Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Bit yeniği yok, Kandil bitlenmesi yaşıyorsunuz!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP’nin siyasi faaliyetlerini takip eden medya muhabirleriyle geçtiğimiz Cuma günü bir iftar programı düzenledi ve orada muhabirlerin gündeme dair sorularını cevapladı.

Sorulardan birisi de “Yüksek Seçim Kurulundan (YSK) İstanbul seçimlerine ilişkin karar çıkacağı gün, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 2 Mayıs'ta İmralı'da avukatlarıyla görüştüğünün ortaya çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? “ şeklindeydi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin cevabı da aynen şu şekilde olmuştu.
"HDP seçmeniyle Kürt kökenli kardeşlerimizi birbiriyle karıştırmamak lazım. Yorumu o şekilde ele aldığımız zaman, HDP'nin oylarının hepsini Cumhur İttifakı'na kanalize edecek bir taviz politikası takip ediliyor gibi bir anlayış ortaya çıkar ki bu doğru değildir. Bu bir talep meselesidir. Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir. Bir hanımefendi (ismini hatırlayamadı) milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır. Böyle bir durum karşısında Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği şekliyle, çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır. Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil'den haberleşiyorlar zaten. Bunu büyüterek, farklı noktalara getirerek hele hele PKK, onun YPG'siyle, onun HDP'siyle iş birliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanların ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım. Ağızlarına almaları gereken görüşme, yattaki görüşmeler olmalıdır."

İftar programındaki bu ve diğer soru-cevaplar haberleştirilince anında Türkiye’nin gündemine oturdu. Ama CHP-İP ve bunların yancıları özellikle bu soru-cevap üzerine odaklandılar.

Bu cümleleri içeriğinden uzaklaştırarak ve cımbızlayarak aman Allah’ım neler yazdılar neler…

“Devlet Bahçeli Öcalan’ın Avukatıyla Görüşmesine Onay Verdi”

“Devlet Bahçeli’den Çözüm Sürecine Destek”

“Devlet Bahçeli Çözüm Sürecinin 3. Ortağı”

CHP’nin, İP’in, FETÖ’nün yöneticileri, yazarları, yorumcuları, trolleri terör örgütü PKK ile beraberliklerinin üzerini örtebilmek için söylenen sözlerin içeriği ortada iken bu başlıklarla propaganda yapmaktan utanmadılar.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli cümlesi içinde “PKK, onun YPG'siyle, onun HDP'siyle iş birliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanların ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım.” dediği halde yapılan açıklamaları bu şekilde saptıranlar için “Arsıza kazık sokmuşlar, bu gürültü nerden geliyor demiş?” dersek herhalde bunların halini tam tarif etmiş oluruz.

HDP ve terörist Demirtaş’ı 2014 yılında "Bu seçim, Demirtaş’ın kişiliğiyle HDP’yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır." şeklinde ilk övenlerden Zaman Gazetesi eski yazarlarından Sinan Oğan bile ‪MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerine ait haberi paylaşıp üzerine “Bu günleri de mi görecektik, bunları da mı duyacaktık... ‪Bu İstanbul seçimleri sayesinde daha neler göreceğiz?” yazmış…

MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı olunca hiçbir fırsatı kaçırmayan bu Sinan Oğan’ın sosyal medya sayfalarına girdim tek tek baktım.

CHP-HDP-İP ittifakına karşı bir tepkisi var mı diye… Yok!

HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin “Kürdistan’da kazanacağız. Batıda da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz” dedi. Buna tepkisi var mı diye baktım… Yok!

Teröristbaşı Murat Karayılan seçimden 3 gün önce MHP ve AKP’ye karşı herkesi birleşmeye çağırdı. Buna tepkisi var mı diye baktım… Yok!

Terörist Selahattin Demirtaş cezaevinden “Oyunuzu CHP ve İyi partiye verin” diye HDP tabanına yönelik çağrı yaptı. Buna tepkisi var mı diye baktım… Yok!

Kemal Kılıçdaroğlu “Türkiye’nin beka meselesi yok. YPG bize saldırmaz” dedi. Buna tepkisi var mı diye baktım… Yok!

Sürekli destek verdiği Ekrem İmamoğlu “Demirtaş’ın çizgisini çok beğeniyorum” dedi. Buna tepkisi var mı diye baktım… Yok!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “Demirtaş’ın CHP’ye destek verdiği açıklaması çok kıymetliydi. HDP ile omuz omuzayız” dedi. Buna tepkisi var mı diye baktım… Yok!

