Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

BİR GECE KANDİL'DE GÖRÜNMEK LAZIM

AKP hükümeti, 15 Temmuz sonrası gerçekten terörle mücadelede kararlı, dirayetli bir duruş sergilemektedir. Doğu ve Güneydoğu'da çok büyük terörle mücadele operasyonları yapılmışken, gerek Irak sınırları içinde, gerekse Suriye'de çok yönlü mücadeleye şahit olmaktayız. Fırat Kalkanı sonrası bugün Afrin'de yazılan destan bunun en büyük delilidir.

PKK'lı teröristlere açılım yapan iktidardan, bugün terörist leşlerinin sayısını günlük veren bir iktidara kavuşmak biz Türk milliyetçilerini de memnun etmektedir.

Dün, PKK açılımı yapılırken bu iktidarı nasıl yerden yere vurduysak, bugün terörle mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz.

AKP yanlışlarından sıyrılarak bugün doğruları yapmaktadır. Türkiye adına bölgede kendi varlığını ve huzurunu koruyacak adımlar atıldığı gibi, aynı zamanda komşu ülkelere de bu manada fayda sağlayacak adımlar atılmaktadır. Türkiye İran'ın, Irak'ın, Suriye'nin toprak bütünlüğünü kendi bütünlüğü olarak görmektedir. Bölgede tehdit unsur olarak ABD tarafından kullanılan terör örgütü PKK'dır. Terör örgütü PKK, ABD tarafından silahlandırılıp, eğitilip, yönlendirilerek bu dört ülkeye musallat edilmektedir. Bu dört ülke içinde sadece Türkiye mücadelesinde çok netleşmiştir. İran, Irak ve Suriye'de Türkiye'nin mücadele netliği henüz yakalayamamıştır. İran ve Suriye terör örgütü PKK'ya "bana dokunmasın ama bana maşa olsun" gözüyle bakmakta, Irak ise devlet olma bütünlüğünü tam sağlayamadığı için PKK'nın Kandil'de barınmasını engelleyememektedir. Irak yavaş yavaş ve ilk defa Barzani'nin sözde Kürdistan kurma referandumu karşısında devlet olma özelliğini sergilemiştir.

ABD ve İsrail destekli Barzani'nin korsan referandumu karşısında Türkiye, İran ve Irak uyumlu bir ittifak sergilemiş ve sonuç almıştı.

Tüm bunları niye anlatıyor ve hatırlatıyorum, çünkü ABD'nin maşa olarak bölgede kullandığı terör örgütünün kanlı merkezi Kandil'inde yerle bir edilmesi için bir ittifak ve uyum sağlanabilir.

Yok, eğer İran ve Irak Kandil'in yerle bir edilmesi konusunda, Barzani'ye karşı yapılan mücadele ittifakı gibi bir ittifaka girmezse, Türkiye Afrin'de tüm dünyaya gösterdiği dik duruşu tek başına yine Kandil konusunda da sergilemelidir. Bu yoldan artık dönülmemeli ve son PKK'lı teröristte ortadan kaldırılıncaya kadar bu mücadele devam etmelidir.

Suriye sınırları içinde başlayan bu mücadele hedefine ulaşınca, sıra Kandil'e gelmeli ve orada dağ yamaçlarına bir sandalye ve masa atarak televizyonlara, gazetelere demeç veren, PKK'lı kadınlarla eğlence dünyası kuran, sözde önder rollerindeki 5-6 Kandil soytarısı teröristbaşı teslim alınıp, Ankara'nın göbeğinde teşhir edilmeli ve hak ettikleri ceza verilmelidir.

Bunun için yıllardır büyük bir mücadele veren ve 57.Hükümet dönemi terörü sıfırlayan iradenin sahiplerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Kandil'e operasyon yapılması hakkında sözleri aklıma geldi.

Grup Göktürkler'in değerli sanatçılarından Alperen Kekilli'nin söylediği şu şarkıyı dinlerken, arşive girip MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Kandil" konusunda neler söylediğine baktım.

 

Zulme çatıp zalimle dövüştüğüm

Dertlenipte telaşına düştüğüm

Bağrımı yarıpta kabir eştiğim

Kandil'e çıkmanın tam zamanıdır

***

DEVLET'imden bir kutlu ferman ola

Ferman ola derdime derman ola

Vur Mehmedim vur ki vatan var ola

***

Kandil'in yerle bir edilmesi ve Kandil'e Türk bayrağının dikilmesi maksadıyla, teröristlerin yuvalandıkları inlerin ve yerlerin yok edilmesi için AKP'nin bir an önce harekete geçmesi gerekmektedir.

Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla; batı ucu Afrin'i ve doğu ucu da Kandil'i içine alacak biçimde tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir.

Devlet Bahçeli / 6 Ağustos 2012

***

Biz bugünleri çok önceden görmüş ve 6 Ağustos 2012 tarihinde yaptığımız Basın Toplantısında şu teklifimizi açık yüreklilikle milletimizle paylaşmıştık:

"Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla; batı ucu Afrin'i ve doğu ucu da Kandil'i içine alacak biçimde tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir."

Hükümet bu önerimizi dikkate alıp gerekli atılganlığı gösterebilmiş olsaydı, bugünkü tablonun lehimize olacağı tartışmasızdır.

Devlet Bahçeli / 1 Ekim 2014

***

Kandil Dağı Irak'ın sınırları içerisindedir.

Terörizmin asıl kaynaklarından birisi de burasıdır.

Erdoğan tedbir alacaksa ve Davutoğlu'nun yüreği yetiyorsa, hodri meydan, Kandil'den işe başlasınlar da görelim, Bağdat'ta yakılan Türk Bayrağı'nı Kandil'de dalgalandırsınlar da kendilerini hararetle alkışlayalım.

Devlet Bahçeli / 15 Aralık 2015

***

Kandil'i ortadan kaldırmadan terör bitmez.

Ya kendiliklerinden bütün silahlarını tümüyle teslim ederler.

Bütün militanlarıyla beraber güvenlik güçlerine teslim olup adaletin önüne çıkarlar.

Ya da diyorduk ki;

Kalanlarını teslim olmaya zorlayacak köklü bir imha harekâtının sonucuna katlanırlar.

Büyük Türk milletinin bunlar için verecekleri karara uyarlar.

Biz bunu "Bir gece Kandil'de görünmek lazım" şeklinde özetlemiştik.

Bundan başka hiçbir yöntem Türklüğün ruhunda cevap bulmaz.

Devlet Bahçeli / 18 Ekim 2015

***

Teröristi Kandil'de imha etmeden veya silahsız hale getirmek için ağır darbe vurmadan sorunu çözemezsiniz, saldırılarla sizi masaya oturturlar dedik, haklı çıktık.

Peşmerge ile teröristle pazarlık yapmayın, bir gece Kandil'de görünün, aksi halde terörü önleyemezsiniz dedik, haklı çıktık.

Devlet Bahçeli / 3 Ekim 2015

***

Gün Kandil'e şanlı Türk bayrağını dikmenin, teröristlerin kökünü kazımanın günüdür.

Devlet Bahçeli / 26 Temmuz 2015

***

Kandil'i ortadan kaldırmadan, teröriste merhamet olmaz.

Ya kendiliklerinden bütün silahlarını tümüyle teslim ederler.

Bütün militanlarıyla beraber Türk ordusuna teslim olurlar.

Ya da diyorduk;

Kalanlarını teslim olmaya zorlayacak köklü bir imha harekatının sonucuna katlanırlar.

Büyük Türk milletinin bunlar için verecekleri karara uyarlar.

Biz bunu "Bir gece Kandil'de görünmek lazım" şeklinde özetlemiştik.

Bundan başkası olmaz.

Devlet Bahçeli / 13 Mayıs 2015

***

Kandil'e Türk bayrağı ama öyle, ama böyle; eninde sonunda dikilecektir.

Devlet Bahçeli / 13 Ocak 2015

***

Sayın Erdoğan'ın Sincar'ın yeni bir Kandil olmasına müsaade etmeyeceklerini söylemesi de yerindedir.

O zaman yapılması gerekenler belli ve ortadadır.

Sincar'a konuşlanmayan çalışan hainleri Irak topraklarında da olsa takip edip yok edecek dirayet ve direnç Türk devletinde vardır.

Şartlar olgunlaşıp karşımızdaki devasa tehlikede herhangi bir azalma olmazsa, Kandil ve Sincar'a Türk Bayrağını dikmek, kim ne derse desin milletimizin helali hakkıdır.

Devlet Bahçeli / 1 Kasım 2016

***

Teröristi Kandil'de imha etmeden veya silahsız hale getirmek için ağır darbe vurmadan sorunu çözemezsiniz, saldırılarla sizi masaya oturturlar dedik, haklı çıktık.

Devlet Bahçeli / 26 Haziran 2016

***

Bir gece Kandil'de görünmenin, bir sabah sınır ötesindeki diğer husumet yuvalarının başına ateş topu gibi düşmenin vakti gelmiştir.

