Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

BAZILARINA HİÇBİR TEDAVİ ETKİ ETMİYOR!

TBMM Darbe Komisyonu'nda konuşan Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, darbe girişimi sırasında İstanbul'da yaşadıklarını anlattı ve konuşması içinde  "15 Temmuz gecesi sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan da dahil hiçbir bakanla görüşmem olmadı. 'Beni Devlet Bahçeli'ye sorun' diye bir beyanım olmadı" açıklamasını yaptı.

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar'ın bu açıklaması sonrası, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye muhalefet yaptığını sanan bazı ruh hastaları, bazı haber siteleri bu açıklamayı bile saldırı malzemesi olarak kullanmaya başladı.

Sanki MHP Lideri Devlet Bahçeli yahut MHP yönetiminden bir kişi çıkıp da, 15 Temmuz gecesine dair "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ve Orgeneral Ümit Dündar'ın " adının geçtiği bir senaryoyu yazmış ve Orgeneral Ümit Dündar'ın TBMM Darbe Komisyonu'nda yapmış olduğu açıklamayla birlikte açığa düşmüş gibi abuk sabuk yorumlarda bulunuyorlar…

Oysa darbe girişiminden 4 gün sonra gerçekleşen MHP Grup toplantısında gazetecilerin darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayıp İstanbul'a gelmesi konusunda 1'inci Orduya güvenmesi gerektiğini söylediği iddiasının sorulmasına MHP Lideri Devlet Bahçeli şu yanıtı vermişti: "Bunlar yalan haberlerdir. Bulundukları yerde haber yazma heveslerini sonucu. Bizim öyle talebimiz olmadı. Sayın başbakana uçaktan indikten 20-25 dakika sonra telefonla arayarak kalkışmanın kabul edilemez olduğunu ve Türkiye Cumhuriyetinin yanında olduğumuzu hükümetin faaliyetlerini destekleyeceğimizi ifade ettik. O sözümüz geçerli hala." 

***

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu açıklamasından 1 gün sonra Habertürk TV'de yayınlanan Karşıt Görüş programına telefonla bağlanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın'da "Biz 22.30 civarı genel merkezdeydik. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin o gece Cumhurbaşkanı ve 1. Ordu Komutanı ile bir görüşmesi olmadı." açıklamasını yapmıştı.

 

Hatta MHP Lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar'ın TBMM Darbe Komisyonu'ndaki konuşmasından 11 gün önce, MHP'yi takip eden medya mensuplarıyla yaptığı gündemi değerlendiren yemekli toplantıda bu konunun tekrar sorulması üzerine "Böyle bir olay olmadı. Benim o konulardan haberim yok, samimi söylüyorum." diyerek cevap vermişti.

Şehir efsanesi gibi yayılan ve konuşulan bu konu hakkında, darbe girişiminden hemen sonra ve geçtiğimiz haftalarda tekrar açıklama yapıldığı halde gözleri gören, kulakları duyan ama beyni bir türlü algılamayan saplantılı, takıntılı tiplere bu konuyla ilgili her gün bu tür açıklama mı yapılacaktı?

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar'ın açıklaması sonrası dalga geçen ve bu konu üzerinden kelime soytarılığı yapanlar, sizin beyninizin algılaması için bu mu yapılmalıydı?

Daha olayın hemen başında "Bunlar yalan haberlerdir. Bulundukları yerde haber yazma heveslerini sonucu." diyen bir lidere, bu kadar çirkefleşmeniz nasıl bir karakter ürünü olduğunuzu her daim sorgulatmayı sürdürecektir.

Olay gerçek olsa da saldırıyor, olay sahte olsa da saldırıyor. Yani burada niyet ne olursa olsun "MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldıralım" düşüncesidir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 15 Temmuz darbe girişimin yaşandığı akşam zaten ilk milli duruşu sergileyen olarak, devlet içindeki milliyetçi-ülkücü kadrolara olması gereken yol haritasını vermiş ve onları yönlendirmişti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, devlet adamlığı terbiyesinden dolayı zaten çıkıp da yaptığı hiçbir görüşmenin içeriğini muhatapları açıklamadığı sürece açıklamaz. Olmayan hiçbir hadiseyi de olmuş gibi anlatmaz. Neyse odur ölçüsü…

O yüzden MHP Lideri Devlet Bahçeli üzerinden haber üretenler, bu özellikler üzerinden konuları değerlendirmelidir. Aksi halde kendi karakterlerini sürekli bir şekilde yerde sürüklemeye devam edeceklerdir.

Gerçi, sebep ne olursa olsun "Biz Devlet Bahçeli'ye saldıralım" düşüncesinde olanlara da ne söylesek anlamsız ve zaman kaybıdır. Onlar üzerinde hiçbir tedavi etkili olmamaktadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.