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in PKK ve HDP ilişkisine dair zerre rahatsızlığı yok. Ama söz konusu MHP Lideri Devlet Bahçeli olunca iftira ve fitnesini esirgemiyor. Çünkü eski bir solcu olarak beyin uyumu CHP ile birebir örtüşüyor. 1-2 yıldır adını dahi anmıyoruz ama gelip zorla kaşınıyor.

Devlet Bahçeli’den Çözüm Sürecine Destek” iftirasını atanlar, bu iftirayı attığı gün PKK’nın en üst düzey yöneticisi olan teröristbaşı Besa Hozat’tan, yine diğer yöneticileri teröristbaşı Duran Kalkan ve Nurettin Demirtaş’tan çok açık ve net CHP ve Ekrem İmamoğlu’na destek aldıklarını gizlemeye çalışıyorlar.

Terörist yatağı Kandil peş peşe CHP ve Ekrem İmamoğlu’na destek açıklaması yapıyormuş, bu işte bir bit yeniği varmış…

Bak sen… 31 Mart’ta HDP’nin oyunu İstanbul’da, İzmir’de, Mersin’de, Ankara’da, Antalya’da, Adana’da ve birçok il ve ilçede al mesele yok ama şimdi Kandil yine destek açıklaması yapınca bit yeniği ara… Sizde nasıl bir karakter, ahlak, şeref, namus, haysiyet var anlamak mümkün değil…

PKK’nın siyasi uzantısı HDP oyunu verince sıkıntı yok da, Kandil destek açıklaması yapınca mı sıkıntı basıyor? Sen, Kandil’in tutması Demirtaş’ı öve öve bitireme ama Kandil seni destekleyince inkâr et…

Seçimlerden 3 gün önce teröristbaşı Murat Karayılan aynı teröristbaşı Besa Hozat gibi açıklama yaptığında niçin bit yeniği aramadınız da şimdi arıyorsunuz? Deli diyeceğim de değilsiniz. Sadece kendinizi sinsi ve uyanık sanan şeref yoksunlarısınız. Zerre şerefiniz olsa tüm bu tartışmaları bir “Terör örgütü PKK’nın ve siyasi uzantısı HDP’nin hiçbir açıklaması bizi bağlamıyor. Bu alçakların hiçbir desteğini ve oyunu kabul etmiyoruz” cümlesiyle bitirirsiniz. Ama bitiremezsiniz. Çünkü son dört yıldır PKK birlikteliğiniz çok tatlı geldi size. Siz “barajı aşsın” diye HDP’ye oy veriyorsunuz, onlar ise “CHP belediye kazansın” diye size oy veriyor. Alan memnun, veren memnun ilişkiniz var.

Ama tüm bunlara rağmen “Devlet Bahçeli’den Çözüm Sürecine Destek” iftirasını da atmaktan utanmıyorsunuz. Zaten AKP-MHP çözüm sürecini başlatmış olsa, sizin safınıza geçmiş olur. CHP’nin son dört yıldır, İP denilen partinin iki yıldır yaptığı PKK açılımı değil mi?

Sayın Devlet Bahçeli çözüm sürecine karşı tek başına mücadele eden, geçilmez set kuran ve nihayetinde bitmesini sağlayan liderdir. O yüzden kendi pisliğinizi başkalarının üzerine bulaştırmaya çalışmayın. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin destek verdiği mücadelede son üç yılda öldürülen 9 bine yakın terörist leşi size hediyesi olsun… Özellikle de hepinizin karşı çıktığı Afrin operasyonunda alınan 4600 terörist leşi…

Siz MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye iftira atmayı, onunla uğraşmayı bırakın da Kandil’de size destek açıklaması yapmayan diğer teröristlerin de size destek açıklaması yapmasını sağlayın. HDP’nin oyunu alınca Kemal Kılıçdaroğlu teşekkür etmese de onun yerine Barış Yarkadaş ve Canan Kaftancıoğlu nasıl olsa HDP’ye teşekkür ediyor.

Çok merak ediyorum “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diyen bir partiyi nasıl “Teröristbaşı Öcalan’ın Militanları” haline getirdiniz?

Neyin karşılığında yularınızın bir ucunu HDP’ye, diğer ucunu Kandil’e bağladınız?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.