Bunu yapacak güç ve dirayet Türkiye Cumhuriyeti'nde vardır.

Bunu başaracak azim, iman ve inanç Türk milletinde fazlasıyla mevcuttur.

Devlet Bahçeli / 13 Ağustos 2017

***

PKK'nın, Irak Sincar'da sözde demokratik özerklik ilanı yaptığı şu sıralarda, İran'la ortaklaşa Kandil ve Sincar'a harekât düşüncesi temenniden öteye geçmeli, niyet illeti söküp atacak gerçeklikle buluşmalıdır.

Ekim ayında, Türkiye'nin havadan, İran'ın havadan Kandil ve Sincar'a operasyon düzenleme taahhütleri belli çevreleri ürkütmüştür.

Diyoruz ki, Kandil, Sincar, Afrin ve melanetin yerleştiği her nere varsa yok edilmelidir.

Kandil dümdüz edilmeli, ihanet sökülüp atılmalı, hainlerin başına dünya yıkılmalıdır.

Devlet Bahçeli / 24 Ağustos 2017

***

Kandil ve Erbil'de bir gece ansızın görünmek, bir gece ansızın gelmek, bir şafak vakti melanetin tepesine binmek Türk milleti için mesele değildir, Türkiye Cumhuriyeti için hiç zor olmayacaktır.

Devlet Bahçeli / 3 Ekim 2017

***

Ve elbette Kandil Dağı'nın doruğunda al bayrağımızı nazlı nazlı dalgalandırmanın, insan görünümlü canavarların girdikleri inleri tümden ateşe vermenin vakti de gelmiştir.

Devlet Bahçeli / 31 Ekim 2017

***

Türk bayrağı Kandil'de dalgalanmalı, Afrin teröristlere mezar olmalıdır.

Devlet Bahçeli / 23 Kasım 2017

***

15 Aralık 2005'te medya kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığım toplantıda, "gerekirse Kandil Dağı'nda bir gece görünmekte yarar var" demiştim.

Bu açıklamamın üzerinden geçen 12 yıl sonra, Sayın Cumhurbaşkanı da TÜMSİAD'ın 7.Genel Kurulu'nda; "vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz." kararlılığını seslendirmiştir.

Türk Cumhuriyeti devleti nerede hain varsa, nerede kuyumuzu kazmak, infazımız için el ovuşturan canavar bulunuyorsa bir gece ya görünmeli ya da ansızın gelmelidir.

Devlet olmak budur, bunu gerektirecektir.

Devlet Bahçeli / 2 Mayıs 2017

***

Yaklaşan tehlikeleri sezdiğimizden dolayı 6 Ağustos 2012 tarihinde şu teklifte bulunmuş, şu çağrıyı yapmıştık:

"Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla, batı ucu Afrin'i, doğu ucu Kandil'i içine alacak şekilde tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir."

Gelişmeler karşısında ne kadar haklı ve isabetli bir değerlendirme yaptığımız sanıyorum kabul ve tasdik edilecektir.

Devlet Bahçeli / 21 Ocak 2018

***

Kandil'in yanında, bilhassa Afrin, Cezire, Kobani, Tel Abyad, Münbiç insanlık düşmanlarının denetim ve kontrolündedir.

Türkiye'nin bekasını müdafaa maksadıyla, vatan topraklarının mücavir alanlarında tek bir terör örgütünün varlığına asla izin verilmemelidir.

Teröristler nerede ise oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır.

Devlet Bahçeli / 5 Ocak 2018

***

Bu terörist cinayetlerinin ve ihanetinin bedelini muhakkak surette ödemelidir.

Kandil elebaşları teker teker tutuklanıp yaka paça mahkemeye çıkarılmalıdır.

Devlet Bahçeli / 27 Şubat 2018

***

Evet, bugün MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin Kandil konusunda istediği operasyon kararlılığını gösterecek bir dirayete ulaşmış hükümet karşımızdadır. Afrin operasyonu konusunda ABD'ye karşı dik ve kararlı duruşu sergileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonu sonrası Kandil'e geniş kapsamlı operasyon yapacak noktaya gelmiştir.

"Bir gece ansızın gelebiliriz" ifadesi umarım Kandil'de de hayat bulacaktır.

Terörün kalbi olan Kandil yerinden sökülürse emin olun bölge terörden arınacaktır.

2012 yılında "Batı ucu Afrin'i ve doğu ucu da Kandil'i içine alacak biçimde tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir." diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Afrin konusundaki haklılığı uygulamalı gösterilirken, sıra artık Kandil'dedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.