Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

"BİZİ HÜKÜMETİNİZE ALIN" DİYE YALVARAN PERİNÇEK!

32. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, Anayasamızın 104. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'siyle ve tüm diğerleriyle, adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun, tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum."  çağrısında bulunmuştu.

Bu çağrının karşısında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'seferberlik' çağrısına destek vererek, "Biz Vatan Partisi olarak bu milli seferberliğin en başındayız. Türkiye içten ve dıştan tehditlerle karşı karşıya ama bunun üstünden gelecek. ABD; PKK'sını, FETÖ'sünü ve IŞİD'ini Türkiye'nin üzerine sürmektedir. Burada devlet ve millet olarak topyekûn bir mücadeleye ihtiyacımız var. Savaş aleyhtarlığı adı altında Türkiye'nin vatan savunmasına karşı çıkan, 'Saray savaşı' gibi o teraneleri tekrarlayan bazı yaygaralarla da karşılaşacağız. Kimileri çıkıyor; 'bu seferberlik nereden çıktı' diyor. Anayasa'nın 122. maddesini, 10. maddesini okumuyorlar, bilmiyorlar." açıklamasını yapmıştı.

Doğu Perinçek bununla da kalmıyor AKP, MHP, CHP ve VATAN Partisi'nin içinde olduğu "Milli Hükümet kurulmalı" diyordu.

Tüm bunları söylerken aynı zamanda "ABD, Recep Tayyip Erdoğan'a tuzak kuruyor" tespitini de yapmıştı.

Şimdi tekrar özetleyelim.

"Recep Tayyip Erdoğan'ın milli seferberlik çağrısında en önde biz varız"

"Hükümet kurulsun içine bizi de alın"

"ABD Erdoğan'a tuzak kuruyor"

Doğu Perinçek bunları derken Aydınlık gazetesinin bir ideolojisi, bir davası olmayan Rıza Zelyut, Sabahattin Önkibar gibi yazarları ise MHP'ye "AKP'nin yanında ABD çizgisine geldi." eleştirisi yapıyorlar.

Ya Doğu Perinçek'in ya da bu yazarların zekâ düzeyi tartışmalı hale gelmektedir.

MHP tüm terör örgütlerine karşı hükümete yıllardır destek verirken mesele oluyor da, Vatan partisi verince mi olmuyor?

AKP-MHP beraber hükümet kurarsa ABD çizgisine gelinmiş olacaksa, Vatan partisi de hükümet içinde olunca olmayacak mı?

Aydınlıkçı sözde yazarların dediği gibi MHP AKP'nin yanında "ABD çizgisine geldiyse" Doğu Perinçek'in bahsettiği "ABD tuzak kuruyor" propagandası nedir?

Ömrü Türk milliyetçiliği, Ülkücülük düşmanlığıyla geçmiş Doğu Perinçek önce Ulusal kanala, sonra Aydınlık gazetesine gitsin de kendi dediklerinin aksini yazarak, konuşarak MHP düşmanlığı yapan zavallı elemanlarını uyarsın…

Bugün MHP'ye saldırma girişiminlerine örnek olsun diye Doğu Perinçek üzerinden yazı kaleme aldım.

Tutarsızlık işte bu derecededir.

"Bizi de hükümete alın" diye yalvaran Doğu Perinçek, "seferberlik çağrısında en önde biz koşuyoruz" diyen Doğu Perinçek, birde onun yayın organlarının MHP'ye saldırılarına bakın…

Daha 2 yıl önce milyonların huzurunda "PKK'lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın" diyen Doğu Perinçek iken bugün terörle mücadele de MHP'nin çizgisine gelinmiş Türkiye'de MHP'ye "Öcalan'ın çizgisine geldi" diyen ahmakların varlığını kabulleniyoruz. Elbette onlarla da mücadelemiz sürecektir.

Geçmişte Fethullah Gülen'i öve öve bitirememiş yazılar yazan Rıza Zelyut, Sebahattin Önkibar gibi yazarları bünyesinde tutan Doğu Perinçek'in "FETÖ mücadele" nutukları da yalandır.

Geçmişten bugüne Doğu Perinçek çizgisine bir bakın onun politikalarında yalan olmayan neler var? 

Rıza Zelyut ve Sebahattin Önkibar tiplemelerine de o gözle bakın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR