Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Biji Meral'in ve Heval Akşener'in yüzsüzlüğü

Meral Akşener’in Salı konuşmalarına bakarsanız siyaset alanında değil, psikiyatri alanında değerlendirilmesi gereken bir klinik vaka haline geldiğini anlarsınız. Hangi gerzek konuşma metnini hazırlayıp Meral Akşener’in eline tutuşturuyorsa, bu kadının bu hale düşmesinin bir baş sorumlusu da odur. Her hafta yalancı, çirkef ve yüzsüz bir siyasetçi kadın profilini Türkiye’ye izlettiriyorlar. Meral Akşener’in yapısı da uygun olduğu için tencere kapağını bulmuş diyebiliriz.

Geçen hafta Meral Akşener’e “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır denir ya her başarısız iktidarın ardında bir Bahçeli vardır.” cümlesini kurdurdular. Cümledeki pespayeliğe bakar mısınız?

Kaşınıyorlar, sürtünüyorlar sonra Semih Hoca’dan “Kendi mabadı açıkta dururken, başkalarını ayıplaması; ahlaki düşüklük, insani eksikliktir!” cevabını da alınca “Vay kadına hakaret etti”, “MHP bel altından vurdu” diye ahlak maskesi kullanarak mağduru oynuyorlar.

Meral Akşener nasıl bir profil çiziyorsa zaten torunlarının kendine “Meral Dede”dediklerini de kendisi söylemişti. Kocasını milyonların önünde defalarca fırçalayan, azarlayan birinin “Bayan, kadın” sıfatlarıyla zırh oluşturmaya çalışması da zaten anlamsızdır. Bir kadının süsü edebidir. Ama gel gör ki, Meral Akşener'de bu süsü bulmak mümkün değildir. Meral Akşener’in konuşma metnini dediğim gibi hangi gerzek hazırlıyorsa bu hafta da “MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun.” cümlesini söyletti. Bu cümleyi yazanın, bu cümleyi okuyanın, bu cümleyi alkışlayanın fikir namusu ve şerefi var mıdır?

Yoktur ve olması da mümkün değildir. 5000 evladını silahlı sol, komünist, devrimci, bölücü teröre şehit vermiş bir davanın mensuplarına bu cümleyi kurabilmek için namussuz ve şerefsiz ötesi bir kimlik taşımak gerekiyor. Bugün sol, komünist, devrimci, bölücü çevrelerle ittifak ve işbirliği yapan parti Meral Akşener’in partisidir.

HDP İLE İTTİFAK KURAN KİM

Teröristbaşı Öcalan’ın kurduğu, terör örgütü PKK’nın siyasi yardım ve yaltakçısı HDP ile ittifak kuran kim ki, MHP’ye bu cümleyi muhatap etme alçaklığını gösterebiliyorsunuz? Dönemin HDP sözcüsü Ayhan Bilgen “2.tura kalması halinde oyumuz Meral Akşener’e olacaktır” derken, PKK sende nasıl bir “Biji, Heval Meral” portresini görmüştü acaba? Senin de özgürlüğü için çok çabaladığın terörist Demirtaş “Her şeye rağmen oyunuzu CHP ve İyi Parti’ye verin” derken, PKK sende nasıl bir “Biji, Heval Meral” portresini görmüştü acaba?

Nasıl görmesin ki, bugün “MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun.” şeklinde alçak bir cümle kuran Meral Akşener “HDP Kürtlerin siyasal temsilci” diyebilen biridir.

Parti program taslağına “Kürdistan’ı tanıyan” ifade koyarsan, parti programına teröristbaşı Öcalan’ın “Eşit vatandaşlık” kavramını koyarsan, Genel Başkan Yardımcılarını HDP ile birlikte konferanslara, toplantılara gönderirsen, 4600 teröristin öldürüldüğü operasyona HDP’den önce “Biz Afrin savaş senaryolarına baştan sona karşıyız” dersen, “HDP onurumuzdur” diyen adamı parti kurucusu yaparsan, HDP ve terörist Demirtaş’a seçim şarkıları yapmış Kardeş Türküler ekibinin alt kademesinde çalgıcılık yapan adamı parti kurucusu, Genel Başkan Yardımcısı, Başdanışman yaparsan, “Öcalan ev hapsine çıkarılmalı” diyen adamı Genel Başkan yardımcısı yaparsan, terörist Demirtaş’la vicdan kardeşliğine davetiye çıkaranı Genel Başkan Yardımcısı yaparsan, yıllar sonra “Ataları sürgüne gönderilmiş bir Diyarbakırlıyım” diye ortaya çıkarsan, yabancı ülke temsilcilerine “Kürt Sorununu biz çözeriz” dersen, “Türkiye mozaiktir” dersen, terörist Demirtaş’ın serbest bırakılması için yırtınırsan, dört yıldır PKK ile yol yürüyen CHP’ye uyum sağlarsan, CHP’nin Büyükşehirlerde HDP ile yaptığı ittifaklara zerre ses çıkarmazsan, PKK’nın kurucusu Sakine Cansız’a ağıtlar yakan, Demirtaş’ın eğlence arkadaşı Canan Kaftancıoğlu ile sırıtarak seçim çalışması yaparsan, bir gün olsun HDP ve CHP’nin PKK ilişkisini eleştirmezsen elbette seni “Biji, Heval Meral” olarak görürler.

Terör yaltakçısı HDP ile ittifak yapıp “Terörle aranıza mesafe koyun.” diye MHP’ye nasıl seslenebildin? “Biji, Heval Meral” sen bu kafayı neyle yapıyorsun? Kandil’den sana özel ot sarıp mı yolluyorlar? MHP’ye “terörle aranıza mesafe koyun.” demek olsa olsa bir meczubun, delinin, iftiradan gözü dönmüş birisinin cümlesidir.

NEDEN KANDİL DESTEKLİ ADAYLARA KARŞI ÇIKMADIN

Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de, Antalya’da, Hatay’da, Mersin’de, Adana’da ve birçok il ve ilçede “HDP’nin CHP’ye verdiği desteğin yanında duramayız” diyerek niçin terör örgütü yaltakçılarına mesafe koymadınız?

Kandil’de CHP’nin adaylarına destek vermeyen, günlük açıklama yapmayan teröristbaşı kaldı mı? Niçin çıkıp da “Kandil’in desteklediği adaylarla işim olmaz”diyerek terör örgütüne mesafe koymadınız?

Meral Akşener Kandil otu nasıl kafa yaptıysa sende, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Apo’nun mektubuna dair değerlendirmesindeki “HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak…” ve “PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’nin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır. HDP ve Kandil CHP’nin yanında hizalanmıştır.” cümlelerine rağmen bunu bile görmezlikten gelerek “Devlet Bahçeli Apo ile mektup arkadaşı oldu” deme haysiyetsizliğini gösterdin? Bir insan nasıl bu kadar iftiracı, nasıl bu derece çirkef olabilir? Ama adı Meral Akşener ise olabiliyor.

ALLAH SİZE AKIL FİKİR VERSİN

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan senin partine “İYİ Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP’yle yaptığınız ittifakta HDP’nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Haddinizi bilin” diye sesleniyor, sen çıkmışsın“Bahçeli’nin yeni kurbanı Fatma Hanımdır.” diye yorum yapıyorsun. Yahu sendeki nasıl bir zekâ, nasıl bir mantık? Fatma Kurtulan nasıl korkuttuysa “Fatma hanım”diye de ortamı yumuşatıyorsun.

Seçimlerde işbirliği yaptığın HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan seni tokat manyağı yapmış, onu bile MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye bağlıyorsun? Allah akıl, fikir ve ahlak versin…

Biji Meral, Heval Akşener biz sana “terör örgütü PKK ile terör yaltakçısı HDP ile arana mesafe koy” demiyoruz. Daha ileri gidiyor ve PKK’nın, HDP’nin kucağına oturmuş partini kaldır o kucaktan diyoruz. Bu arada Kandil’deki üst düzey teröristlerden Diyar Garip Muhammed’in TSK-MİT ortak operasyonuyla öldürülmesinden sonra, “O koltuklarda onların sayesinde oturduğunuz” HDP’ye başsağlığına gitmeni bekliyoruz…

PKK’nın, HDP’nin gözüne girmek için her haltı yedin, bunu da yaparsan Biji Meral, Heval Akşener sıfatın daha da güçlenir. Bizden söylemesi…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.