aldığı yüzle bunları yapmaktadır. Türkmen şehrine sözde Kürdistan paçavrası asabilme noktasına gelmesinin tek sebebi budur.

Barzani Türkiye'ye geldiğinde, paçavrasının çeşitli yerlere asılması demek, "sende bulunduğun yere asabilirsin" demek olmuştur.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Barzani'nin alçaklığını "Biz, burada bölgesel yönetimin yaptığı oylamayı doğru bulmuyoruz. Oylamadan önce de Neçirvan Barzani'ye Müsteşarımız Ümit Bey, telefon açarak, bu konudaki düşüncelerimizi paylaştı. Kendisinin söylediği, 'Artık oylama olur ama oylamadan 'evet' çıksa da biz bu bayrağı asmayı düşünmüyoruz'. O bölgenin etnik yapısını değiştirmek doğru olmaz. 'Oldu bitti'ye getirmek de hiç doğru olmaz. Tek taraflı adımların da bir faydası olmaz. Böylesine bir adımın Irak'ın geleceğine, istikrarına, güvenine de faydası olmaz. Bu atılan adımı desteklemiyoruz. Doğru bulmuyoruz. Sorumluluk içinde herkesin davranmasını istiyoruz. Yapılan bir yanlış olduğu zaman bizim bunu kabullenmemiz mümkün değil. Böyle yanlış adımları bizim desteklememiz veya doğru bulmamız mümkün değil" şeklinde değerlendirip, tepki gösteriyor da, aynı Mevlüt Çavuşoğlu Barzani Türkiye'ye geldiğinde İstanbul'a asılan paçavrası için de  "İlk defa da yapılan bir uygulama değildir. Bu olmasın görüşüne de görüş olarak saygı duyabiliriz. Bu konuyu başka yerlere çekmek ya biz ya onlar demek doğru değildir. Buradaki uygulama sıradan bir protokol uygulamasıdır. Herhangi kasıtlı birşey yoktur" yorumunu yapmıştı.

Sen Türkiye'de kararlı duruş göstermezsen, bu alçak kendi bölgesinde uygulama çekincesi yaşar mı?

O da çekinmeden Türkmen şehri olan Kerkük'e Kürdistan paçavraları asmaya başladı.

AKP medyası da şimdi "Çavuşoğlu'ndan Kerkük'teki Kürt Bayrağına sert tepki" manşetleri atıyor. Türkiye'deki yumuşak ve kabullenici tutum değil mi bugün Kerkük'e paçavra asılmasının sebebi?

AKP'nin bugüne kadar dış politikadaki başarısızlığı işte bu ve benzeri tutumları yüzündendir.

AKP hükümeti bir an önce Irak politikasını tekrar gözden geçirmelidir. Barzani Türkiye'nin sicili ortada düşmanıdır. Bu düşmanlığını temizleyecek hiçbir adım attığı da görülmemiştir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Ankara'da göndere çekilen paçavraya ses çıkarılmazsa Kerkük mevzi kaybeder. Ankara gerilerse Türkmeneli düşer, devrilir. Ankara'yla Kerkük'ün kaderi birdir. Siyasi hesaplar uğruna Türkmenler feda edilemez, Türkmeneli teslim edilemez, yok edilemez. Kerkük Türk'tür, Türk'ün öz yurdudur. Türkmeneli Türk milletinin cümle kapısıdır. Şayet kırılırsa Anadolu toprakları hepimize dar edilir. Söylemiştim demek istemiyorum; ama yine haklıyız, yine haklı çıktık. Kerkük Türkiye'nin Irak'taki soydaşı, gardaşı, kaderdaşı, her şeyidir. Türkmenleri savunmak Türkiye'yi savunmaktır. Artık bu tarihi ve jeopolitik gerçek görülmelidir. Kerkük ve Musul, Ankara ve İstanbul'dur. Darı unundan baklava, incir ağacından oklava, Barzani'den ise dost olmaz. Kanıt mı isteniyor, yalnızca tarihe bakalım, milli davranalım yeter. Kerkük'ün statüsü ile oynayanlar ateşle oynar. Türkmenlere infaz fermanı yazanlar 80 milyonu geçmek, yenmek, yerle yeksan etmek zorundadır. Herkes aklını başına alsın; Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır. Daha başka söze gerek var mıdır?" sözleri Türk devlet politikasına ışık olmalıdır.

Bu konuda bir sözümde "HAYIRCI" cepheye olacak… 

Barzani'nin alçaklığını Evet-Hayır üzerinden değerlendiren ve Barzani'nin alçaklığının hesabını bile MHP'den sormaya kalkan CHP'ye sözüm…

Barzani Türkiye geldiğinde asılan sözde Kürdistan paçavraları için bir tek kelime dahi kuramayan CHP!

Barzani'nin sözcüsünü ve heyetini CHP Genel Merkezi'nde konuk eden CHP!

Barzani'nin danışmanını konferansa getiren CHP !

" Barzani yalnızca AKP'yle görüşmesin, bizimle de görüşsün, Kürdistan bölgesiyle işbirliği istiyoruz" diyen Öztürk Yılmaz CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yapan CHP !

"HAYIR" cephesinin en büyük partisi CHP'nin Barzani ilişkisi bu şekilde iken, CHP'nin en büyük "Hayırcı" ortağı HDP Barzani ile çok yakınlık içinde iken, Anayasa Değişikliği üzerinden çıkan sonuçta ezilen yine kendileri olacaktır.

AKP'nin Barzani tutumu yanlıştır. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son sözlerinin ve tepkisinin takipçisi olarak Türkmenlere sahip çıkmalıdır.

Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek bizlerin görevidir.

Barzani'yi AKP'den kıskanan, "bizimle ol Barzani" mesajları gönderen CHP'nin referandum kurnazlıklarıyla bu milli davaya sahip çıkılmaz.

Takip edilmesi geren MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin uyarı ve tespitleridir.

Türkmenlere MHP Lideri Devlet Bahçeli'den başka sahip çıkan, ismini ağzına alan da maalesef yoktur. Barzani denen alçağın yaptıklarına tek tepki gösterende sadece odur.

Türkmenler hiçbir hesap için yalnız bırakılmamalıdır. Türklük her hesabın üstündedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.